Drevodom/mobilný dom

Dobrý deň. Chcela by som sa spýtať skúsenejších o názor na postavenie si na pozemku drevodom/MD. Moja situácia je taká, že mám k dispozícii pozemok na stavanie (za rodičovským domom) prístupová cesta je široká 4m. Chcela by som riešiť dom naozaj za nízku cenu mám 24 rokov a nejaké financie našetrené mám. Stymto sa chcem spýtať, či je možné získať hypotéku aj na takýto typ stavby. Drevodomy ktoré som pozerala na stránke sa pohybujú cenovo cca 90-140tis. Ceny sú väčšinou vrátane strechy, podlahy,... Viem že by som mala kontaktovať aj stavebnú firmu, ale chcela by som sa poradiť kto tiež podobne staval dom za nízkonákladové ceny , som si vedomá že celková cena dokáže vyšplnuť aj na 2x toľko ako sú písané ceny v "cenníkoch". A hlavne ma zaujíma otázka ako je to s udržatelnstou, údržbou domu, a celkovo so životnosťou. Ďakujem všetkým za odpovede
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od sonicktr:

Dobrý deň. Chcela by som sa spýtať skúsenejších …
@sonicktr Za tú istú sumu Ti šikovná firma postaví aj murovaný. Rozdiel je minimálny. Samozrejme, že na drevodom tiež dajú peniaze. Pkiaľ ide oživotnosť, tak ono ten dom ti vydrží, ale ja osobne by som do toho nešiel.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?