Dá sa o meter zúžiť dom v projekte?

Zobraz úvodný príspevok
Ahojte, neviete mi poradit ak mam katalogovy projekt kde mi vsetko vyhovuje len by som ho chcel zuzit z 14m sirky na 13m ci sa to da a koho sa mam na to opytat,pripadne cena za zmenu.Projekt este nemam kupeny.... Dakujem za Vas cas
Odpovedať
1
2
Dobrý den. Máme nakreslený projekt domu, už máme povolení a stavíme. Budeme tam nakonec mít pár změn - jako delší příčka, jinde dveře a zajímalo by mě, jak se pak postupuje při kolaudaci ( nebo u souhlasu s užíváním stavby ). Musí ty změny připravit ten samý projektant, který kreslil dům, nebo může jiný? Nebo jak to vůbec probíhá? My máme nyní s tímto projektantem problém a nevíme, jak se k té situaci postavit - zda ho budeme ještě potřebovat..
Odpovedať
@lumiga Zdravim, pokud se jedna jen o tyto vnitrni zmeny s prickou a jednejma dvrma tak to nejak moc nereste..., klasicky urednik nad tim mavne rukou... pokud by jste mela zasah a zmenu v nosnych konstrukci tka pak budete potrebovat vykresy ktere se zmenili aby byli prekresleny. a zakreslit je muze i jiny projektant ale je tu taky takrikajic dusevni vlastnictvi projektanta... ale snad to nebude tak horky...
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 1 roku
Profilova fotka
Povedz to projektantovi, ten s tym nebude mat problem, my sme tiez zuzovali z 12,90 na 12 :) no problééém
Odpovedať
@tommy77 Takáto zmena v projekte sa určite dá, len veľakrát je omnoho väčšia ako sa na prvý pohľad zdá. Napríklad posuniete obvodovú stenu o 1 meter, a tým sa zmení aj strecha a základy, čiže treba prerobiť aj projekt statiky, prípadne aj projekt kúrenia, možno bude treba mierne zmeniť aj projekt elektroinštalácií atď. Čo mám ja skúsenosť, tak ceny za takéto zmeny sa pohybujú v stovkách eur podľa náročnosti ako som písal.
Odpovedať
1
2
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?