ARD MAXIM - dvihnutie o poschodie

Ahojte, sedim večer doma a rozmýšľam a opzeram projektovu dokumentaciu na tento dom. Strop tohto domu sa robí z PREMAC systemu čiže skladačka zalievanie betonom. A tak hutam že aký to ma vlastne zmysel ak tam hore nechcete bývať. Co ak by som to spravil PREMACOm a dvihol horne poschodie o 3 kvádre a mal hore proste velku miestnosť. Zo šatníka spravil schody a hotovo. Dvihla by sa tak aj cena samotneho domu a tých 500e za kvadre by ma nezabilo. Musel by som však doriešiť schody a sposob zateplenia bud poschodia alebo strechy čo by určtite dvihlo vykurovacie náklady. Len tak uvažujem. Sklon strechy je 22 stupnov, musel by sa meniť? na 25 alebo aj viac? Alebo sa na to vykašlem a nedam tam ani poschodie ani ten beton a spravim tam prsote drevokonštrukciu a zateplenie? Foto z vonku len ilustračne :D
Odpovedať
@truly Osobne odporúčam zdvihnúť, pod strechou sa priestor bude dať využiť, sklon strechy by som ponechala. Čo sa týka zateplenia je na tvojom rozhodnutí, ja by som iba strop zateplila, pod strechou sa vždy dá spraviť podľa potreby dodatočné zateplenie. :)
Odpovedať
@truly to zvýšenie o 3 rady bude drahšie nielen o kvadry, ale aj o veniec, zateplenie stien, schody, okná, dvere, podlahy, steny, stropy, rozvody elektriny, kúrenia... Či tie priestory potrebuješ a či máš na to rozpočet, musíš vedieť ty
Odpovedať
@janetbla len ci to nebude vyzerat ako rozpucena torta heh @jakino tak ano samoztejme vsetko cobsi vypisak je navyse ale na vacsinu veci by som spravil len lripravu. Svhody len stahovacie a elektrija len priprava, kurenie je aj tak elektricke, veniec by sa robil tak vi tak kedze tam ide beton strop premac a dvere a podlahy neriesim kedze by to bolo zatial neobyvane nakolko mame len jedno dieta.
Odpovedať
@truly kľudne môžeš zväčšiť sklon, v pohľadoch to nebude veľmi vidieť a v pôjde bude aspoň podchodná výška väčšia..túto zmenu dáš vyznačiť potom v PD stavby proj. Stavebný úrad by mohol takúto zmenu stavby pred jej dokončením považovať za nepodstatnú a prerokovať ju v kolaudačnom konaní. My máme niečo obdobné a v pôjde vešiam vypraté prádlo, ako to bývalo zvykom za starých čias. :)
Odpovedať
Profilova fotka
@truly Osobne som zástancom obytných podkroví, pretože rovnaká úžitková plocha môže mať cca 1/2 zastavanú plochu. Ale v tomto konkrétnom prípade mám taký dojem, že si chceš úplne zbytočne komplikovať život. Na účely, ktoré popisuješ, si úplne vystačíš aj s existujúcimi parametrami stavby. Mám zhruba rovnaké podkrovie (bez nadmurovania) a v pohode ho využívame na skladovanie, sušenie apod. :-)
Odpovedať
@janetbla TAK TAM by vzniklo takmer 120m stvrcovych tak neviem či by to bolo len tak na pradlo hehehh @leonardom jasne rozmumiem, uvažujem už aj nad tým že to budem zbytočne dvíhať a robiť tam nový dom v podstate, ked tam aj tak pri ačkovej streche vznikne dostatočný priestor. Ono je to skor tak ako ked kupujeme auto, začneme na niečo a postupným pridávaním funkcií a výbavy zsitime že sme prešli od maleho prcka k velkej limuzine ktora stojí dva krat viac no. Uvažoval som nad tým hlavne s dovodu že ako som písal mal by tam byť betonový pramac strop a tým padom je mi totalne zbytočne to tam dávať. Má niekto odhad čo by som vlastne ušetril ak by som nešiel do PREMACu ale spravil to klasicke drevenne atd? Ak by vyšiel premac napr. 6000e ? len orientačne, isto to bude asi drevom lacnejšie či?
Odpovedať
Profilova fotka
@truly ak je pravdou, co maju na svojej stranke, tak za tu cenu 6000 mas uz aj montaz, dovoz, morenie nielen stropu, ale aj konstrukcie strechy....ja uz nad nicim inym nerozmyslam, len nad vaznikmi. ale nie kazdemu vyhovuju vazniky. http://www.techwood.sk/cena-krovu
Odpovedať
? Ako k comu je vasa odpoved
Odpovedať
@truly železobetónový strop má svoje opodstatnenie aj keď ten priestor neplánuješ využiť (momentálne). Môžeš to mať ako rezervu do budúcna, ak by si sa rozhodol zrealizovať podkrovie. Výhoda je aj v lete lebo železobetónový strop absorbuje viac tepla a pri dobrom tienení to trvá oveľa dlhšie kým sa dom prehreje. Rovnako to má vplyv aj na akustiku v dome. Pri žb strope stačí vymurovať priečky po strop a vybavené. Pri drevenom strope je ten detail náročnejší. Často sa to pri svojpomocnej výstavbe podceňuje a potom sa ľudia sťažujú, že v dome počuť zvuky s vedľajších izieb. Netreba zabúdať, že pri súčasných normách sú hrúbky izolácie na strechách okolo 400mm, takže to je tiež váha a materiál, ktorý treba na niečo položiť/zavesiť. Je to vec názoru či drevo alebo betón, zváž pre a proti a aké máš priority :-)
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?