Vrtana studna - jemny il

Pozdravujem , mam problem s vrtanou studnou , 27metrov vrt , stlpec vody cc 15-18 metrov , 200mm priemer rura. Studna je navrtana v ilovitej pode .. Mam niekolko jemnych filtrov , posledny 1micron , studna je utesnena bentonitom .. Ked dlho prsi , pripadne ked naraz odoberam prilis vela vody tak sa voda zakali ( vyzera ako mlieko) .. Malo by to byt velmi jemnym ilom ktory zevraj nezachiti ziadny mechanicky filter ... Uvazujem ze by som studnu vyuzival na polievanie travnika , ale vidim ze by to bol velky problem .. Vodu som mal teraz OK snad aj 3 mesiace , ale ked som pustil velke mnozstvo vody (sused robil potery tak sa napojil) tak sa voda pokazila do hodiny .. Viete mi nieco poradit ? Dakujem ..
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od mh24:

Pozdravujem , mam problem s vrtanou studnou , 27m…
@mh24 inštalovať hydrocyklon ktorý pracuje na mechanickom princípe, ďalej je určite dobre používať frekvenčný menič ktorý nabieha pomalšie a nedáva také rázy. No a nakoniec skúsiť prietok pri ktorom pôjde dlhodobo čistá a následne supatkom nastaviť daný prietok a voda sa nezakali, samozrejme robiť reguláciu na tlak. Takisto treba skontrolovať či sa čerpadlo nachádza v nepreforovanej časti studne... Rôzne kroky... Otázne je prečo vám to vadí pri závlahe, piesok je predsa pre trávu prospešný.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od neutrino:

@mh24 inštalovať hydrocyklon ktorý pracuje na mec…
@neutrino zdravim , vodu pouzivame aj v domacnosti ako pitnu vodu .. Frekvencny menic mam tiez .. Dakujem za tipy
Odpovedať
Profilova fotka
@mh24 v tychto pripadoch je mozne instalovat 2stupnovu cerpacia skupina, kde 1ve cerpadlo cerpa vodu pomaly do zasobnej nadrze . Domaca vodaren cerpa vodu z tejto nadrze, ale zo stredu nadrze(kal padne dole). Zasobna nadrz by mala byt co najvacsia, aby nedochadzalo k zvireniu iloveho kalu a mala by sa dat aj odkalit.
Odpovedať
Profilova fotka
sused Vám pomohol, zväčšila sa kaverna. Íl sa bude rozpúšťať naveky, filtre nepomôžu, dvojstupňové čerpanie je ešte najlepší , ale priestorovo náročný spôsob. Druhé riziko je, že v íle máte len presakovú povrchovú vodu, treba si pravidelne robiť skúšky na baktérie. Studniari mali dva týždne mohutne čerpať aby sa vytvorila kaverna, táto súži ako zásobník a pritekajúca voda sa stačí usadiť. Ale bez prítoku nepomôže ani to.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?