Kanalizacia a vodovodna pripojka musia byt v zemi ulozene v lozkach (piesok...). Ked ale idu zo zeme kolmo hore a prechadzaju cez zakladovu dosku... mozu sa priamo zaliat pri betonovani alebo ich treba tiez niecim oddelit od betonu, urobit take "lozko" ale na stojato. Dakujem.
@nororo pravdepodobne vacsia diera a vypenit pur ( ten beton pracuje a asi by to nerobilo dobrotu , neviem ) , ale mozno su lepsie sposoby . (tiez idem toto riesit )
Super, raz vidiet ako 100x pocut. Pouzil si vacsie trubky, umiestnil prestupy a okolo je PUR pena ? Nizko- , vysoko-roztazna alebo je to jedno aka? Bol som sa divat u suseda-stavebnika a ma to priamo zaliate v betone bez nejakych chraniciek..., hned sa mi to nepozdavalo.
@lapajko okolo kanalizacie mas PUR penu a okolo vody piesok (ak dobre vidim) ?
na co je ta cierna (modra) folia na zakladovej doske?
a este jedna otazka, ako vysoko by mala byt cca vyvedena kanalizacna rura nad zakladovou dokou? dakujem.
ten piesok je len na povrchu peny z podsypu pod fóliou, stále používam pištoľovú purpenu, ktorú striekam v postupných húseniciach a je obyčajná, izolácia je LDPE Penefol hr. 1 mm a hrdlá kanalizácie máme vyvedené 1 cm nad povrch platne.
ako laik sa do toho nepúšťaj, potrebuješ profi teplovzdušnú pištoľ s digi teplomerom a nastavovaním teploty aj rýchlosti ventilátora, potom plochú trysku a teplote odolný valček, robí sa 4 cm plochý zvar.
Dom osadený do mierneho svahu. Rozmýšľam ako najjednoduchšie dostať hlavný prívod vody DN32 do tech.miestnosti. Ktorý variant je lepší a prečo ? Pri obidvoch bude hadica v nezamŕzajúcej hĺbke.
V miestach, kde sa odtok kanalizácie osádza do steny zasahuje do izolácie pod obvodové múry a čo som pozeral, tak by mal byť zaizolovaný okolo hrdla. U mňa to tak však nespravili, je to problém a ak áno, aký? Dá sa to samozrejme dorobiť.