Privod vody

Dobrý deň .Menili nám vodomer..BVS...a vodar pootocil pri výmene s ventilom a rurou vedenou pod zemou.Ktora sa dost uvoľnila .Namontoval vodomer a odišli .Pripojka je vedena pod hlavnou cestou,hlavny tah asi 17 m.Hlbka 180cm.Chcem sa opytat na Vas názor ,bolo by možné zväčšiť vstupný otvor a vykopat tunel kde sa hýbe ta rura.Myslim ze v zavite ,ale neviem ako hlboko.Pri nadvihnuti mi to pripada ako mozno max meter v stene.Ide o to ci mozem tymto sposobom zistit príčinu ,pripadne ci to nebude povazovane za zasah.A ci to nahodou obkopanim neuvolnim este viac.Na foto vidno ze ventil je nakrivo ,tak to urobili pri montazi.Dakujem za Vase nazory,pripadne rady.Video tu... https://youtube.com/shorts/ODp6EHWR4Hg
Odpovedať
Profilova fotka
@menem preco ta to serie? Vsetko je OK, ak neries...
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od mgx:

@menem preco ta to serie? Vsetko je OK, ak neries…
@mgx Lebo pri pohybe mi to pripada ze to streli asi za 5 minut...a v zime to riesit nechcem ked prituhne a povoli to...Na videu to vidno lepsie
Odpovedať
Profilova fotka
@menem podla videa je to uplne normalny stav pripojky, je dilatovana a pruzi. 100x lepsie, akoby si to zadrbal do betonu. Prejde zima, v priestore pod cestu to sadne a rurka bude pevna. Vobec by som neriesil. Moja pripojka je 2x tak pruzna, ma 40 rokov a ZATIAL netecie. Ak tecie, budem riesit. Ak ta trapi pruznost, nastriekaj do diery pod cestou studnicnu pur penu, ale vyhodenych 10 euro.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od mgx:

@menem podla videa je to uplne normalny stav prip…
Vdaka za reakciu.Ale ta rura bola pevna v zemi.Tiez ma asi 4x rokov.Ono ked vodar povoloval vodomer tak ju porusil a sam sa zacudoval ked to porusil ,a povolil v zemi lebo sa mu to smyklo.Tu nejde o 10 euro za penu,tu mam .Len ci to uz niekto robil ze kopal okolo rury akoby tunel k spojke.Pruzne to takto ako normal urcite nieje a nebolo.Ta rura sa da hybat dvoma prstami,akoby drzala na dvoch zavitoch.Proste ma to hneva ked nieco nieje tak ako ma byt...:) inak by som sem nepisal prispevok
Odpovedať
Profilova fotka
@menem pri vymene ste poskodili polozhnite potrubie, ktore zatial drzi. to moze vydrzat dalsich 0-50 rokov. Ak chces mat istotu, rekonstrukcia pripojky (je to tvoja vyvolana investicia, si vlastnikom az po bod napojenia na hlavny vodovodny rad. Cena v zmysle cennika. Aj keby si odkopal 2m a zistis ze je tam koleno aj tak ty s tym nespravis nic, musi prist BVS a vymenit. Platis plny poplatok.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od menem:

Vdaka za reakciu.Ale ta rura bola pevna v zemi.Ti…
@menem A v čom vidíš problém? Okop to a budeš vidieť v čom je problém. (alebo potom zas nadobudneš pocit, že porucha je o "ďalší meter" 😁 ) Inak, súhlasím s @mgx ... to, že sa rúry hýbu na boky (v mladom - nezhutnenom) zásype je bežná vec
Odpovedať
Vdaka za reakcie.Takto,aby sme sa chapali.Pred vymenou vodomera sa nic nehybalo a vsetko bolo pevne.Po pootoceni vodomera nechtiac vodarom to bolo cele volne,alebo sa uvolnilo.Sam povedal dole v jame ze sa to uvolnilo druhemu hore.Ziadny mlady nezhutneny zasyp tam nieje.Toto sa hybe niekde v zavite,len nemozem otocit rurou ked je tam ventil so zaplombovanym vodomerom.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od menem:

Vdaka za reakcie.Takto,aby sme sa chapali.Pred vy…
@menem Po dalsie ci to nebude povazovane ak to obkopem za zasah do pripojky,atd..Ze som to uvolnil lebo som to obkopal.
Odpovedať
Nie nebude... :-)
Odpovedať
Profilova fotka
@menem kym neporusis plomby, nikto nemoze povedat nic. Na druhej strane, odkopes 1-2m max a co dalej? Spojka je mozno po 2m, mozno po 6m. Aj keby tam bola, nevymenis bez ucasti BVS. Ak ta trapi pohyb pripojky, zober penu alebo hod na to par lopat betonu a po 6hodinach sa to hybat nebude. Ak to zacne tiect, je to pred vodomerom. BVS vymeni (na tvoje naklady), ale ries az ked pripad nastane.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?