Pri pustení vody niečo piskne

Ahojte, ak je tu nejaký odborník? Mám dotaz. bývam.v dome je to 4 ročná novostavba. Teraz v posledom čase keď sa začne napúštať práčka alebo WC alebo sa len pusti voda a hneď zastavý tak to tak pískne tam kde je ten vodný filter s tým redukčným ventilom. Aj som ten filter preplachol a stále to občas tak pískne ale iba niekedy. prosím čo to môže byť? Dakujem
Odpovedať
Skontroluj expanznu nadobu
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od syko1:

Ahojte, ak je tu nejaký odborník? Mám dotaz. býv…
@syko1 Pri istých prietokoch vody v spojitosti s inými technickými okolnostiami (napr. uvoľnenosť sedla ventíla) to chytá rezonancie a píska to na určitej frekvencii. Občas sú situácie keď napr. pískajú ventíle v ÚK, alebo vodovodné batérie a pod... A prečo Vám práve to pisknutie vadí ?
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od cukrik25:

Skontroluj expanznu nadobu
@cukrik25 nemam ziadnu expanznu nadobu. Sme pripojeny klasicky na sevak.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od petersd:

@syko1 Pri istých prietokoch vody v spojitosti s …
@petersd ono to je ako keby šteňa zaknucalo v kupelke. A ziadne nemam. Nevadi mi to len s apytam ci to nie je nieco zle alebo ci netreba vymenit to sitko v tom filtry.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od syko1:

@cukrik25 nemam ziadnu expanznu nadobu. Sme pripo…
@syko1 tak pozdravuj byvaleho vodara a hladaj noveho...je jedno na koho si napojený.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od syko1:

@petersd ono to je ako keby šteňa zaknucalo v kup…
@syko1 Neboj sa, nič sa nestane. Časom to možno až ako keby bude vrčať a potom zistíš v ktorom komponente vzniká ten zvuk. Buď vymeniť, alebo rozobrať a opraviť. Buď je vnútrajšok vylagrovaný, alebo len uvoľnený.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od cukrik25:

@syko1 tak pozdravuj byvaleho vodara a hladaj nov…
@cukrik25 no nevsimol som si ze by niekto mal expanzku, iba ked maju studnu. My v dome predtym sme tiez nemali expanzku ani v byte. Na co by tam ako mala byt v tomto pripade? Tlak si regulujem tym regulatorom co je na foto.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od syko1:

@cukrik25 no nevsimol som si ze by niekto mal exp…
@syko1 na studenú vodu exp. netreba,voda nezväčšuje objem ako pri ohreve, zmeraj vstupný tlak vody nemá byť vyšší ako 6 bar
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od syko1:

@cukrik25 no nevsimol som si ze by niekto mal exp…
@syko1 pardon, nevsimol som si ze riesis iba studenu vetvu, mam ten isty regulator a ked som napriklad v kuchyni pustil vodu tak niekedy vydaval ten regulator podobne zvuky ako popisujes, po dofukani expanzky to prestalo. Ale teda ina situacia..
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od syko1:

Ahojte, ak je tu nejaký odborník? Mám dotaz. býv…
@syko1 a to fakt púštaš do batérií tlak 5 bar? Úprimnú sústrasť.... Uber to na 2 bary a vyskúšaj...
Odpovedať
Nam piska (zavijaju v nej vsetci halloweenski duchovia) studena voda v sprche. Ked sa otoci packa na studenu vodu, ozve sa riadne piskanie, ktore trva, kym studena voda tecie. Pevne verime, ze je to len v baterii, musime zavolat vodara, aby sa na to prisiel pozriet a pripadne bateriu reklamovat.
Odpovedať
Casto vie piskat spatna klapka pri slabsom prietoku. Moze to byt klapka na privodnom potrubi, alebo klapka v poistnom ventile na ohrievaci ak ide o teplu vodu, atd...
Odpovedať
Článok sa načítava...

Odpoveď na príspevok od megdesign:

@syko1 a to fakt púštaš do batérií tlak 5 bar? Úp…
@megdesign Akú sústrasť?Čo zbytocne strašíš ľudí.Vsetky komponenty vodovodu sú stavane na prevádzkový tlak 6bar.Unás v dedine je 5,5 nikto kohi v okolí poznám regulátor nepouživa a div sa svete nic netrhá,nepraská a nevybuchuje.Bateria vydrži 10r bez.problémov.Vedla v meste maju na TUV 6.5 na spodných poschodiach stabilne.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od dusan72:

@megdesign Akú sústrasť?Čo zbytocne strašíš ľudí.…
@dusan72 o bateriu by som sa nebal, ale prestarnute flexi hadicky... Ked k tomu tlaku pridas razovu vlnu pri prudkom zastaveni vody (buchnes po pakovej baterii)... je to loteria...
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od megdesign:

@syko1 a to fakt púštaš do batérií tlak 5 bar? Úp…
@megdesign ta čierna rućička ukazuje tlak v potrubí na vstupe (keď nie je studená voda pustená v dome) . Dúfam že nie si vodar lebo toto... . Keď sa pusti voda tak vtedy ukazuje tlak ktorý ten regulátor pušta do domu do rúriek a ten je tam okolo 2barov. Na toto slúži ten regulátor.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od minoo:

@dusan72 o bateriu by som sa nebal, ale prestarnu…
@minoo presne toto sa mi stalo na byte na starej flexi hadici k umývadlu :D
Odpovedať
Príspevok bol zmazaný adminom. @chinatech Eśte že ty si dokonalý :D Z teba musií mať okolie radosť teda :D Kto je bezchybný nech hodi kameňom.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od syko1:

@megdesign ta čierna rućička ukazuje tlak v potru…
@syko1 zjavne netušíš ako funguje regulátor tlaku. Ručička ukazuje zregulovany tlak. 😂 Ty vodár.... 😂 Už si tomu ubral a vyskúšal to, či budeš len blabotat okolo... Veď keď nepomôže, vrátiš nazad na 5 barov...
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od megdesign:

@syko1 zjavne netušíš ako funguje regulátor tlaku…
@megdesign :/ ano presne preto som ti to pisal lebo som tomu ubral a menil sa tlak ktorý ukazuje ručicka ked je voda pustená. Ta čierna ručicka keď je voda vypnutá sa nemení, keď nastavujem tlak. Z toho mi vyplýva že až keď sa voda pustí tak sa zobrazí upravený tlak regulátorom.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od minoo:

@dusan72 o bateriu by som sa nebal, ale prestarnu…
@minoo Ano,samozrejme pri vyssom tlaku,vyssie riziko,ale v praxu sa to stava zriedkavo,navyse hadicky majú predpísanu zivotnost,a mali by sa pravidelne menit.A tak troska mam dost takýchto bytov na starosti,kdeje tých 6 barov a nie je s tým problém.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od dusan72:

@minoo Ano,samozrejme pri vyssom tlaku,vyssie riz…
@dusan72 no a co tie byty, ktore na starosti nemas? Tie treba postrasit aby mali bud teba (aj na vymenu hadiciek), alebo nizsi tlak...
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od minoo:

@dusan72 no a co tie byty, ktore na starosti nema…
@minoo Jane chodim menit haducky,len mam lrehlad o oar stovkach bytov,ked sa tam nieco udeje.Ale namontovat par stoviek regulatorov do obmedzenych priestorov v byt.jadrách by bol dost problém a navyse pribudnú starosti o tie regulátory
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od syko1:

@megdesign :/ ano presne preto som ti to pisal le…
@syko1 regulátor tlaku vody sa nastavuje, keď je voda pustená logicky... Keď zatvoríš vodu, čierna ručička poskočí niečo málo vyššie.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od megdesign:

@syko1 regulátor tlaku vody sa nastavuje, keď je …
@megdesign malo vyššie :D no už som sa dostal na 2,5 ked voda tečie a ked sa vypne tak je 4,2. Robil som to ako si písal pri pustenej vode. ospravelnujem sa Ti za predošlí komentár na teba o Vodarovi :) .
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od syko1:

@megdesign malo vyššie :D no už som sa dostal na…
@syko1 a pískanie pokračuje?
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od megdesign:

@syko1 a pískanie pokračuje?
@megdesign zatial nie, uvidíme keď dame prať. vtedy to robi najčastejšie. Zaťial dakujem
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od megdesign:

@syko1 a pískanie pokračuje?
@megdesign pokračuje. ale je to nejaké divne. Stiahol som manual, nastavil podľa neho ale aj tak ta čierna ručička neklesne pod 4,7bar (keď je voda vypnutá a netečie). Keď tečie voda ten tlak si nastaviť viem, vidim na vode z kohutika že reaguje a viem si ho pridať-ubrať vtedy aj ta čierna ručička reaguje. Ale ak sa voda vypne tak stale sa to vráti na 4,7bar.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?