Odpad kondenzacny kotol a pracka

Zdravim, chcel by som sa opytat, ci je v poriadku mat jeden vyvod na odpad kondenzacneho kotla a pracky (vid. foto - vrchna hadica je kotol, spodna je pracka) Dakujem.
Odpovedať
Nemas tam zapachovu uzavierku, pojde ti smrad z kanalizacie minimale do pracky ak nie aj do kotla
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od zita19:

Nemas tam zapachovu uzavierku, pojde ti smrad z k…
@zita19 mne sa zda ze je to zapojene na podomietkovy sifon... Inak kotol zvykne mat svoj sifon, na pracke staci spravit sifon priamo hadicou a je vybavene....
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od ondrej12345:

Zdravim, chcel by som sa opytat, ci je v poriadk…
@ondrej12345 Nie je to najlepšie riešenie, ale aj ja to mám tak. Niektoré kotly majú do jednej hadičky zvedený okrem kondenzátu aj poistný ventil, tak tam by to malo byť pripojené cez odkvapkávací lievik https://www.baustore.sk/alcaplast-lie... Dôležité je, aby vnútri v tej "rozbočke" bola na vývode od kotla spätná klapka - odskrutkuj matku a nakukni dovnútra (taká čierna). Ak nie je, treba kúpiť takú s klapkou (-ami)...
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od ondrej12345:

Zdravim, chcel by som sa opytat, ci je v poriadk…
@ondrej12345 Máš to takmer OK, nekomplikuj si život. Riešiť to budeš, až potom, keby náhodou bol nejaký problém... ale on nebude, to mi ver! Musíš ale ešte urobiť zásadnú úpravu! Otoč tú Y-tvárovku, alebo prehoď hadice tak, aby kotol bol napojený zo spodu a práčka z vrchu. Tak, ako to máš teraz, Ti bude kondenz z kotla stekať do hadice práčky. (a do kanálu to pôjde, až sa to všetko v práčke zaplní) 🤣🤣🤣
Odpovedať
Dakujem vam vsetkym velmi pekne za rychle odpovede. Chcel som sa nato napojenie informovat, kedze pri odpustani pracky mi kotol vydava, take kratke vrzgajuce zvuky a niekedy najdem v pracke po doprani vodu. Vodar ma, ale ubezpecoval, ze taketo zapojenie je uplne v poriadku. Hlavne sa obavam, aby som nejako neposkodil kotol. Vravite teda, ze takto je to v podstate ok, akurat mam vymenit hadice a kotol dat dole a pracku hore? Dakujem este raz za pomoc!
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od ondrej12345:

Dakujem vam vsetkym velmi pekne za rychle odpoved…
@ondrej12345 Netreba nič prehadzovať, len v tej rozbočke skontroluj tie spätné klapky...
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od ondrej12345:

Dakujem vam vsetkym velmi pekne za rychle odpoved…
@ondrej12345 Keď to prehodíš, budeš to mať zicher. Je to sekundová záležitosť a nič Ťa to ani nestojí. Nespoliehaj sa na klapky. Ak ich tam máš a aj fungujú, prehodením hadíc nič nepokazíš, ... ale ak ich tam nemáš, (alebo nie sú v poriadku) tak prehodenie hadíc zjedná nápravu. Zvuky z kotla pri vypúšťaní práčky si nevšímaj, to sa len tak prenáša po odpadovom potrubí. Tá voda v Tvojej práčke je kondenz z kotla, ktorý pretiekol - aj naprik klapke, ak tam vôbec nejaká je. A pozdrav vodára, ak tvrdí že je to OK....
Odpovedať
Treba si uvedoniť ze taketo rozdvojenie sa použiva napr. umyvačka a práčka, kde je potrebna spatna klapka kvoli tlaku pri vypušťaní, čo sa pri KK deje pri tomto pripojeni samospadom gravitačne a tym padom steka po rozdvojeni po stene rurok do pračky, keďže kondenzatu vznikne viac ako vody pri praní parkrat tyždenne...
Odpovedať
Dakujem vam vsetkym za pomoc. Hadice som prehodil. Zatial to vyzera, ze to pomohlo.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?