Čo treba na dotiahnutie sietí cez štátnu cestu?

Zobraz úvodný príspevok
moj najpalcivejsi problem sa vola elektrina. nachadza sa na opacnej strane ako nas pozemok (myslim je na druhej strane cesty) a nevieme, co potrebujeme na to, aby sme ju mohli dostat na nas pozemok. taktiez voda. chceli by sme to naraz. vraj bude asi treba prekopat cestu (alebo bude stacit podkopat a pretlacit to?) ale v tom pripade, co potrebujeme, ake povolenia, ked ide o statnu cestu? dakujem za pomoc.
Odpovedať
1
2
a preco to chces davat robit firme? ved si to skus vybavovat tak ako my. na obecnom urade sme zaplatili nejaky smiesny poplatok za rozkopavku komunikacie, dohodli sme sa s elekrarnami a prichystali vykop na dany termin, oni prisli, dali kabel a foliu, my sme zase zakopali. Tak isto to bolo aj s obcou. Dohodli sme sa so starostom, kto bude co platit, myslim tie kanalizacne rury napriklad. Na vykopove prace si zavolas niekoho so strojom a je to vybavene - ja by som to firme urcite nedavala robit. BudeTa to stat ovela viac casu a nervov, ale oplati sa.
Odpovedať
synaps, vies mne sa nejedna o rozkopavku cesty, problem je ze tam ziadna cesta nieje :-D ale ja som potrebovala len cenu odhad, kolko by stali siete. Neviem z akej si dediny, ale u nas keby som dosla za starostom s takouto vecou, tak sa hodi o zem a posti od smiechu, ze co to od neho chcem, poprirade prinajmensom si potuka na celo a mavne rukou.... A kanalizacne rury mi nepotrebujeme, nemame v obci vobec kanalizaciu.... no vidis greghous.... keby sme mali platit taku sumu, uz kopeme :-D
Odpovedať
fiha, tak potom vela zdaru aspon :-)
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 1 roku
ako ma vyzerat technicka sprava k dopravnemu znaceniu potrebna na rozkopavku verejnej komunikacie? dakujem
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 3 rokoch
@luciferova na taketo prace sa firmy s o specialnou ponorkou urobia dieru popod cestu v potrebnej hlbke asmere pozor vsak na inzinerske siete popri ceste treba vyjadrenia ,lebo ked poskodite nieco ----------------
Odpovedať
@vrajmantak dik za odpoved, ale mrkni rok, kedy bola otazka polozena, uz sme to poriesili :-)
Odpovedať
1
2
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?