Čistička odpadových vôd. Kubíkové nádoby?

Zobraz úvodný príspevok
Zdravím všetkých chatárov a záhradkárov.som tu nový stránka je zaujímavá a dá sa tu získať vela zaujímavosti a rád.chcel by som poradiť ohladom navrhnutej témy "čov".máme 4 árovú zahrádku s chatkou ktorú si chceme dať do kopy-zrekonštruovať, ale neviem ako to vyriešiť s odpadom.rozmýšlal som o kubíkových nádobách, ktoré sa používajú na chemikálie,že by som ich zakopal cca 10m od chatky a z nej by bol vývod do stratena.poradte mi ,či to je dobré riešenie.do nádob by som používal rozpustné tablety ktoré sa používajú do klasických čov.dík za nové rady a nápady ;-)
Odpovedať
1
2
Profilova fotka
no .. ivka, vies, pre mna je zahrada zahrada. je jedno ci stronceky a kriky, ale proste ten pocit by som mala rovnaky ako pri mrkve.. a hlavne aj mame studnu.. chapes... :-) kludne ti dojdem nasadit 2 riadky, ale to zvladne aj Deli :)
Odpovedať
Profilova fotka
ale chapem, ako si to myslela, neboj :)
Odpovedať
Tak, ako je to s tou legislatívou ? Potreboval by som min 30% vody spätne použiť ako úžitkovú vodu. Výrobcovia (aj ČOV to doporučujú).
Odpovedať
riesite veci ,ktore su davno vyriesene len vodarenska a betonova lobby brania sireniu korenovecisticky.sk Uz je ich par desiatok aj na SR dokonca Hontianske Moravce komplet cela obec,v Cechach 240 obci na komplet.Ja ju mam tiez a super
Odpovedať
Našli ste niekto niekde co ano a co nie do domovej ČOV? Doteraz som v cinziaku cistil odpady s luhom sodnym, co teraz v dome ked mam cov?
Odpovedať
vie niekto poradit ako je to s povolenim od plynarni na stavbu cisticky?
Odpovedať
Profilova fotka
@yoel čov podlieha vodoprávnemu konaniu, plynári by sa vyjadrovali len ak by bola umiestnená v ich ochrannom pásme
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 5 mesiacoch
A akú čističku odporúčate? myslím značku
Odpovedať
my to ideme urobiť s čističkou tak, že do žumpy, ktorú máme riadne skolaudovanú aj urobenú skúšku tesnosti napojíme čističku, z čističky tam pôjde tá prečistená voda, ktorú hodláme použiť na zavlažovanie záhrady. Nemám chuť vybavovať nejaké ďalšie povolenia na čističku, ved je to na mojom pozemku a žumpu mám predsa schválenú, nie? Na našej ulici všetci vypúšťajú odpad do kanála na ulici, len sa každý tvári, že nie, ale kedže ma sme tam noví nedovolili nám sa nám tam napojiť, vyskakovali ako pero z gauča, ide mi na nervy táto birokracia!!!! Ak niekto máte skúsenosti s nejakým typom čističky hodte mi to do ip prosím, musíme nejakú zohnať rýchlo a zakopať.
Odpovedať
@eluma ahoj, asi to nieje vsetko o.k. s "kostolnym poriadkom",,,,,ale priznavam, ze aj ja takto uvazujem, kedze ochota uradov je ziadna,,,len jedna vec: ako dokladovat vyvoz zumpy?? ;-)
Odpovedať
@eluma Z vlastnej skusenosti odporucam Aquaflot. Zijeme v oblasti, kde su COV jedina moznost a sme jedini, ktori maju tuto znacku. A zaroven jedini, u ktorych bol servis za posledne tri roky jedenkrat a aj to len na nasu ziadost a preventivne. Co sa riesenia tyka, je realne, treba sa dohodnut s tym kto odvaza splasky zo zump, ako by to videl s dakymi fiktivnymi odvozmi. :-)
Odpovedať
@majkaa76 no čo, dám to raz za čas vytiahnuť, aby boli susedia spokojní, my sme stavali 3 roky, boli sme na stavbe takmer každý deň a za ten čas som na ulici nevidela ani jeden fekálvoz. Ked budem mať čas a chuť tak budem vybavovať papiere okolo COV, ved to tak aj väčšina robí, nenechám si ho... plávať po záhrade. Sory ale dnes som taká napálená, že by som tú jamu na COV vykopala od jedu aj sama ]-(
Odpovedať
Článok sa načítava...
Diskusia pokračuje po 4 mesiacoch
Chcela by som a spytat ked vodu z cisticky vylievate na travnik , ako casto ju vylievate a nehnusi sa vam po tom chodit? A ked to davate do trativodu neupchal sa vam?A ked mam blizko travnika zeleninku nevadi to?Dakujem za vase odpovede
Odpovedať
Profilova fotka
@eluma propagujem http://vegetacnecistiarne.blogspot.com, je to bez údržby, poradím pomôžem.
Odpovedať
No dnes s odstupom času, t.j. po 5 mesiacoch môžem prehlásiť že sme v pondelok spustili COV, zatiaľ nemám na ňu ani stavebné povolenie ani kolaud, čo pri dnešnej birokracii až tak skoro nebude. Celé ma to stálo 3000 eur aj s prekopaním vozovky do dažďovej kanalizácie. otras čo dnes dokážu tí úradníci vymyslieť za doklady a kolky, aké majú výhovorky, prečo sa to nedá, no nie ako sa to dá ]-( Tam dakde cigáni serú na dvor pod okná susedom a NIKOHO TO NESERIE, nikto nie je kompetentný to riešiť, ale vy ked dačo , tak máte hned meskáčov na dvore a pokuty aké len chcete!!!!!!!!!!!!!!!!! HNUS! Prepáčte, ale v tomto štáte fakt vyhráva len ten kto má prachy a známosti, to je aj môj prípad, ale inak to nešlo, je mi ľúto tých, čo s dobrým úmyslom chcú riešiť problémy a narazia na samé svinstvo. Takže urobte si názor každý svoj.
Odpovedať
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
Diskusia pokračuje po 5 mesiacoch
KCOV - cez koho to mam riesit ? Mam to riesit s firmamim co maju na starosti normalne COV??? Dakujem
Odpovedať
Profilova fotka
Pokial ja viem, tak : - do COV nevypustat cistiace prostriedky na baze chloru (SAVO) zabija to dobre bakterie obyc. prostriedky v pohode mozte - ked ziadate o COV, tak sa Vas opytaju kam to chcete vypustat a bud mate potok (co tiez nie je vyhra, lebo znamy sa k nemu nevie dostat (3m) lebo okolo potoka je ochranne pasmo vodohospodarov) alebo ak do zeme, tak musite urobit hydrogeolog vrt (drahe) - najlepsie asi bud za COV dat malu zumpu na polievanie zahrady (to by som ale riesil len podpovrchovo rozvodmi a nie ze polievam hadicou, lebo padne dietatu lizatko na travu a...) - resp. primitivna COV sa da spravit asi aj zo zumpy - staci to prevzdusnovat aby bakterie dychali a ta voda potom (ilegalne) tratit do zeme. Asi tolko co ma napadlo...
Odpovedať
1
2
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?