Čistička odpadových vôd.

Ahojte Možno mi budete vedie poradiť, chcel by som COV v zastavanom území obce do vsaku, je to možne? Obec nemá kanalizáciu, a ma obecný vodovod. Pýtam sa preto lebo mam zamietavé stanovisko od vodohospodárskeho podniku v Piešťanoch ."V zmysle usmernenia MŽP SR M ČOV s nepriamym vypúšťaním OV do podzemných vôd, môže byť povolené len v osamotených obývaných obydliach, ktoré nie sú súčasťou aglomerácie" Stavebný úrad a životne prostredie s tým problémy nemajú... vopred Vam Dakujem
Odpovedať
Profilova fotka
@abednam ked zamietli tak nemozete.... obvykle sa s nimi dá dohodnúť na kompromise ale to musíte prebrať s tým úradom ktorý s tým má problém
Odpovedať
Dakujem, a ma takto niekto realizovanú COV?
Odpovedať
Profilova fotka
@abednam urcite ma, ale to je vsetko je na par rokov vyjednavania....
Odpovedať
@abednam A čo ma stým vodohospodársky podník, keď má isť o vsak? V tomto prípade rozhoduje len OÚ odbor Žp.
Odpovedať
Profilova fotka
@ruren vodohospodarsky podnik sa nestara len o povrchove vody.
Odpovedať
Profilova fotka
@jankevely neriešte za úrady @ruren odtok z ČOV ovplyvňuje menežment povodní @abednam je to bežný spôsob, je s tým trochu paierovačky ale stojí to za to a robí sa niečo aj aby sa to zjednodušilo, ale cesta je u nás ako s diaľnicami.
Odpovedať
@majkoj ,@jan45 Zaujimave, že ja mam ČOV do vsaku a žiadne vyjadrenie od vodohospodarov som nepotreboval a ani žiady zákon na to nieje. Vodohospodari resp. povodie sa vyjadruje k vypušťaniu do potoka. Na vypušťanie do vsaku potrebuje hydrogeologický posudok a rozhoduje OÚ.
Odpovedať
@ruren Tým by som si nebol taký istý, asi v tom obecný úrad nemá jasno, no ked ti vydal povolenie už sa s tým asi nebudeš zaoberať, možno máš preto šťastie, veď je známe že o tom musí rozhodnúť aj ŽP a často vydajú zamietavé stanovisko , lebo zistia že pol dediny má kanál a pol nie, a je tvoj problém že si epotiahneš kanál, skrátka sme 100 rokov za opicami. , a posielanie vzoriek každoročne ti asi tiež nič nehovorí..... U nás kanlá na ulici nie je, ani pol dediny nemá, COV mám ale neregistrovanú tiež do vsakovačky, určite by mi uradne povolenie nedali, lebo.... ...No že pol dediny leje sračky do rigola, neskutočný smrad dole v dedine + okolo hlavbne cesty už nikoho netrápi, hlavne že nad tebou sa budú odbavovať ako na nejako eko - teroristovi... Neskutočný humus, 200m nad našim domom má sused Septik, ešte nidky ho neťahal, / aspoň som ho nevidel / raz za pekného suchého večera ju začal vypúšťať dole kopcom a tieklo cestou dole kvoli spádu cesty aj na náš pozemok, tak ma to nasralo že som mu rovno pohrozil že ked to ešte raz uvidím volám rovno policiu! od vtedy už mám pokoj, neviem ako to rieši , ale povedzte mi prečo by som si mal jeho sračkami nechať kontaminovať podložie, a všetci sa čudujú že v studiach sú dusičňany!!! Podložie dediny v doline je už nadobro kontamjnované, prakticky nikto nemá zo studne pitnú vodu vysoko prekroč limity cez 600mg / l a viac. , ale naša studňa je uplne čistá, zatiaľ, no a viete že so silne kontaminovanou vodou sa neodporúča zalievať ani trávnik a zeleniny? - no nie ked chcete mať raka hrubého čreva.....
Odpovedať
@janopopovec Keby si nevedel, tak to životne prostredie o ktorom hovoriš je jedným z odborov na OÚ, tak že rozhoduje, aby si to mal polopate, OÚ odbor starostlivosti o životne prostredie a zároveň ti aj vydáva stavebné povolenie na ČOV a kolaudačne rozhodnutie tiež. Ale s tým ostatným s tebov súhlasim.
Odpovedať
@janopopovec To OÚ nieje obecný, ale okresný. Len pre úplnosť. ;-(
Odpovedať
Profilova fotka
@ruren projektujem ČOV po Slovensku, takže len citujem požiadavky úradov. V poslednej dobe ku KG posudku požadujú vyjadrenie SPV (menežment povodia) a najnovšie certifikát ku stavbe. Sme najzaostalejšia krajina v4, ešte aj Bulhari a Rumuni nás predbehli. Pritom som videl stavbu, kde v EIA 120m3 vody denne mali vyvážať na ČOV (bez určenia, ale také množstvo pri takom znečistení nezvládne ani bratislavská. Samozrekme povolenoie dostali.
Odpovedať
@jan45 Tak ešte raz. V pripade vypušťania do povrchový vôd je to tak ako hovoriš. Je potrebne povolenie správcu toku, väčšinou je to príslušne povodie. Pri vsaku je potrebný hydrogeologický posudok. Ako je to pri koreňových, to neviem, zatial som sa o to nezaujimal. V jednom maju spoločnu podmienku. Vyjadrenie obce, že v dannej oblasti sa v najbližšom obdoby neplánuje verejná kanalizácia. Projektovanie a vybavovanie povolenia nieje to iste. Úrady môžu robiť a požadovať len to čo im zákon dovoľuje.
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
@ruren to som si myslel aj ja, žiaľ naivne. Ale keď pýtali vyjadrenie ministerstva obrany, to som otvoril oči. Povoľovanie ČOV sa riadi predpismi, ale keď príde projekt koreňovej, nevedia o čom je reč. Pritom je to rovnaká technológia (ak môžeme pri prírodnom postupe hovoriť o technológii) ako v balených čov,. A bránia sa požadovaním vyjadrení od Inšpekcie, Povodia, . Tí tiež nevedia čo s tým. Prečo je to tak, si neviem vysvetliť, fakt je, že po vybudovaní kanalizácií zostalo na Slovensku 500 tis. žúmp a tie nie je kam vyvážať, ale zákon to žiada a žiada jaj pokuty, to budú majitelia prekvapení. Ale bv Bruseli máme nahlásenú kapacitu centrálnych ČOV pre 7,5 mil obyvateľov.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?