Budú energie pre domácnosti dotované aj naďalej ?

Zobraz úvodný príspevok
Bude naozaj mesačný nárast platieb až o 35-40E ? https://ekonomika.pravda.sk/energetik... Budú odmenení aj tí ktorí začali šetriť ?
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od eagleowl:

@akvi "ja sa nemienim nikomu skladať na jeho živo…
@eagleowl presne toto je ten problém, že sa nik nepýta. A prúser je, že väčšina ľudí s tým ticho súhlasí nie preto, že im je jasné, že aj tak nič nezmôžu, ale preto, že s tým vlastne súhlasia a počítajú, že "sa niekto postará".
Odpovedať
Profilova fotka

Odpoveď na príspevok od akvi:

@eagleowl presne toto je ten problém, že sa nik n…
@akvi problém je, že Slovák len otŕča ruky a čaká od štátu pomoc... ale on štátu nedá nič... demokracia ráta s participáciou na veciach verejných, chce to uvedomelého občana, čo sa aktívne zapája do vecí verejných v samospráve atď na pomaly dennej báze ... nie len raz za 4 roky ! Slovač nespraví nič naviac... každý len dume, kde by čo získal, ukradol, odrbal... to je naša klanová mentalita ... založená na korupcii a klientelizmu , známostiach , nie na fungujúcich inštitúciach ... veď aj ta EU bola dobrá, keď dáva peniaze... akonáhle treba niečo na oplátku prispieť, tak každý začne nadávať na "bruselský diktát" :D
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od akvi:

@eagleowl presne toto je ten problém, že sa nik n…
@akvi Aha, ale to si mohla hned napisat, ze tvoj hlavny problem v tomto smere nie je to ze vam stat nepomohol a teraz pomaha, ale to ze stat "pomaha" vo vseobecnosti komukolvek v comkolvek. V takom pripade je akekolvek argumentovanie nejakymi cislami atd samozrejme zbytocne :)
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od hockto:

@akvi Aha, ale to si mohla hned napisat, ze tvoj …
@hockto štát pomáha až tak dobre že viac ako pol roka robíš len preň
Odpovedať
Profilova fotka

Odpoveď na príspevok od hockto:

@akvi Aha, ale to si mohla hned napisat, ze tvoj …
@hockto štát v prvom rade nepomáha... pomáha človek, čo peniaze zarobí a potom časť podaruje napr. zo svojho ... štát len prerozdeľuje vybraté peniaze nás všetkých ... preto je rozumné očakávať, že to bude robiť ako tak racionálne. Rozdávať z druhého koláča a ešte k tomu aj požičaného vie každý
Odpovedať
Profilova fotka

Odpoveď na príspevok od dexter89:

@hockto štát v prvom rade nepomáha... pomáha člov…
@dexter89 " preto je rozumné očakávať, že to bude robiť ako tak racionálne.".....no tak to naozaj nie je rozumné....ale NAIVNÉ ???
Odpovedať
Ak štát nemá pomáhať svojim obyvateľom, načo ho teda živiť?
Odpovedať
Profilova fotka

Odpoveď na príspevok od eagleowl:

@dexter89 " preto je rozumné očakávať, že to bude…
@eagleowl štát robí len to, čo mu ľudia dovolia robiť... aspoň v demokracii ... ľudia rozhodli majú čo chcú... niekto raz povedal, že vláda to sú ľudia v "koncentrovanej podobe" takže to len smrdí viac :D
Odpovedať
Profilova fotka
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.

Odpoveď na príspevok od dexter89:

@hockto štát v prvom rade nepomáha... pomáha člov…
@dexter89 @duzu jasne ze stat ma pomahat ludom a aj pomaha, akurat ten nas nie vzdy dobre a nie vzdy tomu kto to naozaj potrebuje, ale to som tu vobec nechcel riesit. Len som reagoval na ten klasicky pohlad ktory v poslednej dobe vidim velmi casto "ja som platil v roku xyz hypo s urokom 5%, co sa teraz stazujete"
Odpovedať
Profilova fotka

Odpoveď na príspevok od dexter89:

@eagleowl štát robí len to, čo mu ľudia dovolia r…
@dexter89 "ľudia rozhodli majú čo chcú..."....a práve preto si myslím že také očákavania môžu byť len naivné.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od dexter89:

@akvi suhlasím zväčša s 90% čo píšeš, až na ten …
@dexter89 ANKAP by mohol fungovat, akurat nie s ludmi mentalnej urovne, aku ma vacsina Slovakov. To je presne to iste, ako ked niekomu poviem, ze som za zrusenie povinnej skolskej dochadzky, lebo prinasa viac problemov, ako toho dobreho a ze som za diverzitu skol, som za moznost slobodnych skol a prebratie zodpovednosti ludi za vzdelavanie. Pretoze si to vacsina ludi nedokaze predstavit, zmietnu to bez debaty zo stola, nedokazu pocuvat ani argumety, prechadzaju hned do opozicie. Pricom na rozdiel od ankapu, vo svete existuju priklady uspesneho fungovaia vsetkeho, co pisem vyssie, ale ludia proste uz len z principu odmietaju nieco, co narusi ich stereotyp. Hoci dobre vsetci vidime, v akej sracke je skolstvo, ale vlastne nik nema gule spravit nieco zasadne. Tak sa len mrozime v tom existujucom a bavime sa o tom, ci pridame hodinu dejepisu alebo telesnej.. akoby to na tom cele stalo. A to iste terajsia podoba demokracie, vsetci vidime, ze je na hovno to, co tu momentalne mame, ale vlastne vsetci sa toho ucastnime..resp. vacsina sa toho ucastni, volia tych istych idiotov dokola a tym idiotom ten system vlastne vyhovuje.. Ale realne, co sa zmeni? Absolutne nic. A mne je smiesne, ze ludia nevidia ten matrix a ked ho aj nahodou vidia, tak rezignovane skonstatuju, ze ked nepojdu volit, ze to bude este horsie.. Lenze predstavme si, ze by nik volit nesiel, to by bola aka spatna vazba... Alebo ak by to bolo ako tusim vo Svedsku - tam ked sa nestotozujes ani s jedou stranou, mozes hodit prazdny listok na to urceny a to je presne to, co tu chyba..Lebo ja napriklad nemam problem ist volit, ale odmietam volit mensie zlo.. Pripadam si ako za sociku, ked sa tiez s velkou slavou spravili volby, ale realne to ziadna volba nebola.. Toto iste tu mame dnes, len bledomodrom a tesime sa, aku uzasu demokraciu tu mame. Mne je to fakt na smiech..
Odpovedať
Článok sa načítava...

Odpoveď na príspevok od hockto:

@dexter89 @duzu jasne ze stat ma pomahat ludom a …
@hockto ja si nemyslim, ze stat ma pomahat ludom. Pomahat si maju ludia navzajom. Stat ti vezme vo forme vyplaneho polovicu penazi, ktore zarobis a da ti odrobinku vo forme nejakych sluzbiciek, o ktore ja napriklad z velkej casti nemam zaujem. Typicky napriklad skolstvo a zdravotnictvo. Ak by ma stat neokradal, nemam problem si vsetko platit, prtetoze si uz teraz z velkej casti vsetko platim, typicky to skolstvo a zdravotnictvo.
Odpovedať
Profilova fotka

Odpoveď na príspevok od eagleowl:

@dexter89 "ľudia rozhodli majú čo chcú..."....a p…
@eagleowl iste u nás je to naivné, ani nikde netvrdím, že ja to očakávam ... to by platilo v racionálnej demokratickej spoločnosti... to my nie sme @hockto neviem čo ľudia čakali ... bolo jasné, že tieto hypotéky zdražia ... ja som nacválal do banky v momente keď Rus nacválal na Ukrajiu a okamžite refinancoval... z 1% úroku som podskočil na 1,6% a zafixoval som to do istoty na 7 rokov na splátke mi to robí mesačne tuším 22€ viac... od nikoho pomoc nežiadam... tým zo seba nechcem robiť "prezieravca" to nebola nejaká tajná informácia, že úroky porastú ... azda každý kto bral hypo to musel vedieť hovorilo sa o tom dokonca mesiace a rástli zo začiatku len pozvoľna... plus hypotéka nie je základná ľudská potreba, aby ju štát mál dotovať... my sme bývali so ženou aj malou v dvojizbáku 60m2 plus môj brat aj moja mama otec... brat spal na zemi na matraci v kuchyni, kým sme stavali dom asi rok vkuse
Odpovedať
Profilova fotka

Odpoveď na príspevok od akvi:

@dexter89 ANKAP by mohol fungovat, akurat nie s l…
@akvi odpovedala si si sama... ANKAP by proste nefungoval, lebo to vyžaduje úplne inú spoločnosť... :) dnes tu máme 6 ľudí čo vlastní majetok v hodnote 3,5miliardy najchudobnejších... inými slovami 6 ľudí vlastní polovicu zemegule , ako by dopadol ANKAP? keby tu neboli žiadne morálne brzdy a zábrany ľudia by sa v ANKAPE "pozabíjali" navzájom... sledujem Urzu a viem čo je Ankap a ver mi, proste blud :D Demokracia nie je o voľbách raz za 4 roky... ako som už písal... je to o indivduálnej slobode a participácii na veciach verejných aj mimo volieb... je to záujem o verejné dianie vo svojej lokalite, je to písanie sťažností ak treba, je to zapájanie sa do miestnych komunít... atĎ... ľudia by mali začať v prvom rade od seba, meniť sa , nesprávať sa korupčne, vyvýjať tlak na úradníkov v každom smere, na fungovanie inštitúcií , zapájať sa do procesov atď... a tak sa malými krôčikmi dá niečo zmeniť... no ak to robí jeden človek z 1000 a u zvyšku to končí hodením obálky raz za 4 roky, tak o tom demokracia neni ... podľa mna tu zatiaľ je sloboda... môžeme tu písať, čítať, robiť čo chceš, ísť kde chceš, zamestnať sa kde chceš v celej EU ... môžeš si vybrať čo budeš čítať, písať, máš množstvo médií, zdrojov, prednášok, všetko sa dá ...
Odpovedať
Profilova fotka

Odpoveď na príspevok od akvi:

@dexter89 ANKAP by mohol fungovat, akurat nie s l…
@akvi "ANKAP by mohol fungovat, akurat nie s ludmi mentalnej urovne, aku ma vacsina Slovakov".... to je asi ako konštatovať: "zemeguľa by vyzerala ako raj, akurát nie s ľudmi mentalnej urovne priemerného človeka" 🤣.... Skoro nič čo ľudstvo robí, nie je racionálne.....je preto úplne iracionálne sa nad tým pozastavovať. 😀
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od dexter89:

@akvi odpovedala si si sama... ANKAP by proste ne…
@dexter89 no vidíš, zmietol si to zo stola, ale to som čakala. A zase, chápem a súhlasím s tým, že väčšina ľudí nie je na to pripravená a vyzerá, že ani dlho nebude. Pre mňa je dôležité práve vytvárať tie ostrovy pozitivnej deviácie, ako to robí aj spomínaný Urza, ako to robia mimosystemove školy alebo mimosystemove komunity. A to, že je tu sloboda, to je veľmi relatívne. Je tu skôr vcelku vydarená ilúzia slobody. Väčšina ľudí to v podstate nerozoznava 😂😅
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od eagleowl:

@akvi "ANKAP by mohol fungovat, akurat nie s ludm…
@eagleowlmne práve príde veľmi dôležité sa nad tým pozastavovat. Už som tu spomínala školstvo - v tom sa ja vcelku dobre orientujem a vidím, že má zmysel robiť tú zmenu zdola, trvá síce dlho, ale posun je aspoň nejaký. ČR v tomto zažíva teraz úplný rozmach, stačilo pár zmien v legislatíve, vzniklo niekoľko desiatok slobodných škôl a záujem o ne je tak masívny, že to ešte môže byť veľmi zaujímavé. Bez zamýšľania sa nad tým, by to nikdy nemohlo vzniknúť. A tiež to na začiatku vyzeralo ako sci-fi.
Odpovedať
Ako to teda bude? Z vyúčtovania som videl, že plyn stal cca 0.06€/kWh a v novom cenníku je cca 0.10€/kWh. Mne je to celkom jedno, len chcem mať prehľad. Trošku mám viac obavy o starých rodičov od manželky, tí majú spotrebu šialených 40MWh ročne.
Odpovedať
Profilova fotka

Odpoveď na príspevok od akvi:

@dexter89 no vidíš, zmietol si to zo stola, ale t…
@akvi jj no vieš podľa mňa tie mimosystemove komunity existujú len vďaka tomu, že je ich málo a keď treba oprú sa o mainstreamovy systém 🙂 Všetko v malej mierke na čas funguje , kým sa nieco nedodrbe alebo nerozháda ... Ale vidíš krása že to môžeš robiť a činiť sa ... To je sloboda 😀 Ono aj také solárne panely a veterníky generujú energiu keď fúka vietor a svieti slnko... Všetci sa tešia akí sme zelení ... A keď náhodou fúka menej a slnko zájde , tak si pomôžeme nejakým tým tradičným zdrojom ... Funguje to lebo je toho málo Horšie by bolo , ak by tých zdrojov bolo 90% to by až tak nefungovalo ... A o aplikácii na globálnej úrovni je o rád vyššie ... To by ma fakt zaujímalo ako rozoznať ilúziu slobody od skutočnej slobody ... 🙂
Odpovedať
Profilova fotka

Odpoveď na príspevok od akvi:

@eagleowlmne práve príde veľmi dôležité sa nad tý…
@akvi lenže ČR nie je SR.....skoro ako Fínsko nie je ČR😀.....no s tým že jednotlivci dokážu zo systému uniknúť sa dá určite súhlastiť.....ale tým to končí.....lebo predstava že systém sa zmení by vyžadovalo že väčšina čo systém tvoria sa zmenia...a to je u nás po posledných volbách predstava, ktorá sa nijako nezhoduje s realitou..
Odpovedať
Profilova fotka

Odpoveď na príspevok od igor256:

Ako to teda bude? Z vyúčtovania som videl, že ply…
@igor256 Vie niekto odpovedať na túto otázku?
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od igor256:

Ako to teda bude? Z vyúčtovania som videl, že ply…
@igor256 @megalord Takto: https://www.urso.gov.sk/stanovisko-ur...
Odpovedať
https://e.dennikn.sk/3704708/ekonomic... bod 2
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od megalord:

@igor256 Vie niekto odpovedať na túto otázku?
@megalord zatial nevie nikto @dexter89 ja neviem co ludia cakali, ani ako riesili hypo od 2022 resp. skor, kedy teda podla teba bolo jasne, ze uroky pojdu hore a preto sa k tomu nevyjadrujem. Ale keby som teda chcel velmi mudrovat, tak poviem ze ani tvoje rozhodnutie nebolo v tomto duchu, kedze keby malo byt, tak by si si fixol uz par mesiacov predtym v csob 10 rokov za 0,99%, resp 0,89%
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od blacksr:

@igor256 @megalord Takto: https://www.urso.gov.sk…
@blacksr tie ceny čo má urso v dokumentoch aj tak nesedia. Minulý rok bolo 0.06 a nie 0.13 pre domácnosti tak nechápem. Odpoveď teda je, že uvidíme čo Fiko vymyslí, hej?
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od igor256:

@blacksr tie ceny čo má urso v dokumentoch aj tak…
@igor256 0,13 mimo domácnosti
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od igor256:

@blacksr tie ceny čo má urso v dokumentoch aj tak…
@igor256 A áno, po tom, čo si dodávatelia aj URSO splnili zákonnú povinnosť, prichádzajú "záchranári" s veľkými ramenami.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od blacksr:

@igor256 0,13 mimo domácnosti
@blacksr tam su 2 dokumenty, rozhodnutia URSO Maximálne ceny za dodávku plynu pre odberné miesta zraniteľných odberateľov plynu v domácnosti: pre 2023 bolo udajne cca 0.11 a 2024 pisu 0.08 Ale ceny boli este nizsie tak co su to za rozhodnutia?
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od igor256:

@blacksr tam su 2 dokumenty, rozhodnutia URSO Max…
@igor256 a porovnavas vzdy celkove ceny hej?
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?