Bojler

Zobraz úvodný príspevok
Profilova fotka
Zdravim vas, chcem sa opýtať,ci sa toto na bojleri da nejako opraviť, je to na hlavnej rúre z bojlera
Odpovedať
1
2

Odpoveď na príspevok od dedo758:

@petersd Dvojmilimetrový perový kolík znesie na s…
@dedo758 ... jasné! Takýmto (teoretickým) uvažovaním prídeme na to, že postačí aj obojstranná lepiaca páska.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od petersd:

@dedo758 ... jasné! Takýmto (teoretickým) uvažova…
@petersd Čo je na tom teoretické? To o tom perovom kolíku mám od chlapov zo strojárne, ktorí s tým majú dennodenné PRAKTICKÉ skúsenosti. To len na margo toho, že "radšej 12 ako 10 mm"... A ono tých 2x 5 mm WC-skrutky naozaj stačí; aj s rezervou. Podstatné je, aby sa to nevytiahlo zo steny. Ak by to bola stena z 5 cm Ytongu (ktorý to tiež v pohode udrží), tak tam by som aj ja dal 8 mm závitovú tyč a z druhej strany steny matičku s podložkou. Ale ak to je tehlová stena, tak stačí 6 mm skrutka (napr. DIN 571) s vhodnou hmoždinkou. Obojstranným páskam verím na betóne, skle a pod., nie na omietke... ;-)
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od dedo758:

@petersd Čo je na tom teoretické? To o tom perovo…
@dedo758 Ale veď nech si pre mňa-za mňa každý vešá na čo chce. Trebárs hoc i na tie 8 mm hmoždninky a 5mm skrutky, ktoré pribaľujú ku boilérom, či závesným kotlom. Ja viem svoje a v živote by som to tak nikomu nenamontoval. Aj keď je s tým viac roboty, ale NIKOMU !!!
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od dedo758:

@petersd Čo je na tom teoretické? To o tom perovo…
@dedo758 kratke byvaju tie hmozdinky... Ked mas staru stenu - co on ma, tak polovica hmozdiny je len v omietke... Potom uz je jedno z coho je stena. Dalsia vec, staci, ze nebude ten bojler zvyslo, ale nakloneny (nie kazdy ma na dolnej casti nejaky sraubovaci vymedzovac a uz to taha zo steny von... Doplnok: a teda verim, ze si uz namontoval vela bojlerov, ale ak ich bezne davas na kombi skrutky (wc), tak nie je mozne, ze len nevies o tom, ze sa nejaky po case odtrhol? Ked isla teta utierat prach a zavazila sa nan pri lezeni na stolicku napr.? Lebo ty by si zavolal este niekedy vodara, ktory ti tak namontoval bojler?
Odpovedať
@minoo @petersd To nie že by teraz mali všetci vešať zásobníky na WC-skrutky. 🙂 To bol len príklad, že taký priemer je postačujúci. Aj ja používam hrubšie skrutky. U známych dodnes na stene, kde visí kotol, trčia zo steny 4 závity M16!!! na ktorých kedysi visel bojler. Dnes technológie pokročili a taká skrutka v chemickej kotve unesie veľa. Pamätám si dodnes, ako prišli po revolúcii nové umývadlá, ktoré sa už neosádzali na liatinové konzoly, ale na sadu s 12 mm kombi-skrutkami s plastovými podložkami. Otec odkiaľsi vyhrabal 4-5 mm hliníkovú pásovinu a narezal a navŕtal si ju namiesto tých plastových podložiek. Veru, nejedno umývadlo takto prichytil, kým tým plastovým podložkám začal veriť 🙂 Ale ako hovorím - zavesenie (prakticky čohokoľvek) na stenu je viac o hmoždinkách, ako o skrutkách...
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od dedo758:

@minoo @petersd To nie že by teraz mali všetci ve…
@dedo758 ale ak aj 5mm skrutka unesie na strih (co nepochybujem), tak 8mm hmozdinka pre tu skrutku neviem neviem - pride mi to mala plocha co sa drzi diery. Nehovorim o betonovych stenach, na tie vesia bojlery malokto...
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od minoo:

@dedo758 ale ak aj 5mm skrutka unesie na strih (c…
@minoo Jasné, v dierovanej (Heluz)-tehle to bude napr. dobre držať v uzlovacích hmoždinkách. V inom materiáli v iných. Aj sám som len pred pár rokmi zistil, že do pórobetónu sú originál hmoždinky...🙂
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od dedo758:

@minoo Jasné, v dierovanej (Heluz)-tehle to bude …
@dedo758 no ale to musi byt novostavba porobetonova, lebo ci uz FPX alebo GB su kratke na hrubky omietok v starostavbach...
Odpovedať
Dupower nikdy nesklamali, len teda musia byť adekvátne použitiu.
Odpovedať
a vy ste si mysleli, že si robím srandu, ked som v prvom príspevku napísal, že sa to nedá opraviť...
Odpovedať
1
2
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?