Bojler

Profilova fotka
Zdravim vas, chcem sa opýtať,ci sa toto na bojleri da nejako opraviť, je to na hlavnej rúre z bojlera
Odpovedať
1
2

Odpoveď na príspevok od matejb96:

Zdravim vas, chcem sa opýtať,ci sa toto na bojler…
@matejb96 nedá
Odpovedať
Profilova fotka

Odpoveď na príspevok od zicher:

@matejb96 nedá
@zicher dobre, ďakujem
Odpovedať
Profilova fotka

Odpoveď na príspevok od matejb96:

Zdravim vas, chcem sa opýtať,ci sa toto na bojler…
@matejb96 trochu zmyslu pre humor neuškodí, ak ide o tú kvapku na holendri tak vymeniť tesnenie a zlomiť ruku vodárovi, čo to tak krivo našrouboval....
Odpovedať
Profilova fotka
Kks nove tesnenie to urobi. Odstav vodu vypni bojler vypusti ho a odmonruj tu velku matku vyber tesnenie a hybaj kupit nove. Ak kupis fibrove myslim ze to sa musi namocit do vody a potom ho vloz a maticu zatiahni. Clen fora dedo cislo a cislo ti isto odpovie😀
Odpovedať
To netecie z vnutra bojlera popri tej cervenej manzete? Lebo mne sa zda, ze tam vidim vodu...
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od wolodymyr:

Kks nove tesnenie to urobi. Odstav vodu vypni boj…
@wolodymyr Aký si si istý😁 Ale jasné😉 Vidím na tej fotke vodu aj vyššie, na tej červenej manžete. @matejb96 Skús dať dolu plastový kryt, ktorý schováva káble. Najprv ale vytiahni šnúru zo zásuvky, alebo vypni istič. Potom dáš dolu koliesko termostatu, aj tam môže byť schovaná skrutka. Ak by bolo mokro aj tam, môže to byť problém. PS.: Vôbec to na nakrivo našróbované šróbenie nevyzerá...
Odpovedať
Profilova fotka

Odpoveď na príspevok od minoo:

To netecie z vnutra bojlera popri tej cervenej ma…
@minoo ano, praveze popri tej manžete tečie, nie tie spoje
Odpovedať
Profilova fotka

Odpoveď na príspevok od dedo758:

@wolodymyr Aký si si istý😁 Ale jasné😉 Vidím na te…
@dedo758 a tu manžetu cervenu,viem nejako vymeniť, alebo tesnenie? Iba tam je mokro
Odpovedať
Profilova fotka

Odpoveď na príspevok od matejb96:

@dedo758 a tu manžetu cervenu,viem nejako vymeni…
@matejb96 ked to nad ňou presakuje, co s rym môžem spraviť
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od wolodymyr:

Kks nove tesnenie to urobi. Odstav vodu vypni boj…
@matejb96 ... napr. môžeš zavolať kamaráta s autogénom... @wolodymyr ... že sa fibrové tesnenia pred použitím močia do vody počujem prvýkrát...
Odpovedať
Profilova fotka

Odpoveď na príspevok od petersd:

@matejb96 ... napr. môžeš zavolať kamaráta s auto…
@petersd takže s tym neviem nič urobiť, lebo tie vyvody z bojlera su v nejakej pur pene? Lebo zospodu mi to tak príde . Takže len vnútri bojlera to musí pretekať niekde
Odpovedať
Profilova fotka

Odpoveď na príspevok od petersd:

@matejb96 ... napr. môžeš zavolať kamaráta s auto…
@petersd iba namocit aby nebolo suche som myslel
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka

Odpoveď na príspevok od dedo758:

@wolodymyr Aký si si istý😁 Ale jasné😉 Vidím na te…
@dedo758 uznejaky cas pozorne citam a sudim ze sa vyznas😀
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od matejb96:

@petersd takže s tym neviem nič urobiť, lebo tie…
@matejb96 Veď otvor, odbaľ a uvidíš. Tá "pur pena" to sú len také výlisky - stavebnica. Najčastejšie to prehrdzaveje kolo zvaru na prechode rúrky. Inak, všetko by to malo byť na prírube. Vykrútiš niekoľko skrutiek a všetko vyberieš von. (aspoň si pri tom vyčistíš aj vodný kameň) ... Jasné, že musíš mať poisteného zvárača, aby Ti to zavaril...
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od wolodymyr:

@petersd iba namocit aby nebolo suche som myslel
@wolodymyr Namočením nič nepokazíš, ale nikdy sa to tak nerobilo - aspoň v mojom okolí, nie.
Odpovedať
Profilova fotka
Ten bojler nema ziadne šroby 😄 tak ako mam prosim vás vybrať spiralu a vyčistiť to
Odpovedať
Profilova fotka
Mám náhradu, myslíte ze to tie akrutky udržia? Teraz nemam cas na prerobenie ppr
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od matejb96:

Mám náhradu, myslíte ze to tie akrutky udržia? Te…
@matejb96 ty si riadny hazarder, daj to na poriadne kotvy a nie taketo chcipaky.
Odpovedať
Profilova fotka

Odpoveď na príspevok od rapidek:

@matejb96 ty si riadny hazarder, daj to na poriad…
@rapidek 😂🤭 dobre dobre, len skúšam moju rýchlu montáž 😂 žena ma naháňala
Odpovedať
Profilova fotka

Odpoveď na príspevok od matejb96:

@rapidek 😂🤭 dobre dobre, len skúšam moju rýchlu m…
@matejb96 len potrebujem aj tak dodržať ten odstup od steny, kvoli pripojeniu vody
Odpovedať
Profilova fotka
Je možné ze to je vodný kameň?
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od rapidek:

@matejb96 ty si riadny hazarder, daj to na poriad…
@matejb96 Nie, nie je to vodný kameň!... Zrejme u výrobcu boilera porušili výrobný postup a nechali to tam... 🙃 🤣🤣🤣 A to kotvenie na stene, ako poukazuje aj @rapidek , urob ako sa má, Preboha.... Daj hrubé zavitové tyče a trebárs aj s matkou na druhej strane steny, ak sa dá... To chceš aby tá 100 kilová opacha plná vody nedajbože na niekoho jebla? (vidiac takú robotu ma iné slovo ani nenapadá)
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od matejb96:

Je možné ze to je vodný kameň?
@matejb96 nie ,nie to nie je vodý kameň to je piesok zo Sahary čo sa tu sype...🫡 ...akože sorry ,ale mať doma takéhoto "špekulanta" tak sa bojim chodiť po dome a nedajbože do kúpeľne a čakať čo mi spadne na hlavu 😣 ,ale beriem sú prazdniny,dovolenky,teplo...tak témy na MS su všelijaké
Odpovedať
Profilova fotka
Zmenil som to na závitové tyče M10 v poriadku?
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od matejb96:

Zmenil som to na závitové tyče M10 v poriadku?
@matejb96 Podľa mňa málo... Daj také šrouby, aký je priemer diery na tej upínacej pásovine boilera. Ja by som dal závitovú tyč pr. 12 mm, minimálne,... a aspoň strednej tvrdosti 8,8.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od matejb96:

Zmenil som to na závitové tyče M10 v poriadku?
@matejb96 Ak už chceš predsalen dať iba pr. 10 mm, tak kúp najtvrdšie zav. tyče - tvrdosť 10,2.
Odpovedať
Profilova fotka

Odpoveď na príspevok od petersd:

@matejb96 Podľa mňa málo... Daj také šrouby, aký…
@petersd 12mm by mi tam nevišla, to su také kvačky, nie diery
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od matejb96:

@petersd 12mm by mi tam nevišla, to su také kvač…
@matejb96 10mm stifty ma original konzola na bojler, takze co sa tyka strihu, udrzat to musi... Akurat by som dal pozor na upevnenie tyce v stene - bezne hmozdiny aj tie, ktore sa dodavaju k bojlerom nestacia (vlastna skusenost) ja uz nemontujem bojler inak ako durch cez stenu - zapustit matky s velkymi podlozkami a zaomietnut. Je to jediny sposob okrem nejakej ocelovej konstrukcie, ktory ti umozni kludne spat...
Odpovedať
Profilova fotka

Odpoveď na príspevok od minoo:

@matejb96 10mm stifty ma original konzola na bojl…
@minoo správne, chytil som to durch cez 40cm stenu, takze ked to vyvali, tak aj so stenou
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od petersd:

@matejb96 Podľa mňa málo... Daj také šrouby, aký…
@petersd Dvojmilimetrový perový kolík znesie na strih 100 kg... to len tak na okraj😉 Podstatné je, aby sa to nevytiahlo zo steny - takže dôležitá je hmoždinka. V betónovej stene to s kľudom udržia napr. aj WC-skrutky...
Odpovedať
1
2
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?