Aký elektrický kotol do starého domu

Zobraz úvodný príspevok
Profilova fotka
Pekný deň priatelia Možno si poviete, že som šarlatán, ale skúsim to. Chcem si dať do starého dvojgeneračného zrekonštruovaného (strecha a zateplenie) domu ako zroj vykurovania elektrický kotol. Radiátory mám staré rebrové a v podstate vykurovanie je riešené samospádom. Preto mám otázku aký kotol lebo v tej ponuke sa neviznám a nechcem kupovať mačku vo vreci. Za prípadnú radu vopred dakujem
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od sousedekovci89:

@st89 akeho odpadu? Drevneho?
@sousedekovci89 suhlasim ze tepelne cerpadlo je buducnost (nepotrebujes priestory, a robit kurica...), ale nie kazdy si moze dovolit vrtulu za 10-12tis. Za mna najlepsie TC je TC typ zem-voda
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od 260403:

@toky1 preco mimum do kurenia ved ak mam 6Mw v ba…
@260403 zaujimave na tejto diskusii je to ze nikto kto ma FV sa nevyjadril/neporadil v zmysle napriklad: - pred instalaciu FV som platil za 15MWh - po instalacii FV som platil za 7,5MWh -ušetril som 50% dovidenia
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od st89:

@sousedekovci89 suhlasim ze tepelne cerpadlo je b…
@st89 ano lebo sa dnes na SK tvarime ze je to raketova technologia, co na tom ze zapad ju uz pozna desiatky rokov. Preco potom moze stat klimatizacna vrtulova jednotka radovo tisicky eur menej? Ved je to pri splitovej jednotke to iste, len ma ine prislusenstvo.
Odpovedať
Profilova fotka

Odpoveď na príspevok od st89:

@260403 zaujimave na tejto diskusii je to ze nikt…
@st89 väčšinou je realita, že spotreba ľudí s fotovoltikou ešte stúpne, samozrejme v zmysle že vyrobia energiu v čase keď ju až tak nepotrebuješ, takže hľadajú systémy kde čo najviac minúť... napr. vyhrievanie bazéna atď... mne osobne dáva v nízkoenergetických domoch fotovoltika zmysel jedine s fyz. batériou resp. ako fyzickú batériu vieš použiť elektromobil... malý elektromobil do mesta VW e-up jazdenku vieš dnes zohnať za 10-12 tis.€ , fotovoltika z dotáciou za nejakých 5-6 tis. to si na cene možno 16 000€ a máš fotovoltiku, nižšie účty za energiu celkovo pre dom, plus vozenie po meste a okolia prakticky zadarmo... to mi príde ako good deal ak zrátaš koľko ušetríš na energii, palive, amortizácií, servise vozidla, môže to dávať podľa mňa ekonomický zmysel...
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?