Vybavovanie povolení ako to funguje

Dobrý deň rada by som sa vás opýtala ako sa postupuje a ako dlho to môže trvať . Kúpili sme pozemok v obci kde sa realizuje vystavba nových ulíc v 5 etapach. 4 etapy sú už vyriešené . My máme pozemok v 5 kde sa momentálne majú riešiť IS. Aký je postup pretože každý hovorí niečo ine komunikácia je zložitá a vôbec neviem čo mam čakať . Či tam bude mizne stavať už budúci rok alebo nie . Cele IS aj cestu si máme financovať my vlastníci
Odpovedať
Relevantne pre Teba su hlavne poziadavky stavebneho uradu.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od tatiana121212:

Dobrý deň rada by som sa vás opýtala ako sa postu…
@tatiana121212 ahoj uprimne by som nasla niekoho, kto toto robi u Vas v okoli, poinformovala sa ake su postupy atd. kolko by si zapytal a podla toho co ti povie tu tisicku mu obetujete alebo si to vybehas sama... priprav sa na 2-3 rocny maraton... kazdy rok sa menia veci, normy a tí ludia co tie IS vybavuju maju vsade takmer kontakty a znamosti 🙈
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od elicea:

@tatiana121212 ahoj uprimne by som nasla niekoho,…
@elicea ďakujem no vzal si to pod seba jeden zo susedov ale komunikácia nič vraj už sú projekty na vodu a kanál elektrinu sa nijak nevyjadril ani ohľadom cesty Fuuu tak ja sa snažím ceriť že budúci rok staviame 😀
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od tatiana121212:

@elicea ďakujem no vzal si to pod seba jeden zo s…
@tatiana121212 Uhm. Nechcem ťa znechucovať, ale budúci rok asi stavať nebudete. Samozrejme dá sa plánovať všetko ale stačí, že sa pokašle jedna vec a zvyšok stojí a čaká. To, že máte projekty je super, ak teda reálne sú. Vybavuje to sused, ale bližšie o tom neviete nič. Je dôležité, či už začalo stavebné konanie na dané siete, taktiež samotná cesta a vybavovačky okole nej trvajú dlho. Potom rátajte že stavba sieti neije na 2 dni. Vy v podstate musíte mať už vybudované plus skolaudované siete a prístupovú cestu aspoň v stave spevneného povrchu kameňmi aby stavebný úrad vôbec dal povolenie stavať. Samotná výstavba toho všetkého podľa mňa ked ste momentálne vo fáze projektov a ešte ani nezačalo stavebné konanie bude trvať rok. Možno rok a pol aj s kolaudáciou. Keď to sused vybavuje akože za Vás tak ste davali spolnomocnenie, že Vás môže zastupovať? Aby ste neboli prekvapení, že vlastne to robil ale nie pre Vás. Ak to robí za Vás vypýtajte si od neho všetko. Nejak mi totiž nesdí to, že o ničom neviete ale zastupuje Vás. Ďalej keď budete vo fáze, že to bude všetko hotové, tak až potom môžete robiť projekt domu, keď budú siete skôr je to zbytočné, to máte nejaké 4 mesiace plus potom čakajte 3 mesiace cca stavebné povolenie na rodinný dom. Budúci rok nebudete stavať. Budete radi akv roku 2026.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od fero1821:

@tatiana121212 Uhm. Nechcem ťa znechucovať, ale b…
@fero1821 No máme združenie vlastníkov a on je predseda tak som to chapala ze to robí za všetkých . Sused je starší pán architekt na dôchodku tak myslím ze aj preto tá ťažká komunikácia ... Projekty už boli keď sme kúpili pozemok no vraj sa menil urbanizmus tak sa prerabali projekty. Teraz vraj uz su a nasleduje konanie a to už neviem či už začalo alebo ako . Viem to zistít na stavebnom úrade?
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od tatiana121212:

@fero1821 No máme združenie vlastníkov a on je p…
@tatiana121212 Určite to viete zistiť. Veď ste účastníkom konania, akurát, že je na to splnomocnený ten daný pán. Čiže pochybujem, že by Vám to nepovedali. Len vravím, že všetko je na SK dlho, čiže budúci rok stavať nemáte šancu. Veď len projetk domu riešite 4 mesiace a ten môžete začať riešiť až budú skolaudované siete.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od tatiana121212:

Dobrý deň rada by som sa vás opýtala ako sa postu…
@tatiana121212 ja by som este zbehla na stavebny urad (potom co bude podana cesta a siete) ze kedy vy mozte podat ziadost o stavebne povolenie. To ze vy mozte az po skolaudovani cesty, nikde nie je dane, to si len niektori uradnici prisposobili pravidla. Dom sa neda skor skolaudovat kym nebude skolaudovana cesta. Takze kym prebehnu ukony na cestu, vy by ste si uz tiez mohli zacat vybavovat papiere. Taky projekt moze trvat aj 6 mesiacov, ked budete stale nemit a spekulovat :-) A tak bolo vyssie uvedene, vyjadrenia k projektu mozu zobrat zopar mesiacov. A uz nam presiel skoro rok. Takze nevidim dovod cakat. Zacala by som aspon projektom. Mate cas si ho aj ulezat v hlave.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od wivik:

@tatiana121212 ja by som este zbehla na stavebny …
@wivik no presne takto som uvažovala že ak prejde stavebné konanie na siete tak ja môžem robiť projekt veď už budeme vediet kde čo bude a pokiaľ sa natiahnu IS my môžeme mať hotový projekt a hneď aj vybavovať stavebné povolenie . Dom sa môže napojiť na siete aj keď už bude stať že? Pripadne ak by sa to veľmi zdržalo stále mam možnosť urobiť si studňu a žumpu že ? S tým že tá cesta by bola len provizórna sme blízko už asfaltovej cesty
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od tatiana121212:

@wivik no presne takto som uvažovala že ak prejde…
@tatiana121212 tak vodu a elektriku potrebujes na zaciatku stavby domu.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od tatiana121212:

@elicea ďakujem no vzal si to pod seba jeden zo s…
@tatiana121212 ja som sa s tym netrapila nemala by som na to nervy, stalo to za tie peniaze co som dala panovi... ale musis naozaj dat bacha az je to niekto schopny 🤦‍♀️
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?