Terénne úpravy /prístupová cesta/ na pozemku so staým RD

Ahojte, mám takú špecifickú otázku. Kúpili sme pozemok na ktorom " stojí" stará chalupa s popisným číslom. V realite je chalupa už zrovnaná so zemou, ale na katastry a LV stále figuruje. Chceli by sme si spraviť terénne úpravy pre budúce 2 domy, ktoré budú mimo aktuálnej pozície starej chalupy - zrovnať pozemok od cesty a nasypať makadam až sa vieme priamo na pozemok dostať autom a parkovať tam. 1) Je lepšie tváriť sa pred staveným úradom, že tam chapula stále stojí a riešiť pripojenie RD k miestnej komunikácii alebo iba nejakú ohlášku? 2) Do budúcna je pre nás výhodnejšie mať RD zapísaný na LV pre budúce vybavovačky?
Odpovedať
No tak som trocha zmätený z tvojej otázky. Vlastne si zbúral chatu bez povolenia a chceš robiť vlastne všetko bez povolenia. Tej druhej otázke absolútne nechápem, aký rodinný dom ty chceš tam mať zapísaný pre budúce vybavovačky, keď tam nič už nie je. Čiže vlastne chceš sa tváriť, že tam dom stále stojí a chceš tým argumentovať prípadne pri ostatných povoľovacích veciach na úrade? Ja osobne by som chcel mať všetko v poriadku. Ak ti ide o napojenie pozemky na miestnu komunikáciu, tak tam nie je podmienka mať rodinný dom. Ty môžeš požiadať o napojenie obec aj keď Ti tam nič nestojí, avšak každý stavebný úrad môže požadovať iné doklady aj bez ohľadu na to či tam dom stojí či nie. Podľa zákona ak ideš robiť nový vjazd potrebuješ projekt vjazdu od autorizovanej osoby, vyjadrenie správcu cesty (obec, miestna správa ciest, vyjadrenie okresného úradu, polície, hasičov - v závislosti od toho o akú triedu cesty ide) na základe toho Ti správny cestný orgán vydá vyjadrenie alebo stanovisko k napojeniu tvojho pozemku na cestu. Sám píšeš, že chceš prístup pre 2 domy. Neviem ako to chceš riešiť, či súkromnou cestičkou k 2 RD napojenou na cestu alebo jeden jednoduchý vjazd to by záležalo od projektu. Každopádne sa podľa mňa tomu veľmi nevyhneš, pretože ak to neurobíš teraz, tak to budeš musieť robiť pri stavbe daného domu, kde to isto už bude stavebný úrad požadovať. Ak nevymažeš chatu z katastra, tak to môže robiť šarapatu do budúcna. Hlavne pristavbe nového rodinného domu.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?