Stavba na výnimku?

Ahojte. Mám možnosť kúpiť 2 pozemky za dobrú cenu. Pozemky sú hneď pri vstupe do dediny pri hl. ceste, celá parcela je rozdelená na 4 samostatné pozemky. Prvé 2 sú zapísané a schválené v uz. pláne. Tie 2 ktoré chcem, nie sú (dôvod mi nie je jasný) avšak maklér mi tvrdí, že momentálne riešia stavebné povolenie "na výnimku" a bude sa tam dať stavať. Stretli ste sa s niečím takým?
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od lakerooo:

Ahojte. Mám možnosť kúpiť 2 pozemky za dobrú cen…
@lakerooo Reči sa vravia a chlieb sa je. Či s niekto stretol s takým niečím je úplne jedno. Každé situácia je iná. Dôležité je, že teraz tam stavať možné nie je. Či tú výnimku vybavia alebo nie, je vo hviezdach. Ak sa to nevybaví, budeš mať pekne drahé pole. Kým ti nedajú zaväzné stanovisko obce so súhlasom na investičnú činnosť - výstavba RD, tak ideš do rizika. Ja keď som kupoval pozemok, tak pred kúpou som si vyžiadal od obce to záväzné stanovisko v mene pôvodného vlastníka. Obec s výsrtavbou súhlasila, tak som kúpil. Ale na rozdiel od teba - tá oblasť bola v územnom pláne mesta už určená na výstavbu RD. Takže riziko je na tebe, ako sa rozhodneš.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od chrobak7:

@lakerooo Reči sa vravia a chlieb sa je. Či s nie…
@chrobak7 Toho sa bojím, jedna sa o cca 1700m2 za 50K€. Ak by sa mi teda podarilo vybaviť s obcou záväzné stanovisko, spalo by sa mi lepšie? Hnevá ma, že pozemky vedľa mňa schválili do uz. plánu (týždeň dozadu) a tieto nie. Ak si pozriem územný plán na internete konkrétne z 8.12.2023 tak tam sú zakreslené ako "plocha na bývanie v rodinných domoch".
Odpovedať
Dovod je uplne jasny. Nie kazdy pozemok ma byt v UP , niekde predsa musi byt hranica. Velmi rizikova kupa, ak nemas brutalne vela penazi a neberies to z investicneho hladiska ako kupu do buducna, kaslal by som na to. Ani netusis co ta tam este caka ak ti tam aj dovolia stavat.. Siete, cesta, povolenia na siete, cestu, povolenia od vsetkych moznych institucii, handrkovanie s majitelmi predchadzajucich 2 parciel atd atd.. Kupujes pozemok mozno pre svoje deti, je ti to jasne..
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od lakerooo:

Ahojte. Mám možnosť kúpiť 2 pozemky za dobrú cen…
@lakerooo predajca buď potrebuje peniaze alebo chcel stavať a tu sa teraz nedá, tak predáva. Nebývajú často dobré ponuky bez háčika.
Odpovedať
Maklér chce predať, minimálne by som si overil v obci či je vôbec podaná žiadosť o SP a v akom je v stave.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od lakerooo:

@chrobak7 Toho sa bojím, jedna sa o cca 1700m2 za…
@lakerooo Niekde musí byť hranica zastavanosti. Kľudne môže byť na hranici tvojho a vedľajšieho pozemku tak, že tvoj pozemok už nepatrí do funkčnej oblasti pre výstavbu RD. Ja mám pozemok tiež na hranici. Keď si pozrieš fotku z Google maps, tak tá červená čiara je hranica funkčnej oblasti. Napravo od nej je možné stavať (tam mám aj ja ten posledný dom) a naľavo od nej nie je dovolené stavať, tam je len pole. V územnom pláne je to označené ako funkčná oblasť F1-B-60 a je to tá fialová hranica. Takže ja som ešte mohol postaviť, ďalej sa nedá. Pokiaľ obec bude trvať na územnom pláne, tak tvoj potenciálny pozemok nie je určený na výstavbu. Pred kúpou si určite prezisti na miestnom úrade, ako to je.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od wheel:

Dovod je uplne jasny. Nie kazdy pozemok ma byt v …
@wheel Kupujem ešte jeden pozemok, ktorý plánujem rozdeliť na 2 parcely. Tam mi bude treba zbúrať starý dom atď a tieto som chcel mať bokom, pokiaľ by sa nevybavili potrebné náležitosti. Samozrejme ak sa vôbec budú dať vybaviť, predsa len 50K€ nie je malý peniaz.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od chrobak7:

@lakerooo Niekde musí byť hranica zastavanosti. K…
@chrobak7 Vďaka, zbehnem na OU a ak to padne tak to vidím na kúpu bytu na rekonštrukciu. Ceny za pozemky sú vo hviezdach.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?