Preklenutie jarku - rúra alebo pozváraný rošť?

Ahojte, potrebujem si spraviť nájazd na pozemok z cesty a preklenúť jarok cca 9m (na foto žltým zvýraznená časť). Skúsený bagrista pri obhliadke mi poradil oceľovú rúrú 300mm, sused vedľa má ale oceľový rošt(tejto variante je naklonený aj svokor a aj cena :)). Otázka znie aké sú výhody/nevýhody jednej alebo druhej varianty a na čo si dať pozor keď si jednu zvolím? Ďakujem za rady.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od jan1966:

Ahojte, potrebujem si spraviť nájazd na pozemok z…
@jan1966 Osobne by som šiel radšej do tej rúry ocelovej, prípadne plastová korugovaná (ale ked bude len plytko a budú chodiť ťažké stroje radšej ocel) A nechce sa mi veriť že poriadny veľký žlab s pevným oceľovým roštom a raidne spravený podklad aby vedeli po tom chodiť stavebné mechanizmy, že vyjde lacnejšie. Ale bola by výhoda že to vieš otvoriť a čistiť. Napr aj korugovaná plastová s tuhosťou SN8 by tam teoreticky mohla byť, keď zhutníš podklad frakciou 0-64 apotom ju aj obsypeš a dobre zhutníš aj obsyp. https://dom.bazos.sk/inzerat/16719199...
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od jan1966:

Ahojte, potrebujem si spraviť nájazd na pozemok z…
@jan1966 z vastnej skusenosti jednoznacne odprucam ocelovu ruru resp korugovanu ruru..,nad nejakymi roštami ani nerozmyšlaj.....ruru najdes aj v zbernych surovinach resp. pozeraj Bazos....ale napr. nad betonovymi skruzami si neuvazoval?
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od kajo873:

@jan1966 Osobne by som šiel radšej do tej rúry oc…
@kajo873 tak keby som šiel do tých roštov tak svojpomocne (šrotplac a sam zavariť, poprípade kúpiť roxor...). sused má také metrové preklenutia-viď foto. Ja ešte nestaviam, len sa chcem dostať na pozemok autom, preto aj zisťujem.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od mato981:

@jan1966 z vastnej skusenosti jednoznacne odpruca…
@mato981 Dik za odpoveď, mohol by si prosím rozpísať prečo? v čom si "spokojný" z vlastnej skúsenosti? čo sa týka čistenia to riešiš ako?
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od kajo873:

@jan1966 Osobne by som šiel radšej do tej rúry oc…
@kajo873 No s tým násypom som si neni istý... lebo pozemok sa tam dosť dvíha a aby som mal čo najmiernejší nábeh tak si to neviem predstaviť... z tej cesty hneď na "kopček". Keď už sme pri tom, mohol by som ten pôvodný jarok rozobrať a dať tu ruru o trošku nižšie?
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od mato981:

@jan1966 z vastnej skusenosti jednoznacne odpruca…
@mato981 Tu skruž máš ako na mysli? Momentalne tam betonovy jarok je, to by si do neho dal skruž? Šlo by to spraviť aj tak, že by sa žľab opačne otočil?
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od jan1966:

@mato981 Tu skruž máš ako na mysli? Momentalne …
@jan1966 nad tym ani neuvazuj nema to v takom pripade skoro ziadnu pevnost (zlomi aj tazsi dospely clovek poskocenim).
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od jan1966:

Ahojte, potrebujem si spraviť nájazd na pozemok z…
@jan1966 Hlavne nezabudni na stavebné povolenie a súhkas majitela pozemku, lebo predpokladám, že to jie je Tvoj pozemok, ale pozemok onbce.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od chinatech:

@jan1966 Hlavne nezabudni na stavebné povolenie a…
@chinatech Na stavebnom ked som sa informoval staci iba ohlasenie. S projektom si pani nebola ista ci musi alebo nemusi byt, projektant mi povedal ze nemusi, ked sa jedna iba o zarovanie pozemku pre pristup. Pozemok je moj a pri vytyčovani bodov geodetom bola hranica na hranici cesty...
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od jan1966:

@chinatech Na stavebnom ked som sa informoval sta…
@jan1966 OK, tak beriem späť, čo som napísal
Odpovedať
Výhody/nevýhody sú zjavné podľa foto, oceľovú hrubostennú rúru 300 možno ani nezoženiete, jarok je celý zasypaný, možno počas stavby zasypať makadamom, na vrch jemeejším štrkom a keď nebudú chodiť ťažké mechanizmy poriešiť to čo zoženiete - oceľové platne, alebo to celé preklenúť roštom
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od jan1966:

@mato981 Dik za odpoveď, mohol by si prosím rozp…
@jan1966 takto ....z vlastnej skusenosti ,ja som daval cca 80cm ruru ,tiež som špekuloval hento ,alebo tamto ,ale nakoniec zvitazila ocelova rura v dlžke cca 4 metre-dlhšiu som nepozhaňal za dobru cenu a po tej rure prešlo pri stavani XY aut,od maleho 3 t. nakladačika ,až po 8 kolku naklaďak naloženeho s 20 t. a rura bez problemov vydržala.Rozumiem,že je niečo ine mať 30 cm ruru a mať 80 cm rúru....skor ešte pozerám na tú fotku a rozmýšĺam,či by nebolo vhodne trošku "prehlbiť resp. aj rozširit tu priekopu a dať tam napr. ruru s priemerom 50 cm..prípadne aj ked daš napr. betonovu skruž ,ktorá bude vyššia tak vznikne menši najazdovy kopček a bude to veľmi vadit pri vjazde ??? pripadne by som to riešil radšej ako roštom ,jednoduchym položenim betonoveho panela .....alebo podla mňa ja zbytočne ked riešiš 9 metrov dlžku,skor si urči kde budeš chcet mat vjazd a tam daj "prechod" cez priekopu cca v dlžke 4 metre to stači pre každe auto ....a vybavené...😉
Odpovedať
Článok sa načítava...

Odpoveď na príspevok od roman_x:

Výhody/nevýhody sú zjavné podľa foto, oceľovú hru…
@roman_x A nebute to problem ked budu silne daze =nevytopi koli tomu cestu ked bude jarok zablokovany?
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od mato981:

@jan1966 takto ....z vlastnej skusenosti ,ja som…
@mato981 Ta dlzka 9 metrov je este z dovodu, ze pod tym vjazdom je hned pod cestou dom a koli domiesavacom a velkym autam aby bol najaz a priestor na vytocenie
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od jan1966:

@roman_x A nebute to problem ked budu silne daze…
@jan1966 to mu je jedno, zabudol, ze ten jarok tam ma nejaky vyznam.
Odpovedať
Urcite by som isiel do rury a zasyp. bezudrzbove, pohodlne, estetickejsie, ekonomickejsie.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od mato981:

@jan1966 takto ....z vlastnej skusenosti ,ja som…
@mato981 zas 1000x lepsia udrziava rovina ako rigol s prejazdom. Za mna ruru po celej dlzke.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?