Predaj pozemku

Dobrý deň, môj otec by rád predaj jeden pozemok. List vlastníctva má a aj katastrálny výpis. Aké dokumenty sú ešte potrebné? Ako treba v takom prípade postupovať,keď na liste vlastníctva sú aj iný vlastníci? Potrebujem súhlas všetkých vlastníkov, alebo svoj podiel môže otec predať kedykoľvek? Ďakujem za Vašu odpoveď. S pozdravom Veronika Smekalová
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od weronika00:

Dobrý deň, môj otec by rád predaj jeden pozemok. …
@weronika00 Chce predať podiel, nie pozemok... Takže o predkupnom práve si už vygogoogliš sama.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od weronika00:

Dobrý deň, môj otec by rád predaj jeden pozemok. …
@weronika00 Komu chce predať svoj podiel? Ak cudzej osobe, tak najprv musí ponúknuť na predaj ten podiel ostatným spoluvlastníkom. Ak by to chcel niekomu z priamej rodiny (napr. tebe), tak to môže priamo predať, nemusí ponúkať ostatným. K predaju bude potrebovať kúpnu zmluvu a list, tzv. návrh na vklad do katastra. Tieto dokumenty podpíše on a kupujúci, otcov podpis musí byť overený notárom alebo na matrike. Podpis kupujúceho nemusí byť overený. Tieto doklady potom treba doručiť na kataster, ktorý urobí vklad (zapíše nového vlastníka). To je v skratke postup.
Odpovedať
Ostatní spoluvlastníci majú predkupné právo. Musí im to ponúknuť. Ak nebudú mať záujem, tak predá inému. Avšak podľa toho ako bola položená otázka usudzujem, že nemáte predstavu, čo je to spoluvlastnícky podiel, teda myslíte si, že otec má pozemok, na ktorom zarobí, ale vy nemáte celý pozemok, máte len podiel na danom pozemku, čiže ak by ste vy alebo otec, prípadne ten kto tento pozemok kúpy chcel tam stavať a podobne, tak by vlastne nemohol. Preto podľa mňa nemáte šancu ho reálne niekomu predať, keďže kupujúci by z neho nemal nič.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?