Ktorý pozemok si máme vybrať?

Zobraz úvodný príspevok
Mame s priatelom velku dilemu, preto sa obraciam na vas..viac hlav, viac rozumu ;-) Chystame sa na jesen stavat domcek a mame k dispozicii 2 stavebne pozemky. Jeden je uz v novopostavenej lukrativnej stvrti, cca. 650 m2 (dost malinky), do skolky peso je to 2 minuty, skola je 4 minuty, lekar 3 minuty..proste vsetko na skok..pozemok ma hodnotu cca. 70 000 E... druhy pozemok ma az 1800 m2 a je v dedinke, kde nie je ani skola, ani skolka, ani lekar...taka mala dedinka, ale stale do mesta to je 10 min autom...Premyslame, ze ak predame pozemok ten mensi, budeme mat sice 70 000 E, ale budeme tak povediac robit detom uz odmalicka soferov do skolky, skoly..a tak..ale za tie peniazky si pomozeme pri stavbe domceka na velkom pozemku...a si horovim, ze co, po ceste do prace zavezieme deti rovno do skolky a skoly (ak ich raz mat budeme)..na velkom pozemku moze byt aj velka zahrada so stromami, bazenikom mozno raz...no na druhej strane ma laka vidina toho, ze mam vsetko „po ruke„ na pozemku malom...cely dni nad tym premyslam a neviem sa vobec rozhodnut :-( ...ak niekoho nieco napadne, skuste mi prosim poradit...rodinu s tym nezatazujeme, vlastne ani nechceme, nech sa do toho staraju...dakujem moc x-)
Odpovedať
1
2
Profilova fotka
my mame malicky pozemok, ovela mensi ako 650m2....tiez som tuzila po vacsom, ale moja teta ma nejaky 4 arovy, a sama povie, ze to staci, maju terasu, travicku, pre deti mali, uz vyrastli, a naozaj, tiez si hovoria, ze na to kosenie a upravu je to akurat, lebo si skor chcu uzivat zahrady, ako sa stale o nieco starat :-D A zasa, je predpoklad, ze v zatial nezastavanej lokalite sa raz bude stavat, takze hluk, kopec prachu..neviem, mne osobne by sa nechcelo...uz som zazila byvanie par rokov pocas stavieb.. Ale na margo velkeho pozemku, taka bujna priroda, ze nechas aj cast zo zahrady len tak si rast ako sa jej zachce, tiez nie je na zahodenie...po tom som tuzila.... Ale pravdupovediac, s tymto nasim malym je tiez dost roboty.... Ale kazdy by si mal ist aj za svojim snom trosku, ze?
Odpovedať
Nemyslela som doslova zeby som sa podriadila pubertakovi, iba viem ako kamosky si vecer nemozu doma dat poharik vina,lebo este v noci pojdu autom do primestskej casti kam ich ratolest pride MHDeckou z mesta. Ku na chodia a nocaky, ale niekedy tiez zbehnem na blizske sidlisko po mladeho,lebo mu tam ide lepsi bus a nechcem ho tam nechat v zime v noci cakat na spoj ku nam, ale to len vynimocne. Povacsine MUSI stihat bus k nam.
Odpovedať
Profilova fotka
atlaska jasne, rozumiem, ale stale sa jedna len o docasne obdobie.. ;-)
Odpovedať
tak ako aj moja prva reakcia na tuto temu bola pre vacsi pozemok, tak sa nazor nezmenil... hlavne ked su lokality tak blizko pri sebe, nebudete si musiet brat hypoteku - to je velikaaaanske plus, dve auta budete mat casom urcite - v dnesnej dobe skor nevyhnutnost naozaj ako luxus, my mame pozemok 12 arov a zda sa mi malicky.... kedze som vyrastala na cca 40 arovom.... tie malicke pozemky, ktore sa teraz predavaju su fakt o nicom.... hluk, vidis susedom do okien, dvora... drzim palce pre spravne rozhodnutie.
Odpovedať
dakujem vam vsetkym za rady ;-) ked sa rozhodneme, napisem :)
Odpovedať
to nanyka > to "docasne" obdobie je minimalne 18 rokov. Minimalne preto, lebo kamarat ma 20 rocnu sestru co byva este s rodicmi na Ciernej vode a ona teda MHD nepojde. Maminka alebo tatinko robia teda stale taxiakarov. Pokoj budes mat az na dochodku ... :-)
Odpovedať
Profilova fotka
branot - ver tomu, že 20 ročné decko by som nevozila z diskoték - tak to by teda mhd ísť musela :-) to je zase o prístupe rodičov ..keď skáču ako ona píska - to je ich problém :-D a čo sa týka vozenia do školy - v rámci cesty do práce..aj to teda len do určitého veku (keď sú maličké), potom decko musí byť samostatné..
Odpovedať
ja by som určite volila ten menší, mam to odskušane. Nový dom je postavený na 665m pozemku a je to super. taky akurat a ked máš ešte všetko blízko nie je o čom rozmýšlat ;-)
Odpovedať
ja som tiež za menší pozemok, lebo sme mali 10á a nakoľko pracujeme a cez víkendy chceme čo najviac oddychovať a venovať sa sami sebe, tak teraz staviame na 5á. ale ak by som bola vejo, asi by som zvažovala, či by som nepredala ten menší, aby som sa nemusela viazať na hypotéku. v dnešnej dobe hypo nie je žiadna sranda ]-( a či už idem o 2 min dlhšie autom, alebo nie, je v dnešnej dobe úplne jedno
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 5 rokoch
Profilova fotka
Zober si mincu. Prirad ku stranám pozemky a mincu vyhod. Kým dopadne budeš vedieť ktorý pozemok je ten pravý. Možno sa mi tu veľa z vás vysmeje ale v takýchto veciach sa treba rozhodovat srdcom ;-)
Odpovedať
1
2
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?