Odpoveď na príspevok od parkett_mann:
@rowwer myslim si uvedeny udaj u parozabrany na … @parkett_mann ak dovolíte, ešte jednu otázku, k podlahovému kúreniu v spojení s kompozitnou podlahou. V návode som si všimol, že výrobca podlahy uvádza/požaduje, aby teplota podlahového kúrenia nebola výššia ako 27 stupňov celzia. Predpokladám, že aj vo vašej ponuke sú také podlahy? Nie je to málo tých 27 stupňov?Odpoveď na príspevok od rowwer:
@parkett_mann ak dovolíte, ešte jednu otázku, k … @rowwer ta teplota je na povrchu podlahy , dosahuje sa pri cca 35 stupnoch vykurovacieho media zaliateho v poteri . Je to vseobecny udaj a plati prakticky pre vsetky podlahoviny . Je to dolezite aj z hygienickeho hladiska . Uz navrh vykurovania v projekcnej faze by to mal zohladnit . Pri tejto teplote by sa mali kompletne pokryt vsetky tepelne straty objektu .Odpoveď na príspevok od michal_dovomi:
otázka. Kedysi sa vinil lepil lebo klik bol slabý… @michal_dovomi urcite ano , to bol vôastne aj jeden z dovodou , preco sa uz dnes s byvalym klikovym prevedenim u vinylu prakticky nestretnete . Mineralna kompozitna doska je vyrazne stabilnejsia a pevnejsia , takze aj samotny spoj je odolnejsi pri namahani . Samozrejme je folezity aj typ klikoveho spoja . Urcite je lepsie zvolit niektory z licencovanych klikov ako variant , ktory sa snazi patentovane tvary obist . Je tam urcite lepsia cena ale pevnost spoja je otazna . Minimalna hrubka dosky / pozor niektori predajcovia do info o hrubke zapocitavaju aj podlozku / by mala byt 4mm . Do tensej dosky uz nafrezovat licencovany klik ani nie je , z aktualne dostupnych systemov , mozne . 5mm hrubka nosnej dosky je pri mineralnom kompozite uz hrubka aj do intenzivne namahanych nebytovych priestorov . Pozor uz nie je vsetko co sa oznacuje za kompozit alebo spc skutocnym mineralnym kompozitom . Pouzivaju sa uz aj ine vyplnove materialy ako su mineralne plniva , takze tie hrubky a pevnost nie je mozne interpretovat napriec celym spektrom vyrobkov , ktore dnes hrdo nosia oznacenia kompozitna podlaha .Odpoveď na príspevok od parkett_mann:
@michal_dovomi urcite ano , to bol vôastne aj jed… @parkett_mann Už koncom mája, júna sa mi blíži pokládka podláh. V minulom roku v auguste sme navštívili vašu predajňu v TT. Mali sme vyhliadnutu kompozitnu podlahu tarkett, ale tá už bola vo výpredaji. Tak sme si kukli arbiton ca115 a 116 no lenže aj tá už je v pase. Teraz som našiel CAS220 čo je tiež pekná. Všimol som si, že tarkett sa viacmenej vytratil z vašej ponuky a dostali sa na váš eshop nové značky. Ktoré by ste odporučili 5mm a viac, ktorej by som sa nemusel obávať. ĎakujemOdpoveď na príspevok od michal_dovomi:
@parkett_mann Už koncom mája, júna sa mi blíži p… @michal_dovomi kolekcie kompozitnych podlah sa priebezne obmienaju , nie vzdy je to nasim rozhodnutim , castejsie tak robia vyrobcovia , ktori zavadzaju nove dekory a samozrejme niektore aj vyradia . Tarkett z ponuky postupne vyradujeme , kedze povodne uspesne kolekcie nahradza vyrobou v novej fabrike , ktora sa zial po dizajnovej a estetickej kvalite oproti povodnym importovanych kolekciam neda zrovnat a teda pomer kvalita/cena uz nedokaze konkurovat ostatnym vyrobcom . Neviem , ci chcete podlahu s 5mm hrubou nosnou doskou , alebo 5mm vratane integrovanej podlozky ? V kazdom pripade pre bytove priestory je 4+1mm ok . 5+1 urcite nic nepokazi , skor naopak . Pokial teda preferujete 5mm a k tomu 1mm podlozku , tak je idealna novinka z konca miInuleho roka = kolekcia AMARON zo znackovych podlah ARBITON . Su tam nove a skutocne zaujimave delory . Pokial hladate nieco jedinecne , pozrite si kolekciu SUPERIORE s lamelami v dlzke az 2200 mm . Tie su uz prakticky nerozoznatelne od dreva . Dekory su menej rustikalne , bez vyraznych Vdrazok a vytvoria na podlahe harmonicky a homogennejsi dizajn .Odpoveď na príspevok od parkett_mann:
@michal_dovomi kolekcie kompozitnych podlah sa pr… @parkett_mann superiore som pozeral a sú nádherné ale tá cena je už dosť vysoká pri 120m2Odpoveď na príspevok od kavomat:
@parkett_man, dobrý deň, prosím Vás máte nejaké s… @kavomat znacka Firm fit je vyrabana v spolocnosti CFL v Cine . Tento vyrobca patri k poprednym vyrobcom tychto podlah a dodava ich na americky trh . Po vstupe europskeho spoluvlastnika do tejto spolocnosti sa zacinaju viac orientovat aj na eu trh , vyrabaju tovar pre zname eu znacky , ktore predavaju znami eu vyrobcovia podlah . Znacka Firm fit je vlastny brand spolocnosti CFL , s ktorym vstupuje na eu trh . Mal som moznost vidiet a testovat ich vzorky a za mna boli ok , to bolo pred 3rokmi a odvtedy som vyvoj kvality a ani dalsej distribucie tejto znacky nesledoval . Pred rokom som bol v ich vyrobnom zavode v CN a mozem potvrdit vysoku kvalitu kontroly kvality a vyrobnych procesov . Na zaklade tychto skusenosti predpokladam , ze tento ich tovar bude ok .Odpoveď na príspevok od kavomat:
@parkett_man, dobrý deň, prosím Vás máte nejaké s… @kavomat ja som nedavno dostala v predajni info, ze FirmFit pride v blizkej dobe aj s ponukou hrubsej kompozitnej podlahy cca 8.5mm ako ma CoreTecOdpoveď na príspevok od kinus:
@parkett_mann Dobry den, uz dlho citam Vase rady,… @kinus hadam neexistuje tovarova skupina kde by nebola pouzita strategia vytvorenia image produktu vyvolanim dojmu jedinecnosti prostrednictvom vysokej ceny . Viem si predstavit , ze Ferrari , Maserati , ... sa urcite vyrabaju nakladnejsie ako bezne seriove auta . Neviem si ale predstavit co moze na takomto druhu podlahy stat 70 e , na druhej strane si viem predstavit ako takato cena moze vzniknut . Cely projekt Coretec je po tom ako malu americku firmu US floor , vlastniacu patent na wpc dosku , kupil fondami riadeny Shaw Industries , jednoznacne akcionarmi tlaceny k maximalizacii obchodnych marzi . To sa odraza na cenotvorbe , zial s tym sa neda nic urobit . Takze otazka ci ta podlaha ma hodnotu 70 e odpovedam , nie . Na druhej strane je to podlaha, ktora urcite patri do skupiny kvalitnych podlahovych materialov . Ma svoje slabiny ale tie su iba dosledkom nevyhnutnych kompromisov , ktore musi vyrobca pri takomto type sendvicovej konstrukcie strpiet . Takze odpoved na otazku ci sa jedna o kvalitny tovar je moja odpoved , ano . Na zaver iba pre odlahcenie temy , vzdy ma pobavi velkousty slogan vyrobcu o dozivotnej garancii , rad sa vtedy vzdy spytam , na ktory zivot sa ta garancia vztahuje a ako je vlastne ten zivot dlhy . To je ale uz ina tema , tema tzv. ,, marketingoveho privoniavania produktu ,, . Vysledok : ak je teda takyto rozpocet za podlahu pre vas ok , podlaha je ok . Co sa tyka tej zivotnosti . Podlahu ludia v priemere menia cca v polovici jej realnej zivotvosti , t.j. vca po 10-15 rokoch . Pri rodinach s malymi detmi je tento interval kratsi , cca 8 rokov . To su cisla z prieskumov , ktore sa aj tomto segmente vykonavaju . My teda na otazku zakaznika , ako dlho mu podlaha vydrzi skor odpovedam : tak dlho ako dlho on bude odolavat myslienke o potrebe ju vymenit a to nie z dovodou kvality ale hlavne z dovodu jeho vlastnej tuzby po zmene .Odpoveď na príspevok od parkett_mann:
@kinus hadam neexistuje tovarova skupina kde by n… @parkett_mann dakujem za odpoved. Asi ako kazdy smrtelnik aj ja privitam lacnejsiu podlahu s kvalitnymi parametrami. Mohli by Ste ma, prosim, nasmerovat na niektoru radu kompozitnych podlah, ktore ponukate Vy? Ide mi o to, ze podlaha nebude na podlahovom vykurovani, takze tepelny odpor riesit nemusim. Nejako to vnimam tak, ze je pre nas mozno lepsie, aby mala podlaha co najvyssiu hodnotu tepelneho odporu. Je to dobry pristup? Momentalne mame doma korkovu podlahu, kde tepelny komfort je uzasny, ale odolnostou je slaba. Takze rada by som nieco co nebude studene ale bude odolne. Preto ten kompozit. Chodila som v predajni bosa po podlahe, ktoru tam mate polozenu, tusim to bol arbiton. Bolo to prijemne. Ale doma nemame presklenne steny/velke okna ako na predajni a ani podlahove kurenie, tak mam dilemu. Este by ma zaujimalo je alpha vinyl od quick stepu kompozit?Odpoveď na príspevok od kinus:
@parkett_mann dakujem za odpoved. Asi ako kazdy s… @kinus mojou misiou na tomto fore nie je propagovat vlastne produkty ale v ramci vlastnych slusenosti sa co najobjektivnejsie vyjadrovat k temam , ktore suvisia aj s nasou cinnostou . Nebudem tu teda hodnotit vyrobky , ktore predavame . Urcite ale chapem opodstatnenost vasich otazok a som vzdy rad , ked sa zakaznik informuje z viacerych zdrojov . Tema tepelny odpor a ,, tepla podlaha ,, . Tato tema je dolezita v situaciach kedy sa pod podlahou nekuri alebo je kurenie vypnute , takze podlaha ma vyrazne nizsiu teplotu ako chodidlo . Vtedy vznika tzv. efekt studenych noh . Dochadza k rychlemu odvodu tepla z chodidiel do podlahy . Tento efekt je velmi casty pri keramickej dlazbe , alebo inych tepelne vysoko vodivych materialoch . Viac krat sme so zakaznikmi robili pokus kedy sme ich nechali postavit na rozdielne druhy podlah a pytali sa , ktora sa im zda prijemnejsia a teplejsia . Ked ju identifikovali , boli vzdy prekvapeni, ked sme ich teplotu zmerali a ukazali , ze ich teplota bola rovnaka . Cele caro spociva v povrchovej ochrannej vrstve a strukture povrchu . Ta povrchova vrstva je vacsinou polyuretan/ aj ked dnes uz existuju aj ine typy/ . Je to nieco podobne ako lak na drevenej podlahe , alebo vasom korku . Tato vrstva spomaluje odvod tepla z chodidiel do podlahy ale nezabranuje prestupu tepla z vykurovani\ cez podlahu . Druhy ,, zazrak,, je struktura povrchu , tato 3d tvarovana vrstva zmensuje dotykovu plochu chodidla a podlahy a teda aj plochu , cez ktoru by teplo z chodidiel unikalo . Takze je to obycajna fyzika s davkou dovtipu vyrobcov. A tema kompozit ? Nie je kompozit ako kompozit . Dnes uz kompozitom kazdy oznaci cokolvek a problem je, ze ma vlastne pravdu . Boli sme prvi , kto na Svk priviezol tzv. SPC = stone plastic compossite . Bolo to nieco ine ako vtedy znama vinylova podlaha a tak sme ju , dnes mozem zial povedat naivne , pomenovali kompozitna podlaha . S rastom jej popularity, exponencionalne rastla aj chut konkurencie sa na tom nazve prizivit . Tak tu vznikol trend , ktory do toho vniesol chaos a pripustam aj nasou vinou s pouzitim velmi vseobecneho nazvu . Dnes preto hovorime o mineralych kompozitnych podlahach . Z tohto pohladu teda Alpha vinyl nie je mineralna kompozitna podlaha / neobsahuje prirodne mineralne plnivo a z neho plynuce vlastnosti / . Je to kompozitna podlaha , tak ako dnes uz skoro kazda a dokonca sa oznacuje aj ako SPC ale s prekladom solid polymere core . Vidite Ako malo staci a nielen zakaznici ale aj predajcovia stratia prehlad . Alpha vinyl rovnako patri do kategorie premiovych podlah , nema sice parametre rozmerovej stability na urovni mineralych kompozitov, ale ked dodrzite ich prisnejsie podmienky instalacie, urcite sa budete tesit z kvalitnej podlahy.Odpoveď na príspevok od parkett_mann:
@kinus mojou misiou na tomto fore nie je propagov… @parkett_mann dakujem za odpoved. Mate moj obdiv, ze mate tolko trpezlivosti vysvetlovat a riesit veci. Stale nie som mudrejsia, i ked o cosi asi ano. S tou povrchovou upravou s polyuretanom som sa stretla, vzdy sa na nu pytam v predajni a uz nejeden predajca sa mi priznal, ze som ho zaskocila. Mam este taky postreh, niekde je oznacenie povrchova uprava - PU, inde ako PUR (to uz hovorim o technickych listoch so specifikaciou podlahy). Obe by som ako laik brala ako polyuretan. Ked je teda nosna doska SPC ide o mineralno kompozitnu podlahu? Alebo ake kriterium zvolit, aby som nasla mineralno kompozitnu podlahu v pravom slova zmysle. Pripadne rozmerova stabilita podlahy by este mohla byt smerodajna, ci?Odpoveď na príspevok od kinus:
@parkett_mann dakujem za odpoved. Mate moj obdiv,… @kinus polyuretan sa oznacuje skratkou PU , oznacenie PUR sa pouziva na oznacenie vyrobku vyrobeneho z PU napenovanim . Su to rozne penove vyrobky ako matrace , ale tesniace peny a izolacie . Uznacenie PUR by som teda skor hladal pri podlozke ako pri povrchovej uprave . SPC : vsade vo svete je to oznacenie stone polymere core - mineralna kompozitna podlaha , iba v EU to znamena solid polymere core . Takze v EU nie vsetko co je spc ma mineralne jadro . Rozdiel je v rozmerovej stabilite , tu sa to uz neda zamaskovat , mineralny kompozit ju ma v rozsahu cca do 0,05% , material bez mineralneho plniva vacsinou viac ako 0,07 % . Je to parameter, ktory pre laika znamena o kolko podlaha pri roznych teplotach zmeni svoj rozmer 0,05= 5mm na 10m , 0,15 =15mm na 10m . Je to dolezity parameter pri dimenzovani dilatacnych skar a navrhu maximalnej pokladanej plochy .Odpoveď na príspevok od parkett_mann:
@kinus polyuretan sa oznacuje skratkou PU , oznac… @parkett_mann dakujem za vsetky vysvetlenia. Uprednostnim mineralno kompozitnu pred vinylom, hlavne kvoli hrubke podlahy a tepelnemunodporu, dufam, ze to bude dostatocne komfortne.Odpoveď na príspevok od vjejka:
Dobrý deň, prosím Vás rozhodujeme sa pre vinyl od… @vjejka nemam osobnu skusenost s podlahou, v okoli sa na vinyl nikto nestazuje a mne osobne sa videl prijemnejsi povrch na vinyle oproti kompozitu, ked tocivo posucham nohou menej sa zadrhavala ponozka :DOdpoveď na príspevok od kinus:
@vjejka nemam osobnu skusenost s podlahou, v okol… @kinus a aký kompozit ste skúšali? To spektrum povrchov u rôznych výrobcov je naozaj tak rôzne, že len podľa druhu podlahy (kompozit vs vinyl) sa nedá úplne povedať, že jedno je drsnejšie ako druhé. Ale sú niektoré kolekcie v kompozitoch takpovediac trhače ponožiek :) Napríklad ale kolekcia Modular ONE má na vrchu polypropylén, čo je veľmi príjemný materiál 👌Odpoveď na príspevok od solidway:
@kinus a aký kompozit ste skúšali? To spektrum po… @solidway suhlasim s Vami, ja som porovnavala konkretne dve znacky, ktore spominam aj vo vyssich prispevkoch, tak pre upresnenie quickStep a CoreTec. Nikde netvrdim, ze je to tak vseobecne u vsetkych podlah :)Odpoveď na príspevok od solidway:
@kinus a aký kompozit ste skúšali? To spektrum po… @solidway cely ten proces skusania povrchu je velmi neobjektivny, je to len o pocite, ja nie som profesional.Odpoveď na príspevok od larak9:
Dobrý deň, chcela by som poradiť. Čo vravíte na k… @larak9 Dobrý deň , áno aj ja som už niekde použil také porovnanie . Neexistuje jednoznačná porovnavácia metóda , takže je to skutočne skôr o individuálnom názore . Berte to teda ako môj osobný pohľad na to ako to vnímam ja . Rovnako toto čo uvádzam platí k aktualnemu času a teda teraz používanej technológii a skladbe výrobkov . 5 mm SPC by som z pohľadu použitia zrovnal s 10mm laminátovou podlahou 4 mm SPC s 8 mm 3,8 mm SPC zo 7 mm a 3,5 mm s 6 mm To samozrejme platí o hrúbke samotnej podlahy SPC a nie hrúbke podlahy s integrovanou 1 až 1,5 mm podložkou . Použitie 4mm SPC doska + podložka / integrovaná , alebo externá s hrúbkou do 1,5 mm a odolnosťou proti stlačeniu min. 400kPa / je pre bežné bytové priestory určite OK . AFIRMAX nemá integrovanú podložku , takže 4mm je hrúbka samotnej dosky , čo ako píšem je pre bežné bytové priestory OK . Jediné čo by som jej možno vytkol je to , že nemá dodatočnú povrchovú vrstvu na ochranu proti mikroškrabancom . Tento produkt je od spoločnosti DECORA, ktorá túto dodatočnú vrstvu a ochranu označuje ako Titanium Nano layer . Okrem akciovej kolekcie AFIRMAX má v ponuke aj značku ARBITON , ktorá túto vrstvu má pri všetkých modeloch . Táto dodatočná vrstva samozrejme ovplyvňuje nielen vlastnosti produktu ale samozrejme aj cenu , takže porovanteľné produkty ARBITON sú drahšie ako akciová kolekcia AFIRMAX. Poznámka : Pod označením SPC rozumiem minerálna kompozitná podlahaOdpoveď na príspevok od larak9:
Dobrý deň, chcela by som poradiť. Čo vravíte na k… @larak9 Tak ako potvrdzuje oficiálny distribútor AFIRMAX pre Slovenskú republiku , je tento produkt vďaka absentujúcej ochrannej vrstve náchylnejší na mikroškrabance a logicky Vám doporučil ,, rozhliadnúť sa ,, po laminátovej podlahe . Ja by som možno jeho doporučenie iba krátko doplnil v tom , že to nie je jediná cesta , ešte máte aj inú , jednoduchšiu možnosť a to siahnúť po produkte , ktorý túto ochrannú vrstvu má .Odpoveď na príspevok od parkett_mann:
@larak9 Tak ako potvrdzuje oficiálny distribútor… @parkett_mann Ďakujem za odpoveď. Ešte by som sa chcela opýtať ohľadom certifikátov. Už sme boli rozhodnutí pre kompozitnú podlahu s minerálnym jadrom, ale nedávno sme narazili na certifikáty Indoor Air Comfort Gold a Greenguard Gold, ktoré by mali byť jednými z najprísnejších a nie sme si istý, či je to vážne niečo, čo treba brať v tom zdravotnom ohľade vážne. Nami zvolená podlaha spĺňa požiadavky pre certifikát HCHO E1 a VOC A+. Tak sme opäť na začiatku a nevieme čo s tým. Čo si o tom myslíte? Sú podlahy, ktoré spľňajú tieto certifikáty? Mate aj niektoré v ponuke? Ešte sme rozmýšlali dať do dennej časti ako chodba, kuchyňa, obývačka kompozit (hlavne kvôli vodeodolnosti) a do spální dať drevo alebo laminát. Ale má toto riešenie podľa vás zmysel, sú viac ekologické a zdravšie? V celom dome máme podlahove kúrenie. Ďakujem.