Sú lepšie koberce alebo plávajúce podlahy?

Zobraz úvodný príspevok
Profilova fotka
caute kocky, kedze sme od augusta majitelmi nasho prveho bytiku riesili sme aj temu podlahovych krytin ... chcem sa Vas teda opytat, co preferujete na zem? my sme si po ani nie dlhom uvazovani dali do vsetkych izieb koberce tzv. "wall to wall" pretoze sa nam to zda hlavne teplejsie a prijemnejsie na chodenie na boso co ja milujem :-) Aky je vas nazor? co preferujete a preco? :-)
Odpovedať
Profilova fotka
Ja som bola dlho zástancom kobercov, lebo boli teplučké, mäkučké... No už istú dobu mám len drevené parkety, v niektorých miestnostiach aj laminát a už by som sa ku kobercom nevracala. Takto síce upratujem častejšie, ale viem, že je to čisté. Videla som, keď sme koberce vyhadzovali, čo tam všetko "ostalo". A to napriek tomu, že som sa snažila fakt poriadne vysávať, tepovať atď. Teraz mám len tzv. behúne, shválne vyberám také kúsky, ktoré sa dajú oprať aj v práčke. Som s tým spokojná...Ale každý sme iný, každému sa osvedčí niečo iné.
Odpovedať
@tyli my mame od firmy Ateliero 100%vlneny koberec,ktory je na makkej podlozke a je sponovany takze je neuveritelne teply. cenu poslem do IP. Naozaj je to luxus za rozumne ceny a este ti to aj profesionalne polozia....My sme dali namiesto plavajucky vynilovu podlahu, tiez od Ateliero, lahka udrzba a vobec nevrzga a nechladi....stoji za to sa ist informovat k nim do predajne
Odpovedať
Profilova fotka
@mirim ano, viem, ale proste je to neekonomicke na podlahovku, takze uz na koberce ani nemyslim...
Odpovedať
mirim, je ešte nejaká téma o podlahách určite, kde si ešte nedala reklamu na Ateliero, pozorne pohľadaj, určite nájdeš :-p
Odpovedať
nuž musím sa mirim zastať. píše k téme, tak je to v poriadku ak spomína firmu s kobercami a podlahovými krytinami ;-) nakoniec mňa veľmi zaujima od kiaľ má kto koberec. prečo nie? keď nejaký zháňam, pomôže mi to. ja osobne som zástancom kobercov (chápem však, že v domácnostiach s alergikmi to nie je možné, taktiež tam, kde sú zvieratá so srsťou) no v detskej izbe pri malých deťoch je koberec výborná vec. malé deti sa váľajú po zemi a žiadna iná podlaha nieje dostatočne teplá. v mojom okolí poznám veľa ľudí, ktorí dali rozne podlahy a nakoniec predsalen dali do detskej aj koberec. veď keď deti vyrastú koberec sa dá ľahko odstrániť ;-) možno ešte marmoleum, alebo vinil by som zvážila do detskej, no pri malých deťoch laminátku určite nie.
Odpovedať
@stolverka tak prepac ze chvalim dobru pracu a dobre vyrobky...myslela som si ze o tom forum je....rada pomozem a rada objavujem nove veci.....myslim si ze dobry servis a dobra firma si zasluzia pochvalu, je to prvykrat co sa mi stalo ze firma splnila to co slubila, takze som s toho nadsena.....Je na tom nieco zleho? :-|
Odpovedať
@tyli Dakujem tyli, presne tak ako pises koberec je skvely na detske lozenie :-N aspon su stale na teplom :-N a navyse teraz sa tie koberce daju osetrit specialnym postrekom proti skvrnam, takze aj ked sa tam nieco vyleje tak sa to lahko odsaje... :-D
Odpovedať
@mirim ja sa ťa pýtam na čistanie a stačilo si prečítať čo mi tu píšeš o čistení. ďakujem ;-)
Odpovedať
@tyli nemas za co, rada som pomohla :-D
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 2 rokoch
.
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 2 rokoch
No ja jsem treba zvykla jen na koberce takze kde muzu tak mame koberec, na cenu jsem nidky nekoukala
Odpovedať
Článok sa načítava...
My jsme si tak nejak zvykly na koberece, takze v obyvaku a okojich koberce mame
Odpovedať
Profilova fotka
@abdikate ja nie som zastancom kobercov. Mali sme iste obdobie doma koberce, ale bolo to strasne. Strasne vela prachu sa na nich ukladalo a vysavac ich nikdy nedokazal dobre vycistit. Tak som dohovoril mame a sme ich vsetky povyhadzovali
Odpovedať
Ja za seba celoplosne koberce nie. Uz vyse 20 rokov, z hygienickeho hladiska. Kusove ano na zutulnenie, aj tak ich menim kazdy 1-2 roky, ale velke plochy urcite nie. Hladke povrchy sa urcite lepsie udrziavaju.
Odpovedať
Sorry az teraz som si vsimla, ze je to velmi stara tema...
Odpovedať
Kazdy je na neco jinyho no, v loznici co mame vlneny koberec, to je uzasny do dotek.
Odpovedať
mne sa hnusia koberce.aj na navsteve mam problem,ked si predstavim,co vsetko sa v koberci skryva :-D ja som jednoznacne proti kobercom.dlho som doma nemala ani behune,priatel sa jeduje,ze zo vsadial vyhadzujem koberce,tak som jeden mensi kupila do obyvacky pod stolik,nech ma radost :-D
Odpovedať
@rybkal koberec v obývačke pod stolom je fajn, ale ešte v takých tých starších bytov bývali koberce snáď v celom byte. To naozaj si nechcem predstaviť, čo všetko sa v nich po rokoch ukrýva, a nieto ešte keď si predstavím, koľko majiteľov sa tam pomenilo.. ách. My sme sa zbavili na komplet všetkých kobercov.
Odpovedať
Já osobně jsem byla absolutně proti kobercům ale manžel mě přesvědčil, abychom dali koberce alespoň do dětských pokojů a do ložnice. Máme všude podlahovku a v prodejně nás ujistili, že už dávno není pravda, že koberce jsou na podlahovku nevhodné. Manžel sliboval, že udržovat je bude on, tak jsem na to zvědavá. 😂
Odpovedať
Profilova fotka
@nicol22 my tiez teraz prerabame nas dom a premyslame nad podlahovym kurenim. Ako ste spokojny? My sme ale rozhodnuty ze urcite koberce kupovat nebudeme
Odpovedať
Profilova fotka
@maromar taky máme koberce u rodičů v celém domě, nevím co by se v nich mělo ukrývat ? :-D uklízet musíš tak jako tak ;-) nejsou tak studené jako plovoučka na které si budou děti těžko hrát....
Odpovedať
@guncikdodo zatím nemohu soudit. Ještě nebydlíme. 😊
Odpovedať
Profilova fotka
@petrsv1000 nie su, ale koberec je nocna mora z toho pohladu ze sa nan chyta snad vsetko a o prachu radsej ani nehovorim...
Odpovedať
@duard na laminate ci dlazbe prach a vsetko nieje? Unas hej , povysavat musim aj to aj to. Akurat na dlazbe sa rychlejsie zvyri.
Odpovedať
Profilova fotka
@duard já mám zase noční můru ze studené hnědé plovoučky, kde je vidět veškerý prach.... :-D
Odpovedať
Profilova fotka
@petrsv1000 podlahove kurenie a nemusis mat studenu plavajucu ;-)
Odpovedať
Náhodou jsem narazila na tyto články ke kobercům: http://www.koberce-breno.cz/roztoci-v... http://www.koberce-breno.cz/tipy-kobe...
Odpovedať
Profilova fotka
@pravdovrav14 to ale ve stávajícím domě jde těžko.... =-) samozřejmě, že vím, když bude podlahovka, bude podlaha teplá, kde ale není je lepší koberec...
Odpovedať
@pravdovrav14 a kurit celz rok
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?