Odpoveď na príspevok od bfmichal:
Dobrý deň, robím kompletnú rekonštrukciu bytu. V… @bfmichal vyrúbať všetko dopraskané, odstrániť všetky zbytky gumy až do živého betonu,povysávať, riadne napenetrovať, vyliať vrecovaný beton a roztiahnuť čo najrovnejšie.. Zopár dni jemne polievať, aby poter nedopraskal. Potom nechať vyschnúť a v prípade potreby dorovnať nivelákom. Čo sa pretečenia susedom týka, je to pol na pol. Spoje medzi panelmi vyspraviť, aby nemalo kadiaľ pretiecť. Tie panely majú hrúbku min 15cm, cez ne len tak ľahko niečo nepretečie, ale cez spoje môže. Igelit by som pod to nedával, je to príliš tenká vrstva poteru, aby to neodskočilo. Keby tá vrstva bola o trošku hrubšia, odporúčil by som tam dať sito, ale na 3cm je to málo priestoru.Odpoveď na príspevok od zicher:
@bfmichal vyrúbať všetko dopraskané, odstrániť vš… @zicher ďakujem guma išla už pred vyliatím preč, ale neuchitilo sa to na tento podklad aj po 2násobnom napenetrovaní. Nebude betón ťažký, alebo to na takú plochu nevadí ? Nie je odporúčaná minimálna hrúbka, záleží asi aj TL výrobcu, ale či je potrebné dodržiavať nejaké normy pri betóne, potere,...Odpoveď na príspevok od bfmichal:
Dobrý deň, robím kompletnú rekonštrukciu bytu. V… @bfmichal žltá farba toho pieskovca (či ako nazvať tú planú maltu) naznačuje, že sa na cemente hóóódne šetrilo. Pod nalepenou gumou to pochopiteľne nevadí, bo tá má veľkú plochu a kúsok odlúpeného/popraskaného pseudopoteru gumu neoslabí. Veľký sklon balkónu som vyrovnával pár cm-vým poterom z betónu z piesku a drží to. Na cemente som nešetril, ani nepreháňal. Cement má relatívne malý podiel na hmotnosti betónu - tým, že tento pieskovec vymeníš za betón, nezmeníš príliš hmotnosť poteru, myslím. Na tenší poter by som použil menšiu zrnitosť (0-4?) ako v prípade klasického betónu (0-22). Betón so správnym pomerom cement/výplň musí byť šedý a nie žltý..Odpoveď na príspevok od mgx:
@bfmichal znacka nivelizacie? Ak nejaky lacny den… @mgx 🙄Odpoveď na príspevok od bfmichal:
@zicher ďakujem guma išla už pred vyliatím preč,… @bfmichal ako či vadí hrúbka toho poteru statike? ved čo dáš preč, to dáš naspäť, ako to môže vadiť? Ale chce to aj trošku praxe. Ak si to nerobil, alebo nie si si istý, ako to zvládneš, tak si to radšej nechaj urobiť firme. Bude treba hustejší beton a s nim sa ťažko pracuje, aby si to nemal hrboľaté.. Potom by si sa nedoplatil nivelačky a urobíš viac škody, ako úžitku.Odpoveď na príspevok od bfmichal:
@gadefox vyliaty bol nivelak @mgx konkrétne PCI … @bfmichal ideálny postup je odstrániť to, čo sa veľmi drolí a nemá pevnú štruktúru. A použiť podklad, ktorý sa nedrolí a má pevnú štruktúru. Vypočítal by som si hmotnosť betónu z 0-4ky a cementu (B15? popr. B20?) s betónom z piesku a cementu a pochopiteľne zvolil kvôli statike nižšiu hmotnosť (jednotlivé hmotnosti sú na internetoch). Technologický postup by som si vyskúšal na 1 m2 a nie na celej ploche.Odpoveď na príspevok od sovietovic:
Taktiez si nespomenul ci si dal nejake diletacky … @sovietovic nie nedával.. mokrý vrecovaný beton sa po vyschnutí jemne zmrští, nebude mať tendenciu naberať na objeme. To sa týka polosuchých poterových zmesí, ktoré po zaliatí "naboptnajú", tam sa dáva dilatačná pena.Odpoveď na príspevok od sovietovic:
Taktiez si nespomenul ci si dal nejake diletacky … @sovietovic diletačka sa po obvode nerobila len v oblasti otvorov (dverí), ide o miestnosť 5,3 x 3,5m, tak mi bolo povedané, že to netreba. Do ďalšieho vylievania si dám pozor. Keď to vyčistím do panelu, natriem ho viackrát penetrák+voda alebo dullofix+voda (ak treba riediť) vyspravím to flexilepidlom a dám na to spomínaný estrich od baumitu alebo betonový poter ( BPJ 421 ) tak by to mohlo byť ok ? (ktorá varianta je lepšia) Treba na to ešte potom nivelak ? Aká musí byť minimálna výška poteru (estrich alebo BPJ) bude stačiť 3cm ? Treba aj nejaký špeciálny adhezny mostik ?Odpoveď na príspevok od bfmichal:
@sovietovic diletačka sa po obvode nerobila len v… @bfmichal, zdravím ak potrebujete poradiť kludne sa mi ozvite robím technika v podlahovej chémii. 0904886829Odpoveď na príspevok od bfmichal:
@sovietovic diletačka sa po obvode nerobila len v… @bfmichal 1.epoxidová penetrácia ,2.presyp kremičitým pieskom 3 kg na m2, 3. dilatačné pásky obvodové, 4. nivelák do 4 cm v jednej operáciiOdpoveď na príspevok od bfmichal:
Dobrý deň, robím kompletnú rekonštrukciu bytu. V… @bfmichal Odporúčam si objenať firmu ktorá to vie robiť a hlavne ktorá to môže robiť. Aby Vás to nakoniec nevyšlo dva krát toľko času a peňazí..