Pohyblivý poter

Na poschodí po vysuseni stavby som zistil ze poter sa hybe, citit to najme v rohoch miestnosti. Pri pohupnuti nohami poter sa hybe hore - dole a vytvara hlasne suchotave zvuky o dilatacny pas. V niektorych rohoch je to jasne viditelne ako roh plat e sa hybe hore dole cca do 5mm pri pohupnuti. Domnievam sa,ze vapnocementovy poter nebol dostatocne zhutneny. Alebo aky je dovod a ako to odstranit?
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od jedendvatri:

Na poschodí po vysuseni stavby som zistil ze pote…
@jedendvatri to nema nic s hutnenim.. rohy sa prirodzene zdvihaju, ked poter na povrchu vysycha rychlejsie (zmrstuje sa) nez na spodku. Neuponahlal si to rychlym vetranim prievanom?
Odpovedať
Už som počul aj o tom, že nejaký chytrák dal do podlahy fasádny polystyrén a majiteľke časom sadol poter o 3-4 cm a popraskala dlažba za 100eur/m2.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od toky1:

Už som počul aj o tom, že nejaký chytrák dal do p…
@toky1 tak to sa teda oplati. to je to, ze aj ked si presvedceny o tom, ze platis za kvalitnu robotu, lebo vsak ta cena by tomu mala nasvedcovat, tak aj tak je to fuserina 😐️
Odpovedať
Ziaden prievan , dom sa susil 2 mesiace , uzatvoreny ,raz za den sa vyvetralo na 15 minut , inak odvlhcovac. Realizator tvrdi ze je to dosledok pouziteho polystyrenu EPS FLOOR 4000 podla PD.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od jedendvatri:

Ziaden prievan , dom sa susil 2 mesiace , uzatvor…
@jedendvatri ci urobis prievan, alebo nastartujes vykonny odvlhcovac je uplne jedno.
Odpovedať
A riesenie problemu? Respektive nastane este nejaka zmena?
Odpovedať
@jedendvatri daj vodovahu a zistis ze su rohy do luku. Riesenie, zlomit ich, potom zosit, zapravit, prebrusit a vyliat nivelacku aby bola rovina.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od jedendvatri:

A riesenie problemu? Respektive nastane este neja…
@jedendvatri raz mi jeden technik čo pokladá podlahy hovoril, že sa často stane pri rýchlom sušení že zdvihne rohy a potom to riešia brúsením. Ale že sa stalo párkrát, že sa tam dostala vlhkosť a ten poter klesol dole späť prípadne sa zlomil a potom tam vznikne medzera a podlaha pruží v tom mieste. Podľa vodováhy sa dá zistiť o koľko sa to zdvihlo a teda toľko je medzera pod poterom. Neviem či je tam podlahovka, ale ak áno treba dávať pozor ak by sa robila varianta so zošívaním. (Keby klesol polystyrén, tak je tam jama alebo to rovnomernejšie sadne než len rohy.)
Odpovedať
pockaj rok a spraví sa to samé
Odpovedať
Profilova fotka

Odpoveď na príspevok od toky1:

Už som počul aj o tom, že nejaký chytrák dal do p…
@toky1 čaba neblazni s tymi 3....4cm 🤣
Odpovedať
Profilova fotka

Odpoveď na príspevok od jedendvatri:

Na poschodí po vysuseni stavby som zistil ze pote…
@jedendvatri je to uplne normalny jav. Casom sa to spravi same je to rozdiel vo vysychani a tym ze je to kraj
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od wolodymyr:

@toky1 čaba neblazni s tymi 3....4cm 🤣
@wolodymyr No ja som to nevidel, to vravela tá majiteľka :-)
Odpovedať
Článok sa načítava...

Odpoveď na príspevok od toky1:

@wolodymyr No ja som to nevidel, to vravela tá ma…
@toky1 takze doslova JPP... a pozor, ked zena odhadne vzdialenost v centimetroch, casto to nema nic spolocne s jednotkami SI... casto to treba vynasobit premenlivou "konstantou" aby si dostal realne cislo.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od gashtaan:

@toky1 takze doslova JPP... a pozor, ked zena odh…
@gashtaan S tým dokážem súhlasiť. Každopádne jej potrhalo dlažbu na prízemí - fotky mi vtedy ukazovala. Ale či to boli 3-4cm ako tvrdila - to som z nich neskúmal. Akurát čo si pamätám tak sa mi zdalo trochu divné, že tie trhliny boli po okrajoch miestností. Akoby sa utrhol ten poter tak, že sa vytvorila vrámci miestnosti taká vanička s vyššími okrajmi. Akoby po obvode miestnosti nebol medzi poterom a stenou dilatačný pás. Keďže tam má podlahové kúrenie tak som sa jej pýtal či preto jej neutrhlo práve takto dlažbu ale vravela že poisťovňa poslala znalca, ktorý po analýze tvrdil to s tým fasádnym polystyrénom.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od jedendvatri:

Ziaden prievan , dom sa susil 2 mesiace , uzatvor…
@jedendvatri Robil som u kamarata podlahove kurenie - 200m2, velka miestnost obdlznik. Takze dilatacie tusim na osem blokov, uz si nespominam. Dal si cementovy poter a robila mu to normalne nejaka velka firma na papiere, nie jano z dolneho konca. Kym zrel poter, tak to polieval, co to dalo. Aj tak mu tie celky pokrutilo, rohy podvihalo, v strede miestnosti plavali voci sebe roby niekolko milimetrov, ked si po tom stupal... Nechal to tak. Riesil fasadu a kopec inych veci a ono sa to zrovnalo same. cca po tristvrte roku vsetky rohy ako pribite, dal prebrusit a natiahnut epoxid, odvtedy si na to nespomenie.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od kejsix:

@jedendvatri Robil som u kamarata podlahove kuren…
@jedendvatri Dýchanie poteru je zapričínené aj tým, že majstri si nadajú náhahu s prípravou betónu/podkladu pod tepelnou izoláciou. Nahadžú polystyrény na kadejaké nerovnosti, kamienky a vylejú poter. Polystyrén však stojí na tých "kopčekoch" a dýcha. Neboj, dopadne to tak ako píše @kejsix - časom sa to usadí (alebo si zvykneš) 🤣
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od petersd:

@jedendvatri Dýchanie poteru je zapričínené aj t…
@petersd fiha, tak uz aj potery "dychaju"? :D
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od gashtaan:

@petersd fiha, tak uz aj potery "dychaju"? :D
@gashtaan Hej, green deal ! 😁
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od petersd:

@gashtaan Hej, green deal ! 😁
@petersd co s tym ma green deal? Skor som narazal na dychajuce murivo, omietky, izolacie, farby... nezmyselny buzzword co predava.
Odpovedať
Dva mesiace sa susil dom ,prvy mesiac bez nicoho,bol zatvoreny ,druhy mesiac sa dal odsavac lebo tam bolo horsie ako v skleniku a posledne tri tyzdne sa uz len vetralo na hodinku denne. Meral som to ,zdvihlo rohy ,rozdiely do 5mm . Su vtom elektricke kable ,cize z.vysekavania a prerabania mam hrozu. Cize je aj varianta nechat to tak ,respektive zbrusit ,nalepit dlazbu a same sa to zrovna?
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od wolodymyr:

@jedendvatri je to uplne normalny jav. Casom sa t…
@wolodymyr mas s tym realne skusenosti? Cize nic nerobit, mozem nalepit dlazbu?
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od jedendvatri:

Dva mesiace sa susil dom ,prvy mesiac bez nicoho,…
@jedendvatri "respektive zbrusit ,nalepit dlazbu a same sa to zrovna?" - to je oxymoron, bud to zbrusis alebo sa to same zrovna. Ak to zbrusis a sadne to, budes tam mat priehlbinu. Moja rada je neponahlat sa s dlazbou, inak sa ti to vypomsti ako u spominanej pani.
Odpovedať
Profilova fotka

Odpoveď na príspevok od jedendvatri:

@wolodymyr mas s tym realne skusenosti? Cize nic …
@jedendvatri rob hocico ine a dlazbu daj nakonoec. Ano mam s tym skusenosti vela krar sme posuvali montaz nabytku kvoli dvihnutym rohom a vacsinou sa to zrovnalo same. Tvojich 5mm by som ani neriesil .
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od wolodymyr:

@jedendvatri rob hocico ine a dlazbu daj nakonoec…
@wolodymyr hocico ine mam uz hotove , uz len omalovat a podlahy by mi trebalo. Vies mi povedat priblizne o akom casovom horizonte sa bavime? Ani ja by som to neriesil kedy to v jednej miestnosti nevidavalo skripave zvuky pri chodzi blizsko stien. Tak som to vlastne objavil na celom poschodi , lebo na prizemi nic take nieje. Ak by som zapol podlahovku ,ze by cely poter vyhrialo na rovnaku teplotu ,dalo by sa tomu takto pomoct?
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od jedendvatri:

@wolodymyr hocico ine mam uz hotove , uz len oma…
@jedendvatri ako dlho sú už potery hotové? Raz tu niekto radil poliať poter a zaťažiť ho. Za skúšku to možno stojí. Aj keby sa zbrúsil do roviny, tak to pruženie asi zostane, keďže je tam tá medzera pod poterom.
Odpovedať
3-4 mesiace su uz hotove ,zaujimave ze ked sa pytal st.dozoru ci je to normalne ,tak mi povedal ,ze je to skryta vada a mam to reklamovat o zhotovitela a zhotovitel to zas obracia na pouzitu izolaciu a nakoniec sa tu dozvedam ze je to celkom bezny jav
Odpovedať
Zaujímavé, keď som v jednej téme napísal o dvíhaní rohov u betónového poteru, tak som bol "uprataný" do kúta, že není pravda 😁.
Odpovedať
Nemozes navrtat dierku a naliat cez nu pod poter cementove mlieko?
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od uhlikova_stopa:

Nemozes navrtat dierku a naliat cez nu pod poter …
@uhlikova_stopa vrtanie ,sekanie briem ako krajnu moznost lebo su v tom.zaliate el.kable
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od jedendvatri:

@uhlikova_stopa vrtanie ,sekanie briem ako krajnu…
@jedendvatri jo jasne, to je pruser...vies to zisti termo kamerou kde su
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?