Podlaha v staršom dome

Dobry den, chcem sa len opytat na vas nazor, viac skusenych, ako postupovat pri rekonstrukcii RD (cca 110m2). Budeme vymienat kompletne kurenie, vodu, odpady, elektrinu, okna, omietky, znizovanie stropov, interierovych dveri. Jedina otazka ktora ostala otvorena je.. co s podlahou. Rekonstrukcia prebieha na prvom poschodi. Skladba sucasnej podlahy je takato (odspodu od stropu prizemia): dile (2cm), piesok/zemina s tramami (cca 20cm), vrchne dile/podlaha na 1.poschodi (2cm). Podla statika nie je pripustne zalievat cele poschodie betonom, kedze by to nezvladli tramy a navyse prizemie je obyvane. Terajsia podlaha je v dobrom stave, tramy aj dile su v poriadku, zdrave, len uz maju svoj vek, vrzgaju a su vychodene, trosku zvlnene a chceli by sme podhlahy zrovnat a co najviac odstranit to vrzganie a prehybanie na niektorych miestach. Zvazujeme terajsiu drevenu podlahu odizovalovat a zaliat ekostyr betonom (rovnako to odporucil aj dodavatel ekostyrenu). Podlahu nie je problem navysit kedze vyska izieb je teraz 2,9m. Chcem vas tymto poprosit o radu ci neviete o nejakom inom sposobe, pripadne ci je tento nas zvoleny sposob spevnenia vhodny. Dakujem vopred za akukolvek radu ci napad.
Odpovedať
Profilova fotka
pozvite iného statika, zabudnite na ekostyr medzi poschodiami, dajte si spraviť projekt. Treba otvoriť stropy pri uložení trámov, skontrolovať uloženie, ak je zdravé, spočítať únosnosť, nie čo kto povie. Ak použijete podlahové kúrenie, položíte na 2cm polystyrén rohože, na ne kúrenie, dáte hr. 8cm, vytvoríte samonosný strop, drevený bude slúžiť ako debnenie.
Odpovedať
Profilova fotka
treba urobit sondu. dat to statikovi na posudenie a urobit postolkový klincovany betonový strop - dokonale nosný (povodné drevený záklop je debnenie), je pomerne lacný pri rekonstrukciach a nadstavbach v objektoch s drevenými stropmi. posudok vas vyjde lacnejsie ako by ste to viac krat opravovali.
Odpovedať
Profilova fotka
Dajú sa robiť aj suché podlahy napr Rigips.Ekostyrén nieje ekologický materiál ,ale neekologický.
Odpovedať
Profilova fotka
@mixinsk Kde si sa dozvedel, že anhydrid je ľahší? :-D
Odpovedať
Profilova fotka
Tak dalo by sa to robiť aj suchou metódou: 1. Vybrať všetko čo je medzi trámami 2. Vyplniť ťažšou vlnou (zvuková izolácia) 3. Zaklopiť do roviny doskami alebo OSB (aspoň 2cm) 4. Finálna plávajúca podlaha (laminánotová/drevená podlaha)
Odpovedať
Dakujem vsetkym za odpovede, zajtra sa mam stretnut s inou firmou a tam mi zatial telefonicky povedali ze najlepsie bude piesok ci co za "bordel" to tam je, vybrat a urobit novu z OSB. Ja som vsak nasiel aj variantu uplne suchej podlahy systemom Liapor - Rigips/ Norgips.. co sa mi zda ako velmi dobre riesenie, len som este nenasiel vela reakcii na tuto formu rekonstrukcie (http://www.youtube.com/watch?v=OKIIOA...)
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?