Mikro trhliny na nivelačke

Profilova fotka
Pred 2 týždňami som vylial nivelačku. Dnes som ju zameral a vysával a na penetrakoval pred pokládku dlažby na na viacerích miestach som spozoroval takéto trhliny, niektoré vecsie a niektoré zase menšie. Z čeho to je? Mam si robíš starosť ze to začne odpadávat dlažba?
Odpovedať
Zacal pracovat beton pod nivelakom a vznikli trhliny. Nemalo by to sposobit oddelenie od podkladu.
Odpovedať
Profilova fotka

Odpoveď na príspevok od rkorba:

Zacal pracovat beton pod nivelakom a vznikli trhl…
@rkorba betón je starý, bola tam už aj dlažba ale ta sa nám na páčila a dali sme ju preč. Starý betón sme poriadne povysavali a 2x napenetrakoval a až potom išla nivelačka. Zaujímavé je ze 1 týždeň nemobomix a až na 2 týždeň sa začali ukazovať praskliny
Odpovedať
Profilova fotka
@lubobalascak znacka nivelizacie, hrubka vyliatia? Pri lacnych s cenou vrecka pod 10e to je caste. Pri svojpomocnych je to okrem zvlnenia najcastejsi problem, nespravne pripraveny podklad alebo nedodrzany technologicky postup. Praskliny mozu byt z prilisneho namiesania vodou, rychleho vyschnutia (pri slabo penetrovanom starom betone) alebo skratka nekvalitny material. Ked to neopadava a drzi, je to len vizualny problem. Ak to aj opadava, treba to dat prec a spravit nanovo (aj s poriadnou pripravou).
Odpovedať
Profilova fotka

Odpoveď na príspevok od mgx:

@lubobalascak znacka nivelizacie, hrubka vyliatia…
@mgx podkladový betón je už starší, bola tam už aká dlažba alebta šla preč. Betón sa poriadne povysavali,2x penetrácia Mapei (prvý nater riešený 1:1, druhý nater neriedeny) Na ďalší deň šla nivelačka Baumit Nivello Quattro, riedidlá sa presne podľa návodu a čas miešania podľa návodu. Miestnosť má 3,5x7,5m a po obvode som lepil aj dilatacne pásky. V čom je chyba? Môžem teraz lepiť dlažbu?
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od lubobalascak:

@mgx podkladový betón je už starší, bola tam už a…
@mgx no neviem ci je caste :) ja som kupoval v bauhause este ked mali nivelacku 2021/2, teraz uz tam nieje, vrecko bolo 7e ... ale bolo tam napisane ze to je vyrobene a vrecovane cemixom, takze len rebrand a nebol snou problem ani vtedy a ani po 2r co som mal na palete vonku len pod igelitom nejake zvysky som pouzil teraz a nepopraskala :) (celkovo som ju robil cca 5x na 4 lokalitach rozne pokladky, vzdy isiel penetrak, ten najlacnejsi alebo nejaky zvysok co som dostal) dokonca som nerobil ani po okrajoch diletaciu, nieje to pri takej hrubke ani nutne ... @lubobalascak tak ci vies lepit, no sak vyskusat na tej pukline najvacej nalepit a potom odtrhnut ...a uvidis ci ti nivelacka ostane, alebo bude drzat ...
Odpovedať
Profilova fotka
@shadowmilan - cemix je jedna z lepsich znaciek @lubobalascak - su to len vlasocnicne, na stary beton je lepsia cementova nivelizacna hmota ako sadrove Quattro. Kapitola 3.4 tech predpisu https://baumit.sk/files/sk/technical_... Pouzil by som kvalitne flexilepidlo< napr. Knauf C2 TE S1
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od mgx:

@shadowmilan - cemix je jedna z lepsich znaciek …
@mgx no to ja len na margo tej ceny :), ludia si z toho potom mozu zobrat, ze to je zle zaujimave ale je, ze uz v tej dobe samotny cemix vreco stalo cez 10e :D tak netusim ako to bauhaus mal za cca 6 potom 7 a teraz u nas aspon, uz nieje vobec
Odpovedať
Profilova fotka
@shadowmilan bauhausy nakupuju vo velkom, pripadne casto maju tovar pred doporucenym koncom spotreby. Napr. cement tesne pred 3ma mesiacmi :)
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?