Laminat 8mm alebo 10mm

Ahojte, planujeme dat do izieb v byte laminatovu podlahu (teda bez podlahoveho vykurovania). Ma zmysel investovat do laminatu v hrubke 10mm alebo staci aj 8mm? Su porovnatelne z hladiska vydrze a odolnosti? Dakujem za rady
Odpovedať
Profilova fotka

Odpoveď na príspevok od wolferin6:

Ahojte, planujeme dat do izieb v byte laminatovu …
@wolferin6 Dôležitejší je údaj o povrchovej tvrdosti. Keby si hrúbku porovnávala 6-8, tak jednoznačne 8. Ale v porovnávaní 8-10 tam je to už viacmenej jedno.
Odpovedať
Profilova fotka
@wolferin6 uplne staci 8mm ac4/32, pozornost venuj podlozke a kvalite vyrobcu. Doporucit mozem quickstep classic aj ked uz zdrazil za poslednych 5 rokov z 12.50 na 16-18e/m2. Listy ak mas biele steny je lepsie kupit biele mdfka v hornbachu/obi a nekupovat predrazene quickstep. Ps: nakup podlahy nie je investicia, nikdy sa to nevrati ani inak nezhodnoti ( ak teda nemáš tančiareň alebo strip club)
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od mgx:

@wolferin6 uplne staci 8mm ac4/32, pozornost venu…
@mgx a "investicia" do ac5/33 ma zmysel? To ps ma pobavilo 🙂 pod investiciou som myslela zivotnost vzhladom na rozchadzanie a praskanie spojov..teda ci 10mm vydrzi dlhsie v lepsom stave ako 8mm
Odpovedať
Profilova fotka
@wolferin6 nie, nema, ak pouzijes kvalitneho vyrobcu a systemovu podlozku od vyrobcu, ktora sa nerozpadne po 5tich rokoch ako polske smejdy. Quickstep classic nema s rozchadzanim ziadne problemy (aspon teda u mna), po 10tich rokoch je presne v stave, v akom som ho polozil. Rozobrat sa da bez toho, aby sa to poskodilo, co nie je pravidlom. Mam aj vodeodolnu seriu Impressive Ultra, ale s tou sa pracuje vyrazne horsie ako s Classicom a cena je 2nasobna. Urcite je lepsia podlaha AC4/32 Classic, ako smejdy z MM aj ked su papierovo AC5/33, aj ked aj tu sa da natrafit na seriu, ktora problem nema. Vacsinou to vsak su serie, kde nejaky problem je. Nahradne dosky nezozenies, pri QS som kupil balik dosiek aj po 10 rokoch....
Odpovedať
Profilova fotka
@mgx s vetou "nakup podlahy nie je investicia" by sa dalo polemizovať. Napríklad realtor v USA uvádza, že drevené podlahy vedia zvýšiť hodnotu nehnuteľnosti pri následnom predaji až o 2,5%. Tiež sa stanú prípady, kedy ľudia šetria pri inštalácii podlahy - na kvalite nivelizácie, podložky, samotnej pokládke podlahy atď. A to sa môže prejaviť o niekoľko rokov. Dôležitá je okrem kvality samotnej podlahy aj kvalita inštalácie. To je odpoveď aj na otázku "ci 10mm vydrzi dlhsie v lepsom stave ako 8mm". Hrubšia podlaha je o niečo odolnejšia pri dopade, ale už 8 mm kvalitne položených je dobrý základ. Ak by mala byť cena za 10mm výrazne vyššia, určite peniaze radšej investujte do prvotriednej pokládky. My máme na predajni našu značku PARADOR a po vyše desiatich rokoch drží, nerozchádza sa, nevydúva ani nič. Desiatky návštev denne, čiže slušný nápor. Len dekor mierne zmenil odtieň a už nie je tak svetlý, ale to je normálne, keď má za sebou toľko zím/dažďov. Doma v špinavých topánkach nechodíme každý deň.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od solidway:

@mgx s vetou "nakup podlahy nie je investicia" by…
@solidway boze pamatam si ako som raz bol u vas, naozaj som vedel co som chcel, iba som potreboval vybrat dekor vas kolega mi tam zacal tlacit do hlavy mudrosti (nemyslim nutne v zlom) o podlahach o vyrobe a rozne technicke detialy (ktore som uz vedel, kedze som to dlho predtym riesil), tak som mu povedal, ze vsak zas svet sa nezruti, je to len podlaha, tak ho skoro porazilo :D moc to prezivate :D Ze v USA vie drevena podlaha zvysit hodnotu domu je pekne, len na slovensku sa tie domy tolko netocia ako tam. Odporucam podlozku ADD2 pur (maju ju aj v solidway). Podlahu parador quickstep... tiez aby sa vam aj pacila...
Odpovedať
Profilova fotka
@igor256 možno kolegovi stačilo povedať, a zastavil by sa :) Inak je ale jeho výklad vo väčšine prípadov prínosný a máme na to aj dobré ohlasy, lebo za 20-30 minút pomôže kupujúcim zorientovať sa v aktuálnej ponuke. Ako píšete, quickstep aj parador sú také dve rozšírené značky na našom trhu, čo sa týka prémiovej kvality 👌
Odpovedať
Ktorú značku (taký normálny stred v cene do cca 15 € /m2) odporucate? Mám vo výbere Krono originál, Swiss Krono, Egger...
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?