Cementovy poter z betonarky

Dobry den, Chcem sa vás všetkých opýtat. V piatok mi doviezli cementovy poter z betonarky (suchy), ktory som zakryl, pretoze som mal potery naplanovane az na sobotu. Poter som musel doviest v piatok, lebo betonarka v sobotu nerobi. V sobotu rano, ked som poter odkryl, bol ztvrdnuty, museli sme ho zbijackou rozsekavat a cez sito rajtať, aby v miešačke neboli hrudy. Včera sme poter zaliali a dnes je poter stale uplne mekký, všade je dusno, čiže všetko zle schce, len som z toho nervozny, že z piatka na sobotu stvrdol a zo soboty na nedelu je stale mekky. Je to OK? Dakujem za akukolvek radu, resp. skusenost. Peknu nedelu
Odpovedať
Nie je to v poriadku. Ak už raz cement v betóne stvrdne, druhý krát už nie je použiteľný. Mal sa ten poter spracovať hneď...
Odpovedať
Profilova fotka

Odpoveď na príspevok od robo1985:

Dobry den, Chcem sa vás všetkých opýtat. V piato…
@robo1985 aj sucha zmes z betonarky ma v sebe vlhkosť napr z piesku. Ak ti to raz stvrdlo a ty si to opäť premenil na prach tak ti to znova uz nestvrdne kedze chemicka reakcia uz prebehla
Odpovedať
A este je nejaka sanca napr preliat nivelackou?
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od robo1985:

Dobry den, Chcem sa vás všetkých opýtat. V piato…
@robo1985 To musíš spracovať OKAMŽITE a nie čakať v tomto teple do druhého dňa....To si ani nemusel zbíjačkou sekať povrch-už si to mal vyhodiť a nie ho použiť...Je k ničomu.....
Odpovedať
Možem urobiť to, ze tento poter vyberiem a v miesacke zmiešam s cementom? Bude toto OK potom?
Odpovedať
Profilova fotka
@robo1985 zavlhnuty suchy poter uz mozete len vyhodit alebo vyplnit nejaku drenaz/zamkovku. O Kolko m3 ide?
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od mgx:

@robo1985 zavlhnuty suchy poter uz mozete len vyh…
@mgx 1m3, 40m2. Cize ked ho vyberiem a premiesam s cementom, skoda roboty. Dobre tomu chapem?
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od robo1985:

@mgx 1m3, 40m2. Cize ked ho vyberiem a premiesa…
@robo1985 Dobre to chápem, alebo dobre tomu rozumiem.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od robo1985:

@mgx 1m3, 40m2. Cize ked ho vyberiem a premiesa…
@robo1985 Dá sa to použiť ako kamenivo, zmiešať s cementom a vodou a nový betón z toho vznikne. Ale kvalitu to bude mať mizernú. Rozhodne nie takú, ako z betonárky. Použite to inde a dovezte si nový.
Odpovedať
Profilova fotka
@robo1985 je tam viac zadrhelov = 1) 1m3 betonu na 40m2? Realne? to mate 2.5cm poteru na 1m2. Minimalna technologicka vyska je 3.5cm. Na pouzitie recyklatu alebo ako kamenivo rovno zabudnite. Ten poter naviazal vzdusnu vlhkost a bez vody doslova "zhorel". Urcite sa neda pouzit ako poter, mozete ho pouzit ako podklad pod nieco maximalne... 2) 1m3 si kupte 50 mechov Baumit Estrich za 3.50ex50a mate to s minimalnou pracou a zarucena kvalita. Alebo nakopnite miesacku, pri 2 osobach aj pomalych je 1m3 zalezitostou max 4 hodin.
Odpovedať
Edit: dnes som cely "poter" vyhadzal. Bol to mokry piesok so skrupinou na vrchu. Pisem to, aby ked niekto natrafi na tuto temu, nech to rovno vsetko vyhadze. Ja mam ponaucenie, ze zmes s cementom sa musi spracovat okamzite.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?