Cas od zaliatia poteru po nastahovanie?

Zdravim, Viem ze je to velmi individualna otazka, ale chcem mat hrubu predstavu v akej faze stavby sme ked mame zaliaty poter. Omietky sa budu robit cca o tyzden. Vie niekto ozaj len velmi zhruba odhadnut kolko este bude trvat kym sa budeme moct nastahovat? Zateplovat sa bude az buduci rok, stavba je uzavreta.
Odpovedať
@yahooo a poter bude betón, anhydrid? Beton zreje 28 dní. Anhydrid schne mesiac, ked je vonku teplo, možno kratsie. Budu sa vsak robiť omietky, cize vysoka vlhkost a schnut bude dlhsie. Pojde na poter aj dlazba? Lebo tá sa dáva na vysušený poter.
Odpovedať
@epto poter bude cementovy, na poter pojde niekde dlazba (zadverie, kupelne, wc, pracovna), niekde vinyl (click). Obdobie je trosku matuce, v tomto stave ako som opisal budeme priblizne zaciatkom decembra...
Odpovedať
@yahooo mimo to co napsal epto je nutne znat, mate podlahovku, pokud ano muzete topit? U anhydridu se da pomoc po par dnech, u betonu az po 28dnech. Omitky sadrove tenkovrstve nebo klasika jadrovka, stuk (mnohem vetsi vrstva= vic vody). Mimo to mate nasmlouvane vsechny profese (voda, elektrina, plyn), pokladace, material, atd atd… jako klidne muzete mit za 2-3mesice hotovo ale nebo taky za 5let…
Odpovedať
@raziel628 mam podlahovku a ratam ze niekedy v decembri uz budem moct zakurit... betonovy poter ale este nebude mat 28 dni, cize tomu budem asi pomahat az potom... Omietky budu sadrove, strojove... Mam dohodnuteho vodara, elektrikara... Pokladacov zatial nie ale kyms a bude poter zalievat bude vsetko zahovorene... Verim ze to dame za tie 3 mesiace, to ste ma celkom potesili 🙂
Odpovedať
@yahooo no aby to byli 3mesice tak musi vse slapat a musite mit vse domluveno/nasmlouvano. Pak staci nemoc jednoho cloveka nebo nedodani neceho(treba TC) a borti se to jak domecek z karet a nahle jste klidne na 6mesicich.
Odpovedať
@yahooo jeden rok minimálne..... Som optimista, tak dám dva roky...
Odpovedať
My sme davali cementovy poter december 2022, stahujeme sa behom tohoto mesiaca. Urcite sa to da rychlejsie a mali sme cakacky, ale zase nic zasadne, stale sa nieco riesilo.
Odpovedať
@megdesign ROK??? nesranduj... neviem si predstavit ze tam je roboty este na rok... @jamur ake prace nas este cakaju po potery? ja mam pocit ze ked sa zeleje poter, uz sa spravia len omietky, oblozi obklady, dlazba, montaz zabradli, malovka, kompletacia elektro, voda, osadenie vnutornych dveri, SDK, pokladka podlahy, vstavany nabytok, nabytok a vybavene,... vonkajsie upravy po nastahovani... nieco som vynechal?
Odpovedať
@yahooo všetky tie, ktoré nie sú hotové...
Odpovedať
Nezabudni na vysusaciu krivku poteru. Aj v lete ked sa ti bude zdat ze je teplo. No a co sa tyka cakaciek, zalezi akych flexibilnych mas majstrov. Na tych dobrych sa caka a aj v dohodnutom termine ich musis nahanat. Ak to chces tlacit, nejake nervy pri tom isto stratis 🙂
Odpovedať
😄 tak prisiel si sem, aby ti niekto potvrdil tvoje domnienky alebo chces realnu odpoved? od zaliatia poteru (anhydrid) po nastahovanie to bol viac ako rok - mozno aj na 2 to tahalo. Podla mna si moc optimisticky co sa tyka stavebnych prac - staci, ze ti majster povie ze moze az o 2 mesiace napr. na malovanie alebo na podlahy a to uz mas 4 mesiace podbitie strechy, sadrokartony, kotol a technicka. Interierove dvere - vyroba a montaz, sanita - nakup a montaz, elektro - nakup a montaz (svetla, vypinace atd.) aj keby si mi na vsetko toto napisal ze si to budes robit sam tak to mas min. na niekolko mesiacov roboty + schnutie poteru + schnutie omietok + malovanie a schnutie malovky. Cize uz len tu si cca. 1 rok. A to je este ideal ze vsetko bude do seba pasovat, budes mat dostatok prachov, neochories alebo sa ti nebude chciet atd. Edit: Jaaaaj uz tu vidim co si vsetko popisal... Bracho, ty nemas ani paru 🙂 A to pisem v dobrom... Na nabytok budes cakat 4 tyzdne min. na vyrobu, potom mozno dalsie 3 na montaz... Cize sme na rok aj nieco 🙂
Odpovedať
U nás to bolo tak že poter anhydrit sme zalievali 04/2020 a sťahovanie prebehlo 09/2020. Sťahovali sme sa do dokončeného vnútra na 100% a vonkajšok zostal len trávnik, záhony a záhradný domček. Mal som to (si myslím) slušne podohadované a prestoje boli minimálne. Vďaka korone som bol stále na stavbe. Ak to chceš urýchliť tak je potrebné myslieť aspoň 2 kroky dopredu. Čiže po omietkách ešte pred maľovaním už zadať do výroby kuchynskú linku, vstavaný nábytok ....Tieto dokončovačky sú podľa mňa z celej stavby najnáročnejšie. Beháš s manželkou po obchodoch, objednávaš z eschopov, preberáš zásielky, vyberáš, dohaduješ stolárov, obkladača, vodára, elektrikára, fasádnikov
Odpovedať
Článok sa načítava...
@yahooo no v prvom rade sme sa 2-3 mesiace zbavovali vlhkosti, cize omietky a malovanie stalo. A potom je velmi optimisticke dufam, ze profesie sa tam budu striedat jedna za druhou, vzdy boli nejake cakacky. Napriklad na schody teraz cakam 2 mesiace, inak som tam uz mohol byvat.
Odpovedať
@jamur S vlhkosťou mi pomohol vysúšací program tepelného čerpadla. Už presne nepamätám ale myslím že to bolo 30dni a každý deň zvyšoval o 1 stupeň teplotu vody do podlahovky.
Odpovedať
@yahooo sadrokartón sa nemôže dávať na vlhkú stenu a podlaha na vlhký poter. Maľuje sa až keď je sdk hotový. Kompletuje sa elektrika až keď je vymaľované. Nábytok väčšinou prídu zamerať až keď je sdk a podlaha je určená ako bude. Sdk trvá dlhšie, ak musia dávať aj izoláciu a parozábranu. Obklad jednej kúpeľne a sanita nakomplet niekedy trvá týždeň. Podlahy pár dní, nábytok tiež. Závisí od výmery aj od zložitosti. 3 mesiace minimum, 6 keď sa podarí, 9 reálne keď bude treba na niekoho čakať a začne sa to posúvať všetko, potom nebudú môcť iní, niečo nepríde včas atď. V Amerike vedia maľovať a hneď na to už dávajú nábytok a dom je za týždeň zmontovaný. Tu sú ale mokré procesy a človek nemá všetkych profesistov k dispozícii aby robili aj naraz a kedy to vyhovuje.
Odpovedať
@marsdm toto zatiaľ vyzerá ako najtriezvejsi odhad... Strechu máme plochu a bude zaizolovana už v čase keď sa bude robiť poter, do stropov už teda zateplenie ani parozabranu neplánujem... Ďakujem všetkým za príspevky, spravil som si ako tak obraz 🙂 Dokončujeme hrubú stavbu a už máme okná vo výrobe, strechari zahovoreni, vodár elektrikár už boli na obhliadke a rátajú s tým že to budú robiť, TC je už kúpené, na sklade u kurenarov... Kým sa toto všetko hýbe už riešim prípojky a úpravu terénu... Uvidíme teda 🙂
Odpovedať
@yahooo potom sem treba dať výsledok za koľko sa podarilo stihnúť 😉 Dôležité je mať všetko nakúpené, nachystané a nerobiť zmeny za pochodu 😄 (napr. keď sa bude robiť sdk, už mať vybrané svetlá nech vedia pre bodovky rovno otvory spraviť alebo pri normálnej lampe umiestniť kábel tam kam treba, nech sa nemusí potom posúvať)
Odpovedať
@yahooo vidim, ze si si naplanoval stavbu bez prestojov a vsetci profesisti potvrdili terminy nastupu aj pod hrozbou sankcii z tvojej strany. Tak nech ti to vyjde. 🙂
Odpovedať
@yahooo - začnite si riešiť kuchyňu, lebo na ňu sa čaká dlho + vedia Vám nakótovať odpady, elektriku a pod. (na umývačku, umývadlo atď.).
Odpovedať
@katrinka8 to sa akurát rieši 🙂 ďakujem za radu
Odpovedať
@yahooo napusť vnútri 200l plechový sud vodou a keď sa odparí a vyschne môžeš sa sťahovať 😎
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 9 mesiacoch
NO, tak už nejaký tretí týždeň bývame, poter sa robil v decembri, čiže nejakých 6 mesiacov od poteru po nastahovanie... Samozrejme vonku nás ešte čakajú práce, ale vnútri máme komplet. Dalo by sa sťahovať aj skôr, ale pri malých deťoch sme chceli najprv zariadiť... Čiže dá sa to, ale treba si maknut, majstri sa striedali jeden za druhým, priebežne som všetky nastávajúce profesie informoval aby sa vedeli zariadiť a potom naháňal keď sa blížil termín nástupu. Mali sme možno jeden, dva prestoje, max nejaké dva týždne... Robili niekedy aj 3 partie paralelne, keď sa dalo... Takže nie, rok to zďaleka nie je, keď sa človek hecne 🙂
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od yahooo:

NO, tak už nejaký tretí týždeň bývame, poter sa r…
@yahooo počítam, že ďalšia tvoja téma tu bude onedlho - vlhkosť a plesne v dome... https://www.modrastrecha.sk/search/?t...
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od megdesign:

@yahooo počítam, že ďalšia tvoja téma tu bude one…
@megdesign nepýtal som sa kedy mi stavba vyschne, jasné že máme vysokú vlhkosť, rátam že to ešte potrvá..
Odpovedať
U mňa to bolo 8 mesiacov. V marci Poliaci zmastili cementvé potery, začiatkom októbra sme bývali. Na začiatku septembra lepili drevenú podlahu a vlhkomer majstrov ukazoval také hodnoty, že s tým nemali žiadny problém. Vlhkosť v dome bola prvú zimu pod 50 %.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od yahooo:

@megdesign nepýtal som sa kedy mi stavba vyschne,…
@yahooo preto je lepšie nechať stavbu po každom mokrom technologickom procese riadne vyschnúť. Zabudovaná vlhkosť nieje dobrý kamarát.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?