Anhydrit

Profilova fotka
Zdravim dva dni dozadu nám robili anhydrit, všetko vyzerá v poriadku akurát sme našli semtam nejaké trhlinky (viď foto). Tak sa chcem spýtať či to mám riešiť s dodávateľom, alebo je to bežné. Stavbu sme mali uzavretú celé dva dni, aj zakryté okná proti slnku. K tomu sa chcem ešte spýtať, či už mám teraz všetky okná odkryť alebo je lepšie pre tú podlahu ak to bude ešte zatemnené. Ďakujem
Odpovedať
Neviem co to bol za anhydrid, ale mas tam strasne vela hrbolov a je leskly. Moj bol hladky ako sklo a bez jedineho hrbolu a samozrejme matny. Mozno ked dali viac vody, tak ti zleskol a vytvorili sa praskliny.
Odpovedať
Profilova fotka

Odpoveď na príspevok od rkorba:

Neviem co to bol za anhydrid, ale mas tam strasne…
@rkorba neviem mal by to byt ten najpevnejsi, ako ked som dal dole tu vrstvu co sa odlupuje tak tam ostali uz len take biele mapy po tych prasklinach.. a oddebnil si to po tych dvoch dnoch? moze na to uz svietit priame slnko?
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od ivo01:

@rkorba neviem mal by to byt ten najpevnejsi, ako…
@ivo01 keby vyrobca napisal ze to potrebuje vytvrdnut 2 dni, tak by som to nechal radsej tyzden. A co na to hovori realizator, vratane prebrusenia?
Odpovedať
Profilova fotka

Odpoveď na príspevok od rkorba:

@ivo01 keby vyrobca napisal ze to potrebuje vytvr…
@rkorba praveze bolo napisane v technickom liste ze to tam ma byt 48 hodin uzavrete z coho mi vyplýva ze po tomto case sa moze odokryt vsetko, ale nie je to tam takto priamo napisane preto sa radsej pytam a na tie mapy som sa informoval u realizatora a vraj je to ok... ale tak to je vacsinou vzdy vsetko.. nikto si na svoju robotu nepovie ze nieco urobili zle a investor ked si to nema kde overit moze len suhlasit
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od ivo01:

@rkorba praveze bolo napisane v technickom liste …
@ivo01 Nechaj igelity na oknach (priesvitne) aby sa to ziarenie rozptylilo... aj ked dnes uz je pomerne slabe a este cez nejake trojsklo na cerstvy anhydrid s velkym obsahom vody... nebal by som sa toho. Okna na ventilacky a ide sa. Tie praskliny podla toho co pises len povrchovy "slem", neries. Mozno sa ti casom nejake obiavia v prechodoch miestnosti "pod prahmi", ak si tam nedilatoval penou, taktiez neries.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od ivo01:

@rkorba praveze bolo napisane v technickom liste …
@ivo01 hlavne v tomto čase prehrej ten anhydrit podlahovým kúrením lebo sa pnutie prejavy prasklinami a zistíš Kde pracuje a Kde treba spraviť následné kroky aby sa tá dilatácia neprejavila na finálnom povrchu prasklinami.
Odpovedať
Profilova fotka

Odpoveď na príspevok od rkorba:

@ivo01 hlavne v tomto čase prehrej ten anhydrit p…
@rkorba @kejsix medzi miestnostami som si dilatacky vyziadal takze hadam to bude ok, kurenie este nemam, neviem ci to stiham pred zimou spustit, ale rad by som.. diky za rady a usmernenie
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od ivo01:

@rkorba @kejsix medzi miestnostami som si dilatac…
@ivo01 Ja som medzi miestnostami dilatacky nerobil, mam suvisly anhydrid 15,5m dlza... strelilo to pod "prahmi", ale len taka vlasocnica, uplne nic. Tam mam prechody podlahovky v chranickach, cize pohoda. Netreba sa toho bat. Ale mal som aj stastie na overeneho dodavatela.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od kejsix:

@ivo01 Ja som medzi miestnostami dilatacky nerobi…
@kejsix Ja som si na stavbe v kľude robil a odrazu buchot som si myslel že niečo padlo A keď som si prechádzal barák tak som zistil že mi strelil anhydrid na dvoch dlhých plochách
Odpovedať
Profilova fotka

Odpoveď na príspevok od kejsix:

@ivo01 Ja som medzi miestnostami dilatacky nerobi…
@kejsix to som nevedel ze treba chranicky v prechodoch miestnostami, je to potrebné aj ked som dal tie dilatacie? ja som ich chcel hlavne kvoli akustike a som rad ze som si to tam dal, celkom slusne sa nesie zvuk po tej podlahe
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od ivo01:

@kejsix to som nevedel ze treba chranicky v prech…
@ivo01 chranicky maju byt na rurkach kurenia, ked ti prdne poter a bude menit "dlzku" tak ti tie trubky nebude namahat, lebo budu vo "vzduchu".
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od ivo01:

@kejsix to som nevedel ze treba chranicky v prech…
@ivo01 Teraz uz to nezmenis aj tak, ale prechody medzi miestnostami by mali byt vzdy chranicky cez rurky... Zvuk sa nesie, to sa zdalo aj mne, ale po zariadeni miestnosti by som to vyhodnotil ako nepodstatne.
Odpovedať
Článok sa načítava...
Aj keď to nie je nutné, určite by som dilatácie medzi miestnosťami, resp. medzi okruhmi kúrenia, urobil. Kamarát sa furt sťažuje, že v obývačke počuje, ako mu deti na druhej strane bungalovu dupocú po izbe.
Odpovedať
Profilova fotka

Odpoveď na príspevok od rkorba:

@ivo01 chranicky maju byt na rurkach kurenia, ked…
@kejsix a to som sa tesil ako mi to pekne natiahli kurenari, necakal by som ze taku dolezitu vec tam nedaju.. cize mozem cakat ze mi tam rurka niekedy v buducnosti streli ak som to spravne pochopil? @rkorba v mieste kde ti to strelilo si mal chranicky?
Odpovedať
Profilova fotka
tak nasiel som tu na MS diskusiu ktora ma trochu ukludnila, tak pripajam pre tych ktorym by profesionalny kurenari nedali chranicky tak ako mne https://www.modrastrecha.sk/forum/kur... keby som o tom vedel urcite by som tam tie chranicky dal aj sam, co uz.. zasa sa potvrdilo co si sam clovek nespravi to mu slovensky profik pose.rie
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od ivo01:

@kejsix a to som sa tesil ako mi to pekne natiahl…
@ivo01 U anhydridu to nieje take kriticke, ale u cementoveho poteru ano.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?