Zatekanie do bytu zo všetkých strán

Chcel by som sa opýtať, či ste už niekedy riešili zatekanie vody do bytu pri bočnej strane paneláku. Bývam v Dunajskej Strede v 30 ročnom paneláku a mám podozrenie, že horní susedia majú nesprávne namontované plastové okná - bývam na 5 poschodí a jedná sa o 7 poschodový panelák. Oni namontovali okná pred 5 rokmi a vlani - ani to sa nedá vylúčiť, že tesnenie paneláku má trhliny, ale bohužial je to ťažko dokázateľné. Počuli ste o nejakej firme , ktorá dokáže zistiť odkiaľ tečie voda do bytu ?
Odpovedať
Profilova fotka

Odpoveď na príspevok od taklad:

Chcel by som sa opýtať, či ste už niekedy riešili…
@taklad Deje sa to len u vás alebo aj iným susedom?
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od taklad:

Chcel by som sa opýtať, či ste už niekedy riešili…
@taklad asi by som v prvom rade kontaktoval spravcu. ten je zodpovedny za budovu. Vase okno asi tiez nebude uplne najlepsie na tom ale ide to z murov, zhora, zo spojov panelov. Neviem ci je mozne ze to ide az od hornych susedov. Zalezi ci je to zateplene, ci netecie medzi panelom a zateplenim - spravca.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od taklad:

Chcel by som sa opýtať, či ste už niekedy riešili…
@taklad Neviem, či to je aj váš prípad, ale podobne zatečené steny som videl v činžiaku, ktorý bol zateplený, ale zle bolo urobené oplechovanie atiky a keď intenzívnejšue pršalo, tak voda zatekala za polystyrén a tiekla smerom dole. Neodkladne kontaktujte správcu vašeho domu, on môže potom pozrieť steny v bytoch nad vami a navrhnúť ďalší postup.
Odpovedať
Nam toto robil dazd ked zatekalo v sparach medzi panelmi. Riesit to so spravcom. Este odfot ako mate ukoncene vonkajsie parapety v osteni, lebo to co ti tecie pod oknami moze pretekat prave okolo parapety
Odpovedať
Profilova fotka

Odpoveď na príspevok od zita19:

Nam toto robil dazd ked zatekalo v sparach medzi …
@zita19 a riesilo sa to potom ako? opravilo sa to v celom panelaku alebo len ta vasa cast?
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od evinina:

@zita19 a riesilo sa to potom ako? opravilo sa to…
@evinina zasparovali sa nase panely, potom ked sa robila fasada na celom baraku, sa riesili vsetky spary
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od majcco:

@taklad Deje sa to len u vás alebo aj iným susedo…
@majcco U horných susedov sú len malé fľaky sem-tam , ale oni majú nové plastové okná. Mám podozrenie, že niekto má nesprávne zatesnené okno nado mnou, ale neviem, ako to dokázať.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od stowasser:

@taklad Neviem, či to je aj váš prípad, ale podob…
@stowasser Zatekanie sa objavuje, keď fúka vietor a strecha bola zatesnená pred rokom.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od evinina:

@zita19 a riesilo sa to potom ako? opravilo sa to…
@evinina Zatiaľ nemajú peniaze ani na opravu, ani na diagnostiku, povedali nám, že musíme byť trpezliví.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od taklad:

@evinina Zatiaľ nemajú peniaze ani na opravu, ani…
@taklad Nemáte fond opráv? A dať to opraviť a nechať preplatiť cez poistku? Bytový dom by mal byť poistený, mnohí ľudia sa dávajú poistiť ešte aj separátne.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od taklad:

@evinina Zatiaľ nemajú peniaze ani na opravu, ani…
@taklad kto nema peniaze? Vsak ak ste spolocenstvo vlastnikov mate fond oprav, z neho sa tieto veci platia. U nas to spravcovska riesila ako havarijny stav, do mesiaca to opravili. Prisiel spiderman na lane a spravil to za dve hodinky. Keby nie som doma a nevidim ho levitovat za oknom ani neviem, ze robili, nic nam neoznamovali. Zaplatilo sa to z FO a nebolo treba ani ziadne hlasovanie
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od zita19:

@taklad kto nema peniaze? Vsak ak ste spolocenstv…
@zita19 Fond už je vyčerpaný...kúpili nové plastové dvere a okná do spoločných priestorov a okrem toho 35 % obyvateľov neplatí správcovi za služby . Niekoho už našli na opravu fasády, ale zatiaľ nevedia odkiaľ sa to bude platiť.
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka

Odpoveď na príspevok od taklad:

@evinina Zatiaľ nemajú peniaze ani na opravu, ani…
@taklad To sú len výhovorky, tlačte na to. Veď takto nemôžete fungovať, to treba do zimy spraviť, lebo to bude ešte horšie. To že niekto neplatí, to nech si rieši správca, to nie je váš problém predsa.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od majcco:

@taklad To sú len výhovorky, tlačte na to. Veď ta…
@majcco To nie je ich problém? A to akože správca má zaplatiť za neplatičov? Spravoval si niekedy nejakú bytovku? Správca môže akurát vymáhať peniaze od neplatičov. Ale vymáhanie zaplatia všetci ostatní. A kým sa peniaze nevymôžu, tak bytovka nebude mať prostriedky. Správca nie je povinný dotovať neplatičov.
Odpovedať
Mna zaraza skutocnost, ze 1/3 vlastnikov neplati spravcovske poplatky. Ved ak sa hlasovanim odsuhlasil spravca, co ich vedie k neplateniu? Jednoznacne to treba zacat vymahat. Cudujem sa spravcovi ze to nechava tak. Pride mi trosku "nespravcovsky" cely pristup spravcu, mozno stoji za zvazenie jeho vymena.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od sousedekovci89:

Mna zaraza skutocnost, ze 1/3 vlastnikov neplati …
@sousedekovci89 čo to má spoločné s fondom opráv ,to platí každý v nájomnom i na spoločné prietory,iné by bolo ak by neplatil vôbec nič , takého nemôžeš na ulicu vyhodiť ak nemá žiaden príjem ani žiaden majetok,dáš na exekúciu a trvá to niekedy i roky, každý správcu platiť nemusí , ten je len nato aby nahlasoval poruchy , to si môže každý sám je to tak ako napísala zita
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od duzu:

@sousedekovci89 čo to má spoločné s fondom opráv …
@duzu ale ved spravca neplati udrzbu bytovky zo svojho ale z fondu oprav. A tam musi prispievat kazdy.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od sousedekovci89:

@duzu ale ved spravca neplati udrzbu bytovky zo s…
@sousedekovci89 napísal som to isté, teba ale zaráža že 1/3 neplatí správcovske poplatky, to sú aké poplatky? čo je v tom zahrnuté?
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od duzu:

@sousedekovci89 napísal som to isté, teba ale za…
@duzu nikdy som nebyval v bytovke ako vlastnik takze netusim ako to presne funguje pod spravcovskymi si predstavujem fond+nejaky drobny poplatok za spravu. Ale mozem sa mylit.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od sousedekovci89:

@duzu nikdy som nebyval v bytovke ako vlastnik ta…
@sousedekovci89 ja v niekoľkých , všade to bolo ináč, podľa toho komu patrila bytovka, správcovská spoločnosť sa vyberala všetkými vlastníkmi aby bola, pre celú bytovku len jedna, každý vedel podľa plánov ako je tam riešená jednotlivá inštalácia, každý platil v nájomnom i na fond opráv,závady vo vlastnom byte okrem spoločných rozvodov,si riešil každý sám za svoje
Odpovedať
Nam takto zatekalo do bytu (ked ot odmietli riesit, odstahovala som sa)... ale nie len tak zo srandy - cez balkony, terasy, ukoncenie strechy, popod dvere balkonove, cez parapety = zla izolacia... kupalisko v obyvacke po dazdoch bezne... ale toto vyzera brutalne, aka trpezlivost? vsak pre mna je to havarijny stav. ja by som riesila spravcu stale, riesila schodzu, pofotila to a ziadala riesenie. Tak sa poskladate viac do fondu alebo nejakk sa to musi vyriesit.. plesne na seba tiez nenechaju dlho cakat v takej mokrote.
Odpovedať
To zatekanie popod okno a v rohok kde konci parapet je najcastejsie odflaknutym osadenim vonkajsieho parapetu s oknom. Viete odfotit, ako vypada zvonku spoj parapetu a ramu okna ? Na 99% nebudete mat dvihnuty koniec parapetu zalozeny do drazky zospodu ramu okna, ale tmelom naplocho prilepeny o ram okna z vonkajsej strany a prip. aj priskrutkovany samorezkami...
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?