Zatekajuce steny pri dazdi

Zobraz úvodný príspevok
Ahojte, nestretli ste sa niekto s tym ze vam steny zatekaju pri dazdi? Ako ste to riesili? Je to pod parapetou ale voda nesteka priamo pri spoji ale podnou asi 2 cm. Kupili sme si byt v novembri a stalo sa nam to teraz po 1x. Byvame na 9 poschodi v zateplenej bytovke. Pisali sme spravcovi bytovky tak dufam ze sa posle podnet na bytove druzstvo. Ak nie napiseme ho sami. Dakujem za kazdu radu.
Odpovedať
1
2

Odpoveď na príspevok od rudo321:

Tento už 4. deň pokračujúci dážď nám dáva viacerý…
@rudo321 Odpovedám sám sebe, ale niekomu možno pomôže info. Podľa zástupkyne vlastníkov si toto musí každý riešiť sám, okná patria k bytom a nie k spoločnej fasáde. Ale že to riešia viacerí (ďaleko väčšie probémy vraj majú susedia čo si menili okná až po zateplení) - už som objednal stavebný silikón (dažďu a UV odolný), počkám až naprší a uschne a zasilikónujem všetky diery čo uvidím, aj tie šróbky prekefujem a tiež prekryjem silikónom (krytky sme tam nikdy nemali, na inom okne otočenom na inú svetovú stranu tiež nie sú krytky, ale tie šróbky sú ako nové, nie ako na foto).
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od rudo321:

@rudo321 Odpovedám sám sebe, ale niekomu možno po…
@rudo321 v prvom rade rieš správne osadenie parapetu. Tmel alebo silikón je len dočasné riešenie. Cez skrutky zatekat určite nebude. To by na tom parapete musel stáť centimeter vody....
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od megdesign:

@rudo321 v prvom rade rieš správne osadenie parap…
@megdesign aky je prosim postup pre vyriesenie spravneho osadenia parapetu v pripade zatepleneho panelaku? A este jedna otazka do plena: tie zatecene steny je lepsie oskrabat hned, aby to lepsie preschlo, alebo je to jedno?
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od rasto23:

@megdesign aky je prosim postup pre vyriesenie sp…
@rasto23 krajové ukončovacie lišty mali byť zasadené do EPS... Tak ako dala fotku @zita19
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od zita19:

@duzu nicomu. Boli to len panely jedne vedla druh…
@zita19 niekedy dávno som i ja dostal byt zdarma a bol som rád kde môžem hlavu skloniť, také závady boli bežné ked som otvoril dvere do bytu nadvihovalo koberce od prievanu, na druhej strane nikde sa nič nemeralo každý vetral otvorenými oknami, vodu sporeboval ako keby mal bazén, posledný väčší som už musel kúpiť akurát pomohla firma ho zohnať a výhodná bezúročná pôžička a teraz v dome sa o všetko staráš sám akurát mám väčšie súkromie
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od duzu:

@zita19 niekedy dávno som i ja dostal byt zdarma …
@duzu ten nas zdarma nebol, 30 rokov sme splacali anuitu. Ani v byte co si sam nespravis, nespravi nikto. To platilo odjakziva. Este aj to spolocne co "za teba niekto spravi" si pekne krasne zaplatis vo FO.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od zita19:

@duzu ten nas zdarma nebol, 30 rokov sme splacali…
@zita19 ved to, to posledné muselo súhlasiť viac ako polovica nájomníkov na čo to použiť a na zateplenie to najskôr nesúhlasili, až ked bola dotácia a zatepľovalo sa na 2-krát najskôr balkony, výmena okien všetke museli byť rovnaké až potom zateplenie
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od megdesign:

@rasto23 krajové ukončovacie lišty mali byť zasad…
@megdesign mne vyhotovenie pride velmi podobne, napriek tomu to zatieklo
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od rasto23:

@megdesign mne vyhotovenie pride velmi podobne, n…
@rasto23 parapet je vyspádovaný správne? Ja som tie krytky utopil ešte viac... Aby stekala prípadná voda z ostenia pred krytku, nie na ňu... Príde mi to, že tam máš medzi fasádou a krytkou prasklinu...
Odpovedať
1
2
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?