Staré hliníkové rozvody a ich záťaž

Ahojte, bývam v panelákovom byte, kde je len čiastočne menená elektrina - kuchyňa, kúpeľňa. V troch izbách sú staré hliníkové rozvody. Potrebujem teraz do izieb dať 300W odvlhčovač. Je to bezpečné? Znesú staré rozvody spotrebič s takým výkonom, ktorý pôjde niekoľko hodín denne? Alebo je to už riziko a môže vzniknúť skrat? V izbách žiadne iné náročne spotrebiče nie sú, len klasika ... svetlá, telky, set top boxy, rádio, nabíjačky. Elektrinu v izbách nemôžem meniť skôr ako za cca 3-4 roky. Ďakujem za radu.
Odpovedať
300W by malo byť v pohode. To je cca ekvivalent odberu plazmovej TV.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od toky1:

300W by malo byť v pohode. To je cca ekvivalent o…
@toky1 ďakujem. Skúsim ešte pohľadať aspoň trochu slabší odvhlčovač a snáď nevyhorím😊
Odpovedať
Keď si nie is istá rozvodom, ťahaj dočasne pre odvlhčovače predlžovačku z kuchyni na ten 1-3 dni.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od robo1985:

Keď si nie is istá rozvodom, ťahaj dočasne pre od…
@robo1985 aj to mi napadlo. Uvidim ako bude vlastne odvlhcovac v praxi fungovat a mozno aj toto bude riesenie.
Odpovedať
skrat vam nevznikne zapojenim spotrebica s vyssim odberom, kablom by mal byt prisposobeny istic a ten vam proste vyhodi ak bude viac ... resp si pozrite aky istic kolko A tam je ...hlinik nema problem aj viac ako 300w :) ak je rozvod v poriadku tak sa netreba bat len preto, ze je to hlinik ... ja mam v byte jeden zasuvkovy okruh tiez stale hlinik ...ak je o to postarane, nieje problem
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od shadowmilan:

skrat vam nevznikne zapojenim spotrebica s vyssim…
@shadowmilan super, dakujem. Elektrikar mi pred casom vravel ze na vek tych rozvodov, su v dobrom stave, ze byvaju ovela horsie. Tak snad to bude ok. Urcite budem aj tak pustat odvlhcovac len ked budem doma.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?