Klimatizácia v 3 - izbovom byte

Dobrý deň, Obraciam sa na Vás s prosbou pri riešení klimatizácie v 3 izbovom byte. Cieľom je schladiť detskú izbu a spálňu (celé doobedu na ne svieti slnko, je tam tažko obsedieť). Mojim laickým riešním by bolo namontovať klimatizáciu - 1 vonkajšia a 1 vnútorná do chodby, odkiaľ je prístup do vsetkych izieb okrem kuchyne (ta nieje podstatná). Umiestnenie vonkajšej jednotky by bolo na loggií kde je aj vyvedená zásuvka na 230V. Klima je znázornená fialovou farbou na foto. Je moj návrh dobry ? alebo čo by ste zmenili vy. Poprípade rád uvítam vaše nápady a typy aku klimu zvoliť aky výkon a podobné. Za rady Vám vopred Ďakujem.
Odpovedať
spýtaj sa správcu či to vôbec povolí vonkajšiu jednotku, najskôr zatemniť okná, vetrať vždy ak je to možné ked je vonkajšia teplota nižšia ako vnútorná ja vychladím na 26 a cez deň už bolo i +36 a hic je takmer 2 mes. v kuse
Odpovedať
@duzu ak das vonkajsiu jednotku na podlahu balkona tak ti spravca nic nemoze @jakubos jednou jednotkou to nikdy nebude uplne idealne, kazdy variant bude mat plusy aj minusy. Ja by som ju umiestnil aspon na stenu kupelne oproti dveram do spalne/detskej izby alebo by som dal dve vnutorne jednotky - jednu do detskej izby a druhu do spalne.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od zacik:

@duzu ak das vonkajsiu jednotku na podlahu balkon…
@zacik ale sused môže namietať že nemôže vetrať, ja by som nechcel takého suseda ty áno?ešte som nevidel panelák kde má každý vonkajšiu klímu, najvýhodnejšie je ak bude na streche, alebo chladiť bez vonkajšej jednotky
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od zacik:

@duzu ak das vonkajsiu jednotku na podlahu balkon…
@zacik a píše že má problém na východnú stranu , vtedy je vždy vonku chladnejšie, priamo svieti len doobeda takže stačí zatieniť, býval som vo viacerých panelákoch problém bol vždy len so západným oknom, to sa muselo vždy tieniť, najvýhodnejšia je južná strana a lodžia do miestnosti svieti len v zime, v lete chráni presach, severné miestnosti vždy chladnejšie viac platí za kúrenie, výhodné ak má na viac strán a žiadnu vonkajšiu plochu, kúria i susedia, jeden byt som mal 3 lodžie, dala sa schovať sat parabola,vonkajšie posedenie kryté,a špajza okrem leta,2 veľké výťahy a všetko len vnútorné miestnosti
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od duzu:

@zacik ale sused môže namietať že nemôže vetrať, …
@duzu Ak sa smiem opytat ,,, prečo by mohol mat s tým sused problem alebo prečo by nemohol vetrat ??
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od duzu:

spýtaj sa správcu či to vôbec povolí vonkajšiu je…
@duzu Dik za radu ale taktiež aj to tienenie sme vyskusali a žiadna výhra to nieje ... bytovka je z tehly zateplená asi len 5 cm polystyrénom a ked sa to doobeda cca aj do tej 13 h nahreje tak je tam tak horuco že to nevyvetráš ani nezatieniš... proste ten vzduch tam v noci stojí :D
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od duzu:

spýtaj sa správcu či to vôbec povolí vonkajšiu je…
@duzu na balkon mozes vonkajsiu jednotku umiestnit, zvycajne to vobec nikto neriesi.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od jakubos:

@duzu Ak sa smiem opytat ,,, prečo by mohol mat s…
@jakubos lebo časom to bude hlučné a dať do spálne je tiež nie žiadna výhra vysušuje sliznice pri chladení horšie sa dýcha
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od zita19:

@duzu na balkon mozes vonkajsiu jednotku umiestni…
@zita19 majú to tvoji susedia?
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od duzu:

@zita19 majú to tvoji susedia?
@duzu ano, dokonca jeden pod nami, jeden ob poschodie vyssie, klimy pocujem len v noci po desiatej ked vsetko stichne, vyjden ma balkon a zapocuvam sa do toho ticha, co konecne zavladlo. A tie dve letne mesiace sa to da bez problemov prezit, ked prezijem hukanie sanitiek do noci po cely rok
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od zita19:

@duzu ano, dokonca jeden pod nami, jeden ob posch…
@zita19 dnes som bol u známeho v novom rodinnom dome A0 , vonkajšiu jednotku má za spálňou a počuje ju, používa ju na schladenie ešte cez deň,v zime takmer vôbec nevykuruje stačí teplo od ostatných miestností
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od duzu:

@zita19 dnes som bol u známeho v novom rodinnom d…
@duzu asi je dost rozdiel ako su tie balkony riesene. U nas ich nepocut, alebo iny hluk z okolia ich prehlusi.
Odpovedať
Článok sa načítava...

Odpoveď na príspevok od zita19:

@duzu asi je dost rozdiel ako su tie balkony ries…
@zita19 asi áno ja som vždy býval v tichom prostredí, byt vždy do opačnej strany ako bola ulica aj to nie hlavná a tam v noci len pár miestnych, teraz tiež na konci ulice pod lesom to ma len nad ránom prebudí vtáčí koncert, lebo teraz vetrám celú noc, tu klímu nepotrebujem cez deň tak trenírková teplota max 26, tie vysoké teploty sa i tu prejavujú nerovnomernými zrážkami ,je veľa vody v kolobehu,jaskyne bez ľadu, niekedy príval, veľké krúpi a niekedy nezaprší vôbec
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od duzu:

@zita19 asi áno ja som vždy býval v tichom prostr…
@duzu ono dost zalezi aj od orientacie bytu, ked ti pecie od druhej poobede slnko do troch okien, tak vykuris aj hajzlik na 30. O tom, kolko je v tych izbach ani nehovoriac. V kazdom pripade leta su horuce a kazdy to riesi ako vie a moze. Ked uz ide o tu klimu, tak (zatila) bezia tak od polovice juna do konca augusta a v panelakoch si niekto (mozno) klimou prikuri pred zaciatkom vykurovacej sezony, malokedy bezi cez noc. A ked klima huci do noci, tak je chyba masiny alebo odflaknute osadenie.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od zita19:

@duzu ono dost zalezi aj od orientacie bytu, ked …
@zita19 i dnes taký hic 33 že sa nedá ani na kúpalisko, to tu ešte v takomto termíne nebolo a stromy už opadajú,ešte mám šťastie že tu nebývajú tropické noci pár už bolo blízo 20 do rána no cez nočné vetranie je vnútri max 26,v septembri som už niekedy kúril
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od duzu:

@zita19 i dnes taký hic 33 že sa nedá ani na kúpa…
@duzu ja mam 27, bez klimy. Viem ako na to
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od zita19:

@duzu ja mam 27, bez klimy. Viem ako na to
@zita19 Ja neviem ako na to ale včera u nás na prízemí nebolo nad 26, tiež bez zapnutia klimy. Na poschodí som nebol takže neviem - ale asi hej. Vonku hic festovný. V auguste som ešte klimu nezapínal s prekvapením zisťujem. A to bývam vo Valalikoch pri Košiciach, nie niekde pod Tatrami v lese. Bazén sa v týchto horúčavách ale osvedčil, môžem odporučiť všetkých tým, ktorí na neho majú priestor.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od toky1:

@zita19 Ja neviem ako na to ale včera u nás na pr…
@toky1 KS sú skôr známe silným vetrom všade okolie čo je vyššie ako centrum, tam sa má kde rozbehnúť, u nás bývam v kotline je len priestorový vietor, hlavne pri búrkach, či silných zrážkach, ináč takmer bezvetrie hlavne ked je veľmi teplo nad 30 alebo teploty okol 0 hmla
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od duzu:

@toky1 KS sú skôr známe silným vetrom všade okoli…
@duzu Priznám sa že neviem čo s tým má vietor. Keď je vonku 35° a či fúka viac alebo menej tak je furt tých 35°. Včera ale konkrétne nefúkalo. Dnes áno.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od duzu:

@toky1 KS sú skôr známe silným vetrom všade okoli…
@duzu ale v Kosickej kotline fuka hlavne na jesen a v zime, v lete malokedy, aj ked dnes nas obstastlil klasicky kosicky "mierny" vietor severnych smerov. Pri teplotach nad 30 ti ani vietor nepomoze, lebo bud vetras tym horucim vzduchom z co nie je nic moc, alebo nevetras. V takych horucavach aj ochladzvanie vonkajsieho plasta domu prudiacim vzduchom je uplne zanedbatelne. V horucavach co nevychladis v noci, nevychladis vobec, ci fuka, ci nefuka. Ci v Kosiciach alebo v Belži
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od toky1:

@zita19 Ja neviem ako na to ale včera u nás na pr…
@toky1 ja vetram v noci na krizom, doobeda este necham okna na zapadnej strane otvorene, poobede zatvaram okna a zatahujem biele zavesy okolo piatej sa uz daju otvorit okna aj na vychodnej strane. Ked zalezie slnko, pootvaram aj zapadnu stranu
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od zita19:

@toky1 ja vetram v noci na krizom, doobeda este n…
@zita19 My máme prakticky neustále vyklopené na 15cm všetky okná.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?