GAMATKY GAMAT 4000

Profilova fotka
Dobry den, mame na byte dvoje stare gamatky Gamat 4000. Kontrolovane boli toho roku dvakrat ( riesili sme ine veci na byte, dali sme vsak skontrolovat vsetko suvisiace s plynom ), plyn neunika, su funkcne, celu minulu zimu kurili ako o zivot. Tuto sezonu som jedny z nich zapla v dedkovej izbe, avsak casto zhasinaju. Dnes opat, takze som ich rozobrala, povysavala, umyla vodou kde sa dalo. Zapinam, iskra , plamen, vsetko hned chyti....avsak ked pustam to zapinacie tlacidlo, tak mi zakazdym zhasne plamienok. Pred dvomi dnami som ich opat zapla hadam na 100krat, isli dva dni a dnes zhasli a nejdu ani za nic zapnut. Stale ten plamienok zhasne pri pustani zapinacieho tlacidla. Prv nez zavolam plynara, skusam ci vie ktosi poradit nejaky figel ako na to ....pripadne co v tom moze byt za zvadu....budem vdacna za kazdu radu ci tip...Dakujem Vam
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od toscania:

Dobry den, mame na byte dvoje stare gamatky Gamat…
@toscania Pravdepodobne porucha termostatickej poistky. Rozhodne zavolať opraváta a nepokúšat sa ich opraviť svojpomocne.
Odpovedať
Profilova fotka
@toscania musis drzat to zapinacie tlacitko aspon 20sekund, aby sa stihol ohriat bimetal. Az potom ho mozes pustit (aspon pri prvom starte). A hned pretoc vykon na max, aby sa vypalila komora. Urobi to jemne "buch" a takto to nechaj aspon den. Pripadne si pozri video ako sa startuje gamatka. Postup je viac menej rovnaky. Uvazoval by som nad vymenou za Gamat 471, 4000 je 50rocny model. Pripojovacie rozmery su rovnake. https://www.youtube.com/watch?v=GLnRQ...
Odpovedať
Profilova fotka

Odpoveď na príspevok od mgx:

@toscania musis drzat to zapinacie tlacitko aspon…
@mgx dakujem, ja mam k tym gamatkam aj original navod....drzim to aj dlhsie ako 20 sekund ale nevydrzi to vobec.....skusam cely den ....druhe gamatky som spustila rovnako, idu, klop klop klop ...tieto sa vypinaju obcas, dnes uz mi ten plamen pri pustani toho zapinacieho tlacidla proste nevydrzi , dva dni dozadu to sice trvalo, ale pustila som ich....dnes uz nie...tak jedine opravara musim zavolat ....
Odpovedať
Profilova fotka
@toscania podla mna tym umyvanim. SKus 1-2 dni pockat, ked tam zatiekla voda mozno to vyschne. ked nic, plynoservis opravi. s tymto nie su srandy. Ked to drzis pocujes ako ide plyn? Ked stukas zapalovac, vidis hadzat iskru? Obcas to chce 2ludi, jeden obsluhuje a druhy kuka do okienka... Ak ti nehadze iskru vobec, tak tam asi natiekla voda. Vtedy treba pockat.
Odpovedať
Profilova fotka

Odpoveď na príspevok od mgx:

@toscania podla mna tym umyvanim. SKus 1-2 dni po…
@mgx umyvala som to len vlhkou handrou, ziadna extra voda ....predny kryt som dala dole, cize vidim, ze hned ide iskra, hned plamen ....drzim kolko treba, dlhooooo....ale proste pustim knoflik a plamen je fuc ....skusala som i ja i muz, nic ....
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od mgx:

@toscania musis drzat to zapinacie tlacitko aspon…
@mgx Držať tlačitko poistky 20 sec. je blbosť. Mám v dome štyri gamatky a ani na jedných netreba pri zapaľovaní podržať tlačitko poistky dlhšie, ako 5-6 sec. Tak isto aj na prietokovom ohrievači vody.
Odpovedať
Profilova fotka
@chinatech mas uz novy typ gamatiek. Bavime sa o modeli GAMAT 4000. Rovnako sa spravali aj urcite typy Modratherm..
Odpovedať
Profilova fotka
@toscania hm, to znamena ze plamen pri starte hori normalne? Skuste pootocit gombikom na stupen 2-3 este pocas "drzania" zapalovacieho tlacitka. Ak vas nepusti, musite volat plynoservis.
Odpovedať
Profilova fotka

Odpoveď na príspevok od mgx:

@toscania hm, to znamena ze plamen pri starte hor…
@mgx v navode je napisane, ze mam dat stupen na maximum ....dala som....aj som dala na slabo a pridala som ...uz som skusala aj tak aj onak...nic....som velmi zvedava, co povie plynar ....
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od mgx:

@chinatech mas uz novy typ gamatiek. Bavime sa o …
@mgx Neviem, čomu hovoríš "novy typ gamatiek" ale schválne som bol pozrieť na výrobný štítok jednej z mojich štyroch gamatiek a je to typ Karma, plynové dohodli Beta 4, výkon 4kW, zemný plyn 1,8 kPa, v.č. 092330, r.výroby 1987,. Takže som rád nielen tomu, že moje takmer 40 ročné gamatky stále spoľahlivo fungujú, ale aj tomu že pán "všadebol a všetkovie" ich označil za nový typ.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od mgx:

@chinatech mas uz novy typ gamatiek. Bavime sa o …
@mgx Ešte pre doplnenie, tu je kompletný návod na montáž a obsluhu vykurovacieho telesa GANAT 4000 https://www.yumpu.com/xx/document/vie... A v bode 4 je popis zapinania. Píše sa tam, že poistný gombík treba podržať stlačený 10 sec.
Odpovedať
Profilova fotka
@chinatech troll sa stale usvedci sam, zrazu to nieje 5s, ale 10s podla navodu... A to este navodu na gamatku typu 431, ktora sa vyraba od 1974. Ak by si niekedy realne s gamatky a ich historiu aj poznal, tak pani moze mat kludne tento typ gamatky vyrobeny este skor alebo s pomalsim ("starsim") typom bimetalu, kde ho naozaj musis startovat aj 20sekund. A moze si kupit aj novy typ, 471. nemam uz k teme co, radu som dal, hejter sa ozval (bez rady len so sprostostami). Casto uvazujem, ze tento portal opustim, zbytocna strata casu. gkrivanek mal v zasade pravdu.
Odpovedať
Článok sa načítava...
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
Profilova fotka
@chinatech chod si radsej citat manual gamatky a zopakuj si zakladnu skolu, ze 5 je menej ako 10. Ak ju vobec vychodil. Dalsi radopp z 36 prispevkami, s informacnou hodnotou 0. A to ze je nieco "chu....ina" z tvojho pohladu je len signal, ze je to mimo tvojho rozsahu chapania. Co je asi 99% veci.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od mgx:

@chinatech chod si radsej citat manual gamatky a …
@mgx Po prvé 5-7 dec držania tlačidla som písal o reálnom čase pri zapísaní mojej gamatky. 19 dec podľa návodu je čas podľa návodu, ale nie pre moju -podľa Teba modernú gamatky, ale pre typ 4000, na ktorú sa zakladatelka témy pýtala.
Odpovedať
Profilova fotka
@chinatech radsej chod sporit na plynovy kotol, bezni ludia povyhadzovali gamaty uz v 90 rokoch..,. Moje vzdelanie je v poriadku povedal som ze treba drzat start 20s co je >10s. Ty si to oznacil ako "blbost", pretoze tvoja gamatka (uplne ineho typu) ma len 5s. Ty si gamatku 4000 model 421 alebo starsi v zivote nevidel, takze mudrujes o veci, o ktorej ani netusis.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od mgx:

@chinatech radsej chod sporit na plynovy kotol, b…
@mgx Ja som za svojichv70 rokov života zažil a videl veci, o ktorých si Tebe ani nesnívalo a nemáš o nich som len potuchy.
Odpovedať
Profilova fotka
@chinatech si mimo (temy)
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od toscania:

@mgx v navode je napisane, ze mam dat stupen na m…
@toscania mam skusenosti u svokry v starom dome, s novsimi typmi Karma Beta 3 a aj tu sa mi niekedy stane že ten plamienok nechce a nechce zapaliť, a na niektorych to trva 20 na inych aj viac sec., necham to poriadne zohriať aj 5 min. a prepnem na vysoky vykon nech sa to prehreje, a potom celu zimu hori plamienok spokojne. Na bojlery dokonca treba čakať 30 min. kym sa da prepnuť z iskry na plamienok
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?