Ako premalovať farebnú stenu

Dobrý deň .Chceli by sme premalovať farebnú stenu /sýta oranžová farba /na bielu farbu v byte .Izba má cca 3m*1,5 m.Akú farbu najlepšie kúpiť /značku /aby bola už namiešaná a dobre to prekrylo ,koľko náterov urobiť a koľko farby kúpiť ?A aky valček by ste ešte odporučili ?Ďakujem
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od berta100:

Dobrý deň .Chceli by sme premalovať farebnú stenu…
@berta100 tak to veľa šťastia ja som to robil dávnejšie , treba dať dole všetko čo ide, nepomohli ani 3 nové náteri bielym Primalexom stále prerážala farba, naviac otec silný fajčiar stále bolo cítiť nafajčenú miestnosť ako v krčme a naviac tam bol zlatou farbou s valcom, takže znova všetko dole a nová stierka, teraz mám všetke steny biele
Odpovedať
zacat treba penetrakom, ktory zafixuje staru farbu a nebude sa pigment vpijat do noveho nateru. Aku farbu kupit, tazko radit, kazdy kto maluje ma svoju oblubenu znacku. Kolko jej kupit a aky valcek, to ti poradia v tam kde kupis farbu. Biela je biela, t netreba miesat. A ked tam pojdes nezabudni si odmerat aj vysku miestnosti, lebo spotreba sa prepocitava na stvorcove metre. Dobre su farby Het, ale aj Jubpol alebo Remal
Odpovedať
Zalezi aj kolko naterov pod tou oranzovou je a ci sa sama nezacina odlupovat, idealne by bolo dat tu farbu dole. Urcite treba penetracny a bielu farbu s najvyssou krycou schopnostou - ja som pred par tyzdnami prekryval syto cervenu a nepreraza (primalex plus), minimalne 2 natery budu potrebne, ziaden specialny drahy valcek netrebalo. Tu bielu potom riedit vodou (napr. podla navodu)
Odpovedať
Profilova fotka

Odpoveď na príspevok od jester12:

Zalezi aj kolko naterov pod tou oranzovou je a ci…
@jester12 ja som mala v obývačke tmavofialovú a tiež som takto postupovala. penetrák a dva nátery bielou farbou. @berta100 ako laik som si proste pýtala takú s vysokou krycou schopnosť. valček obyčajný za pár eur, ale hlavne nový. žiadne staré valčeky z minulého maľovania.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od denisa_hajdukova:

@jester12 ja som mala v obývačke tmavofialovú a t…
@denisa_hajdukova valček i sieťka kde sa otiera farba tak isto štetce ,môže byť i starší len ho treba odložiť vyčistený
Odpovedať
Profilova fotka

Odpoveď na príspevok od duzu:

@denisa_hajdukova valček i sieťka kde sa otiera …
@duzu Dík za radu. Našťastie ja som pri maľovaní žiadny problém nemala, ale čo nie je, môže byť, takže si budem pamätať :-) Ďakujem
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?