Svietidlo

Zdravim, rada by som sa poradila ako ste riesili napajanie svietidla, ak ste mali kabel mimo pozadovanu poziciu. Potrebujem ho vycentrovat na stred jedalnskeho stola. Existuju nejake haciky a decentralizatory na upevnovanie kablov, mate s tym niekto skusenosti?
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od zumi89:

Zdravim, rada by som sa poradila ako ste riesili…
@zumi89 Ak kábel končí inde, než ho potrebuješ, tak ho jednoducho musíš dotiahnuť na miesto budúcej lampy. A je veľa spôsobov, napr.: - vysekať (vyfrézovať) v strope drážku, do ktorej sa ten kábel uloží a drážka sa vyplní sádrou alebo omietkou - kábel sa dotiahne v plastovej vodiacej lište - pomocou káblových úchytiek (viď obr. dole) sa kábel privedie k miestu potreby. Kábel môže byť buď vyšponovaný tesne pri strope, alebo môže byť dizajnovo uchytený na pár miestach s prevismi medi úchytmi.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od zumi89:

Zdravim, rada by som sa poradila ako ste riesili…
@zumi89 ty potrebuješ vycentrovat svetlo a nie kábel 😉, ak je dostatočne dlhý kábel treba premiestniť svetlo na požadované miesto a zapojiť, ak nedociahne kábel predĺžiť alebo natiahnuť nový.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od zumi89:

Zdravim, rada by som sa poradila ako ste riesili…
@zumi89 kábel pre svietidlo ide predpokladám zo stropu... z čoho je strop?
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od chrobak7:

@zumi89 Ak kábel končí inde, než ho potrebuješ, t…
@chrobak7 Strop je železobetón, určite sa tam nebude nič sekať ani drážkovať. Kábel je dostatočné dlhý čiže ho len potrebujem pomocou nejakých uchytiek napojit na pozadovanu poziciu. Skôr som chcela nejaké inšpirácie ako to majú ostatní v takomto prípade poriešené.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od megdesign:

@zumi89 kábel pre svietidlo ide predpokladám zo s…
@megdesign Strop je železobetón, určite sa tam nebude nič sekať ani drážkovať.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od zumi89:

@megdesign Strop je železobetón, určite sa tam n…
@zumi89 ostatní to majú poriešené tak, ako každý normálny človek. Zasekané na miesto, kde je svetlo. https://www.ledakcia.sk/solight-kablo...
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od megdesign:

@zumi89 ostatní to majú poriešené tak, ako každý …
@megdesign dakujem za info, ako to maju poriesene normalni ludia🙂 ale ja som hladala skor serioznu radu od niekoho kto upevnoval svietidla pomocou hacikov resp. decentralizatorov
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od zumi89:

@megdesign dakujem za info, ako to maju poriesene…
@zumi89 čo je to "decentralizator"? Lebo nič také neexistuje...
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od megdesign:

@zumi89 čo je to "decentralizator"? Lebo nič také…
@megdesign https://www.ziarovky.eu/produkt/strop...
Odpovedať
A teda potrebujes poradit ako navrtat dieru pre hmozdinku, alebo ako zapojit L N v rozete na strope?
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od zumi89:

@megdesign https://www.ziarovky.eu/produkt/stro…
@zumi89 to že to niekto tak nazve ešte nič neznamená. A volajú to decentralizér. Je to obyčajná príchytka na káble. Naskrutkuj kde potrebuješ a prevleč cez ňu kábel od lampy. Maturita odborára... Inak za mňa otrasné riešenie. Visiace káble kade-tade...
Odpovedať
Decentralizator je skvely a vystizny nazov, tiez som nevedel, ze sa to tak vola. Rozhodne nema zmysel vsetko volat "uchytka"... To uz mozme kazdy porichtung volat "one"... a je to fajn dizajnove riesenie na vysoky betonovy strop v kombinacii textilnymi kablami a edisonkami...
Odpovedať
Článok sa načítava...

Odpoveď na príspevok od minoo:

Decentralizator je skvely a vystizny nazov, tiez …
@minoo volajú to decentralizér, nie decentralizator... Decentralizácia je ale že úplne niečo iné ako úchytka na strop... Preto som písal, že na uchytenie káblov nič s takým názvom neexistuje... https://sk.m.wikipedia.org/wiki/Decen...
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od megdesign:

@minoo volajú to decentralizér, nie decentralizat…
@megdesign decentralizator, decentralizer, uchytka, prichytka... prašť jak uhoď, ale vieme aj tak obaja o com hovorime... Btw a megdesign existuje? Niekto by mohol povedat ze nie, ale ja ten nick akceptujem, napriek tomu, ze si si ho vymyslel a uz predtym si meno mal... Ten decentralizer sa da vygooglit, najde to presne to, co jeho autor chcel aby existovalo pod tym nazvom... Kludne to mohli nazvat aj odstredič, vyosovač, hlavne aby to tak volali vsetci a vsetci aby vedeli o com hovoria... Jazyk nie je konecny...
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od zumi89:

Zdravim, rada by som sa poradila ako ste riesili…
@zumi89 ... o akej dĺžke píšete, čo sa kábla týka...? A svietidlo máte vybrané?
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?