Osvetlenie kuchyne a obývačky

Dobrý deň, potrebovala by som poradiť ohľadom osvetlenia v kuchyni a v obývačke. - Bude stačiť v kuchyni 5 bodoviek okolo kuchynskej linky v tvare L ? Ako ďaleko od steny ich umiestniť, bude 1m fajn? Na kuchynskej linke bude aj LED pásik, ktorý osvetlí pracovnú dosku. Aký uhol osvetlenia zvoliť 38 alebo 60 stupňov? - Bude v obývačke stačiť jedno centrálne osvetlenie plus 3 bodovky?
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od vejam:

Dobrý deň, potrebovala by som poradiť ohľadom osv…
@vejam mne pridu bodovky v kuchyni zbytocne. Potrebujes hlavne osvetlit pracovnu dosku. Ja by som dala jedno prisadene velke svietidlo, velky kruh do stredu kuchyne. Jedno centralne osvetlenie potrebujes urcite. To nad stolom bude predpokladam tesne nad stolom, osvetlujuce len stol.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od vejam:

Dobrý deň, potrebovala by som poradiť ohľadom osv…
@vejam bodovky v obyvacke asi nebudes zapinat vecer ked budes sledovat telku. Tam by som dala este led pas. Bud do stropu nad telku alebo na stenu, ako podsvieteny nabytok/obklad
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od vejam:

Dobrý deň, potrebovala by som poradiť ohľadom osv…
@vejam do obyvacky odporucam este nejake pridavne osvetlenie, nejaku lampu, malu lampu alebo nieco podobne.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od vejam:

Dobrý deň, potrebovala by som poradiť ohľadom osv…
@vejam z mojich skusenosti - v kuchyni na osvetlenie pracovnej dosky ti stacia led pasiky zo spodu hornych skriniek, zo stropu nepotrebujes dalsie svetla. Dalsie potom len nad stolom. My mame led pasik este aj nad hornymi skrinkami, ale to je take "naladove", ked nie sme v kuchyni, aby tam nebola tma, ked tam clovek vchadza. V obyvacke by malo byt asi svetlo nad stolikom, no a tam, kde si ho nakreslila, neviem, ci tam bude nejaky nabytok? Ci je to len volny priechod ku kuchyni? Mne by tam skor pasovali bocne svetla...
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od vejam:

Dobrý deň, potrebovala by som poradiť ohľadom osv…
nad jedalensky stol by som dal luster ktory sa da zvlast zaznut a potom ked tak osvetlenie len okolo pracovnej dosky, lebo tam to svetlo potrebujes najma. a obyvacka - no neviem ja uz keby som daval bodovky tak vsade a ziaden luster 😅
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?