Sadrokarton namiesto klasických omietok

Chcela by som poprosiť tých čo majú skúsenosti pri stavbe vlastnej stavby aby sa podelili o ne v tejto rubrike. Po predbežnom výpočte koľko by ma stáli klasické omietky či už strojové alebo ručné sa zamýšlam nad tým, že by som jednoducho na steny , ktoré mám z tehál prilepila sadrokartón . Ten už mám doma kúpený takže si myslím, že by to vyšlo menej. Zaujímalo by ma či nie sú problémy s pevnosťou keďže sa to dáva na lepidlo a či sa im nepraskajú steny. ďakujem vopred ešte by som rada dodala , že dom bude zateplený 15 cm polystyrénom z vonku
Odpovedať
Profilova fotka
sused to ma na porfixe v celom dome , zatial to drži asi 3 roky a žiadne prskliny ale cenovo neviem , predpokladam že asi preto sa tak rozhodol že je to lacnejšie
Odpovedať
Profilova fotka
Sadrokarton sám osebe (tabule)nieje drahý.Drahé je sádrové lepidlo na ,ktoré sa ten sdk lepí,plus zhotovenie vyplnenie spojov jednotlivých tabúl.Potom je to samotná montáž .Musí sa to vedieť .SDK tabule musia byť v stykoch stropov a podláh ,zárubní napojené pružne a dôkladne ,neodporúčam lepiť na vlhké murivo .Inak SDK praská.Ľahko sa poškodí ,ale aj ľahko opraví.Treba ho namontovať tak aby nevznikali žiadne diery nedokonalé spoje inak sa tam nasťahujú chrobáky ,muchy atd.
Odpovedať
Ahoj, my mame tak urobeny cely dom a uplne v pohode. Bolo to rychle a hlavne ziadna zbytocna vlhkost v dome z omietok.
Odpovedať
Profilova fotka
Lepenie sadrokartonu je pomerne bezna vec, ma svoje vyhody aj nevyhody ako kazdy iny material. Dolezite je, aby sa dodrzal technologicky postup a niektore velmi dolezite zasady: 1) Ak lepis sadrokarton na obvodove steny domu, vzdy treba vopred upchat vsetky spary medzi tehlami alebo kvadrami aby cez nich nefukalo do domu. Ak to nespravis, moze sa stat, ze ti bude cez elektricke zasuvky bude prudit vzduch. Potom sa to uz da velmi takzo odstranit. Staci na to kleber, malta alebo sadra. (Prvy obrazok) 2) Vzdy sa musi podklad penetrovat vhodnym penetrakom! Vela majstrov sa to snazi nahradit navlhcenim alebo nevhodnym lacnym penetrakom. Potom sa stava, ze sa po case lepidlo odtrhne od podkladu a cela stena bude praskat. Kazdy vyrobca ma rozne podklady vhodny penetrak. Na beton je iny ako na save meterialy. Ak niekto tvrdi, ze to netreba a da tam srob alebo hmozdinku tak to nie je pravda. Mozu sa pouzit spevnenie, ale dolezite je aby drzalo lepislo a nie sroby. 3) Doporucujem pouzit len lepidlo na to urcene, idealne je pouzit komplet system vratane sadrokartonu a tmelov od jedneho vyrobcu. V pripade neskorsich problemov to bude lahsie reklamovat. Ak sa kombinuju materialy roznych vyrobcov, pri problemoch sa na seba mozu navzajom vyhovarat. Ak to je od jedneho vyrobcu a podla ich postupov, musi reklamaciu uznat. 4) Vzdy davat platnu na celu vysku miestnosti. Ak je vyska 2,6m, objednajte 2,6m platne a pod. Bez problemov su dostupne plante az do 3m. Pri montazi je menej tmelenia, znizuje sa sanca praskania. (Druhy obrazok, vyska 2,7m) 5) Pri dverach a oknach treba vzdy prelozit roh aby to v tych miestach nepraskalo. 6) Pred malovanim treba najprv celoplosne napenetrovat celu plochu penetrakom na to urcenym. Ak sa dodrzi tento postup, nie je dovod aby to praskalo.
Odpovedať
ďakujem veľmi pekne všetkým za rady a názory
Odpovedať
Profilova fotka
ked sme obili omietky, niekde bol rozdiel 5-6 cm a to dorovnavat by bolo za nekrestanske peniaze. Volba padla na sadrokarton. A nelutujeme. Rychla vystavba, netreba nejak zvlast dlho cakat medzi jednotlivymi krokmi (max 2 dni). Treba len davat pozor na kvalitne spracovanie spojov.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?