Mineralne omietky

Zdravim, chcel by som sa opýtať či je v poriadku pouziť na novostavbu z ytongu mineralne omietky v interieri. Firma co mi robi sadrokarton a asi bude aj omietky o žiadnej inej ani nechce počut. Trosku som o tom cital po nete a všade viac menej odporučaju sadrovu alebo vapenno -cementove...O minerálnych omietkach nikde ani slovo. Dakujem za kazdu radu.
Odpovedať
@jan1987 vapennocementová=minerálna ak sa nemýlim 🙂
Odpovedať
@sousedekovci89 minerálna je podobná zložením ako vapennocementova ale nie je to to iste., asi najväčší rozdiel je v zrnitosti. Vapennocementova ja vyrobená v zrnitosti od 0.3mmaz 0.8mm, zrno je reálny piesok. záleží to od výrobcu a ci je ručná alebo strojová. Minerálne sa vyrábajú so zrnom od 1mm vyššie a sú to umelé kamienky. Sadru hádam nemusím predstavovať.
Odpovedať
@lstherm nemal by byť v minerálnej omietke "prírodný" kamienok? Lebo veď piesok, to je zložením prevažne kremeň, čo je vlastne minerál.
Odpovedať
Profilova fotka
@jan1987 Minerálna omietka je len "všeobecný pojem" pre vápenno-cementové, produkty. Tieto omietky zäčša obsahuje prírodné kamenivo, vápenec rôzneho zrna. Minerálny znamená anorganický, vyskytujúci sa v prírode. Skôr nech vám povedia, aký konkrétny produkt budú aplikovať, aby ste si mohli prečítať viac informácií v technickom liste. Na Ytong od nás napríklad môžete použiť strojové ľahké omietky napr. MPI 25 L alebo omietku na vápennej báze Baumit KlimaWhite pre lepšiu reguláciu vlhkosti. Dajú sa naniesť aj tenkovrstvové omietky, napr. KlimaPerla alebo niekto sa prikloní viac k naneseniu lepidla C1 so sieťkou a na to vnútorná stierka Baumit VivaMaxima. Niektorí volia sadrové omietky, kvôli gletovanému povrchu. Možností je veľa.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?