Aka omietka na pouzitie so sietkou?

Prosim o radu. Chcem zabranit praskaniu stien v starsom dome. Steny su tehlove a niektore boli obite zo starej omietky a na tieto miesta bola natiahnuta jadrova vapenno-cementova omietka. Kleber nechcem pouzit, aby som nenarusil paropriepustnost, kedze sa jedna o trochu vlhkejsi dom. Zvazujem sadrovu omietku, ale neviem, ci sa moze sietka pouzit s hocijakou sadrovou omietkou, alebo len napr. s Rigips Glet XL. Pripadne mozem pouzit aj iny typ omietky so sietkou ako je sadrova?
Odpovedať
Sadrove omietky praskaju velmi radi, takze skor ci neskor ti to zrejme ajtak v kontaktoch z povodnou vapenno-cementovou popraska. Skor by som ti osobne odporucil dat klasicku MPI-25 a tu po tyzdni zapucovat (da sa krasne do stratena az) a nechat vyzriet este 2-3 tyzdne a potom klasicky namalovat (pripadne pred malovanim ak by este vznikla nejaka trhlinka, tak tu este raz opatrne hubkou prepucovat a o 3 dni malovat). Vid ako sa to mne podarilo z takto popraskanych stien vyspravit ... len este mi ostava zvysny kus miestnosti, treba nabytok poprestahovat :-)
Odpovedať
@frynet este ma napadlo, ze pokial tou jadrovou vapenno-cementovou myslies nieco ako grobputz, tak na to naozaj neodporucam davat sadrovu, sa ti casom oduje, resp. oddeli a pripadne aj popraska - odskusal som si to na kusku steny a hruza. ... ale mozno niekto ma inu skusenost. ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
a do prepokladanej vyššej vlhkosti je sadra tiež na zváženei.
Odpovedať
Profilova fotka
A čo tak toto? http://www.bugy.sk/static/produkt/197... Skúšal som to asi trikrát v živote a prve dva razy mi to nevyšlo... ale ak sa človek naučí to nanášať, tak to vyzerá dobre a nejaké praskanie najskôr nehrozí. Výhoda je tá, že sa dá do toho primiešať určitý druh farby (nespomeniem si ktorý) a máte celú omietku farebnú, čiže aj keď časom stenu dačim obijete, farba ostane (pri klasických farbách sa objaví biela omietka pod farbou). Nevýhodou môže byť drsný povrch, ja osobne mám radšej hladký povrch. Svokor s tým robí už aspoň rok a pochvaľuje si to :)
Odpovedať
@frynet Ja davam na chalupke Izonil sanacnu omietku. Ak to mas vlhkejsie zvaz to.
Odpovedať
Vdaka za tipy, no nakoniec som pouzil Rigips, kedze som potreboval pouzit sietku aby som zabranil praskaniu stien. S tou vlhkostou uz dufam nebude problem. Mam v plane namontovat aj stropny ventilator, co by malo pomoct k lepsiemu prudeniu vzduchu po stenach v zimnom rezime.
Odpovedať
@frynet tvoje predpoklady a nápady sú znôškou blbostí, prepáč... sieťka má zabrániť praskaniu stien? faaakt? narušenie "paropriepustnosti" stien lepidlom? vôbec tomu nerozumieš... bez dostatočného vetrania je úplne jedno, či máš lepidlo, alebo nie (prípadne bez dostatočne netesniacich okien). sadrová omietka do "vlhkejšieho domu"? hej, vraj dokáže "regulovať vlhkosť". ale má to viacero premenných. kombinácia VPC omietky a sadrovej stierky? hm, hm... ako ti už vyššie písali. a vlastne robil si omietku, či stierku? v zime sa budeš chladiť stropným ventilátorom? resp. keď tam nik nebude, tak bude víriť vlhký vzduch po miestnosti?
Odpovedať
@frynet Na znacke nezalezi. Do kazdej omietky vies dostat sietku. Ten ventilator ti maximalne odiali dobu nez by ti pripadne vznikli lesne a pokial tam budes mat skrine tak to bude nefunkcne a iba nakladne voci elektrine. Co ti moze z casti pomoct je odvhcovac alebo idealnejsie rekuperacia. Prosto nieco co ti dostane vlhkost z miestnosti. Osobne , helikoptera nad hlavou permanentne sa mi moc nepozdava :-)
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?