Posuvné dvere, ale špeciálne

Čauko. Mám normálne dvere 80ky, ale chceli by sme ich vymeniť za posuvne. Z praktických príčin. Problém je ten, že potrebujeme, aby tá koľajnička bola oveľa dlhšia, než je štandard. Inými slovami, všetky dvere, čo som dosiaľ videl (bolo ich možno tak 5, čiže nie veľa) majú koľajničku napr. 160cm, ale videl som už aj také, čo mali len 150cm, čiže sa ani nedali akoby úplne otvoriť, ale 10cm v otvore "zavadzali". Ja by som potreboval také, ktoré by sa dali otvoriť oveľa viac, ako na celý otvor, prakticky, aby sa dali posunúť ešte aspoň pol metra "za" stavebný otvor. Dôvod je ten, že na danom mieste máme vypináč, ktorý sa už teraz nedá preložiť (ak nechcem kvoli tomu rozbiť pol baraku a mať zas centimetrovú vrstvu prachu na všetkom). Nejaké nápady, linky?
Odpovedať
Vypínč sa dá s troškou šikovnosti prehodiť na druhú stranu dverí bez väčšieho bordelu. Z hrany otvoru - tam kde je teraz asi stará zárubňa - prevŕtaš stenu po dĺžke až do krabičky pôvodného vypínača. (Tých 40-50 cm) To isté na druhej strane, ale kde najprv vyvŕtaš otvor na krabičku pod nový vypínač. Plochý kábel natiahneš miestami, kde je teraz zárubňa, osadíš novú krabičku a elektrikár ti to všetko bezpečne prepojí... ;-)
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od arcticcode:

Čauko. Mám normálne dvere 80ky, ale chceli by sme…
@arcticcode Kúp samostatnú koľajnicu na širšie posuvné dvere a posuvné dvere tiež samostatne, ale užšie. Napr. táto koľajnica má dĺžku 150 alebo 180 cm: https://www.temu.com/ul/kuiper/un9.ht... Aj tu má koľajnica 180 cm: https://gude.gude.sk/posuvne-systemy-... Alebo si kúp posuvný systém na mieru - tu máš koľajnice dlhé aj 2, 3 či 4 metre: https://www.cps-interier.sk/eshop/kov... Keď pohľadáš, určite nájdeš aj iné koľajnice.
Odpovedať
vypinac vies nahradit vypinacom "na dialku" a ten uiestnis kdekolvek ti to bude vyhovovat Dalsia vec je, ze kolajnice, bezce... sa daju kupit aj samostatne, nemusis kupovat celu zostavu, kupis len dvere, zvysok si poskladas ako stavebnicu a sam zmontujes
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od arcticcode:

Čauko. Mám normálne dvere 80ky, ale chceli by sme…
@arcticcode stolar? Ti spravi na mieru posuvne aj o 4m ze ich posunies ak mas tak dlhu stenu 😃 nasi maju v kuchyni na mieru posuvne dvere (dorabane takze tiez tak "povonku" na kolajnicke).
Odpovedať
kolajnice su rozne dlzky ... do 4m vacsinou ... uz si staci len kupit dlzku a prip kus odrezat
Odpovedať
Profilova fotka
ProAlu maju na stranke rozne kolajnice vratne koliesok postuduj trochu 😃
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od arcticcode:

Čauko. Mám normálne dvere 80ky, ale chceli by sme…
@arcticcode Prečo si chceš silou mocou skomplikovať svoju existenciu?... Nedávaj nikde posuvné dvere - ani do domu, ani do nábytku!
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od petersd:

@arcticcode Prečo si chceš silou mocou skompliko…
@petersd preco? U rodicov mame a je to uplne v pohode.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od petersd:

@arcticcode Prečo si chceš silou mocou skompliko…
@petersd u nasich su posuvne dvere odkedy si pamatam a ani raz s nimi problem nebol. staci ich mat dobre spravene.
Odpovedať
Profilova fotka
treba dat spravit na mieru a je to bez starosti 👌
Odpovedať
Na mieru si ich spravim sam... Vyvrtať krabičku = centimeter prachu na všetkom a nielen v tej izbe, kde to budem robiť... Bezpečne si prepojiť zvladnem aj sam. Nie som uplne krepy... :D O stolarovi žena nechce ani počuť, ja som chcel, že obetujeme par tisic a nech nam stolar spravi zarubne aj dvere, lebo cely barak je krivy, vratane zarubni, čiže niekde sa ti dvere otvaraju, inde sa zatvaraju, niekde je od podlahy 6cm fuga... preto som chcel na mieru, ale veduca ani počuť. Neviem prečo, nepytam sa radšej. Bojim sa :D Keďže som nikdy posuvne dvere neriešil (len na nabytkoch), tak som nevedel, že existuje možnosť kupiť zvlašť koľaje a zvlašť dvere... musím si to veraže ešte poštudovať poriadne.
Odpovedať
Keď ti bude "vedúca" asistovať s vysávačom, ani toho prachu toľko nebude... ;-)
Odpovedať
Článok sa načítava...

Odpoveď na príspevok od arcticcode:

Na mieru si ich spravim sam... Vyvrtať krabičku…
@arcticcode "Bezpečne si prepojiť zvladnem aj sam. Nie som uplne krepy... :D" Ale no..... Zas nepreháňaj....
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od dedo758:

Keď ti bude "vedúca" asistovať s vysávačom, ani t…
@dedo758 4 dni dozadu som v brane (priechodnej garaži) zapajal pohon na branu a už som si tam dorobil aj elektriku. Tzn. trošku som posekal kvoli kablom a vyvrtal som 5 krabičiek... no katastrofa, všetko zaprašene :D
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od dedo758:

Keď ti bude "vedúca" asistovať s vysávačom, ani t…
@dedo758 ...asi nepozná vysávač a ani fóliu na prekrytie nábytku..🍺
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od technik007:

@dedo758 ...asi nepozná vysávač a ani fóliu na pr…
@technik007 Človek sa učí celý život 😀
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od technik007:

@dedo758 ...asi nepozná vysávač a ani fóliu na pr…
@technik007 Nabytok som naposledy prekryval, keď som maloval... To sa mi nechce. Kvoli jednemu vypinaču pol dňa všetko zakryvať, zaclony davať dole atď... ešte aj na luster to nasada... Okrem toho na druhej strane je len stena na širku tehly (čiže cca 15-20cm) a potom už je kuchynska linka. Tam by ten vypinač bol asi ešte horši podľa mňa.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od arcticcode:

@technik007 Nabytok som naposledy prekryval, keď …
@arcticcode Tak potom u Teba je to veľmi "ťažké" keď sa Ti nechce dávať fóliu, prekryť luster, /záclony sa vyperú/... Robíš z toho "jadrový program"... Keď máš dobrý vysávač nemusí nič prekrývať a máš to hotové ako Ti radili prevŕtať a dať vypínač na druhú stranu a káblom prepojiť... Robíš problém tam kde nie je...Radili Ti dať vypínač na DO... Nechceš...Tak potom je tažké niečo niekomu radiť.... To musíš uznať hlavne Ty, my to nevidíme ako to máš usporiadané, ale ver mi že je východisko z Tvojej "beznádejnej" situácií....
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od arcticcode:

@technik007 Nabytok som naposledy prekryval, keď …
@arcticcode Nepochopili sme sa. Nie na druhú stranu steny, ale na chodbe, na druhú stranu dverí. Ak bol teraz na strane kľučky, tak ho prehodiť na stranu pántov (ktoré tam pri posuvných dverách nebudú)...
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od arcticcode:

@technik007 Nabytok som naposledy prekryval, keď …
@arcticcode vypínač môže byť aj v otvore a stačí len prevŕtať krížom. Z toho neni veľa prachu, keď sa hneď vysáva pri vŕtaní.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od technik007:

@arcticcode Tak potom u Teba je to veľmi "ťažké"…
Hmmm, no to by ste museli vidieť. Môžem skúsiť akademický náčrt. Nebude sa to tak dať. @technik007 vypínač na DO by bol asi najjednoduchšie riešenie... porozmýšľam.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od marsdm:

@arcticcode vypínač môže byť aj v otvore a stačí …
@marsdm nie obvykle riesenie, ale nie nemozne. jednoduchsie, ako ho prehadzovat na druhu stranu dveri.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od arcticcode:

Hmmm, no to by ste museli vidieť. Môžem skúsiť ak…
@arcticcode súčasne aj premýšľaj, že odkiaľ budeš doňho aj baterky stále kupovať 😁
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od petersd:

@arcticcode súčasne aj premýšľaj, že odkiaľ budeš…
@petersd Peter, ja mám už 6.rok vo vypínačoch DO 3V /CR 2420/ batériu a ver mi že ešte som nemenil ani jednu.... A zase 3V batéria nestojí majland že by ho zrujnovalo.....
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od hermiik:

@marsdm nie obvykle riesenie, ale nie nemozne. je…
@hermiik ešte mi napadlo, že keby to chce na druhú stranu, tak zas šikmo vŕtať a pod obložkou schovať kábel a na druhej strane zas prevŕtať. Ale niekedy nie je najlepšie takto ťahať káble lebo to tam nebude nikto čakať pri ďalšej prerábke 😀
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od technik007:

@petersd Peter, ja mám už 6.rok vo vypínačoch DO…
@technik007 To hej, ale musíš ju tam mať. Inak nesvietiš. 🙂
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od petersd:

@technik007 To hej, ale musíš ju tam mať. Inak n…
@petersd To je ako blondínka si dala dotiahnúť auto do servisu, lebo nevie naštartovať.... Servisný technik po chvíli oznámi blondínke že tam nemá benzín.... No áno to viem, ale prečo ho neviem naštartovať????😵
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?