Plesne na oknách a mokré dvere

Zdravim, chcem sa spýtať že ako to je a čo s tým, keď sme kupili novostavbu a na oknach vidime plesne ale steny su robene nove len rohy su mokre čiže vetrám aby to čím skôr vyschlo. Stavba je uz postavena min. pol roka. Napriek tomu že na oknach vidim plesne ked to vycistim a budem vetrat pred malovkou dam protiplesnovu penetraciu bude to v pohode ? alebo to treba nejak specialne riešit alebo aky postup by som mal zvolit. a na vstupnych dverach mam tiez kvapky pri gumickach dveri, je to normalne skrz velkej vlhkosti v dome ? Od kedy som dostal kluc od domu posledne 3 dni intenzivne vetram...tie plesne na oknach som si všimol dnes.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od blazosvk:

Zdravim, chcem sa spýtať že ako to je a čo s tým,…
@blazosvk nestačí iba vetrať. Treba aj kúriť. Pri vysokej vlhkosti vzduchu treba kúriť viac, aby vlhkosť nekondenzovala. Až po vysušení a znížení vlhkosti môžete kúriť menej.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od blazosvk:

Zdravim, chcem sa spýtať že ako to je a čo s tým,…
@blazosvk Kúriť a zapožičaj si odvlhčovač vzduchu, veď prenájom stojí iba 5-10 €/deň... Zničiť si steny a podobne nejakými protiplesňovými prípravkami? Radšej ten odvlhčovač...
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od frantisekca:

@blazosvk Kúriť a zapožičaj si odvlhčovač vzduch…
Jednoznacne odstranit pricinu. Z vasej otazky vyplyva ze rekuperaciu asi nemane. Merali ste vlhkost? Ako prodatili vyssie :kurit a pozicat odvlhcovac.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od jaronick:

Jednoznacne odstranit pricinu. Z vasej otazky vy…
@jaronick presne tak rekuperacia tam neni... a ked už sme pri rekuperacii co to može stat do 4i domu ? kuchyna je spolu s obyvackou.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od blazosvk:

@jaronick presne tak rekuperacia tam neni... a ke…
@blazosvk Ako pisal frantisek. Pozicaj si profi odvlhcovac aspon na 2 tyzdne, ale ked to robi kade tade, tak asi bude treba na dlhsie. Zapni kurenie na aspon 22 stupnov a nechaj tu masinu nech riesi tvoj problem. Ja som to takto riesila, za 2T som dala za masinu 100 eur + natocila som 1000kWh. Rozhodne je to lepsie riesenie jak protiplesnove prostriedky po stenach. No a potom treba rekuperaciu. Nas stala dokopy 4,2K aj s instalaciou rur do 4i domu.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od mucha999:

@blazosvk Ako pisal frantisek. Pozicaj si profi o…
@mucha999 dnes tam budem mad odvlhcobac tqk predpokladám ze za tie 3 týždne to budem mst suché. Keď 2x do dňa to pravidelne vetram s otvorenimy oknamy počas dňa 8h sú na vetracke a v noci na mikro s jedným otvorením oknom na vetracku
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od blazosvk:

@mucha999 dnes tam budem mad odvlhcobac tqk predp…
@blazosvk dúfam ze napriek tomu ze je este len začiatok marca takže to bude ok. Lebo začiatkom apríla by som chcel maľovať a pokladať dlažbu.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od blazosvk:

@blazosvk dúfam ze napriek tomu ze je este len za…
@blazosvk Neviem dispozíciu domu, ale tých odvlhcovačov si mohol požičať viac kusov (budú potrebné kratšiu dobu). Ja som mal 4 kusy. Osobne mám za to, že vetranie počas odvlhčovania je kontraproduktívne. Zavrieť, kúriť, odvlhčovať a vylievať vodu...
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od blazosvk:

@mucha999 dnes tam budem mad odvlhcobac tqk predp…
@blazosvk Odvlhcovac ti najviac pomoze ked budes zaroven kurit, aby sa vlhkost uvolnovala z poteru a omietok. Ked do toho otvoris okna, budes kurit Panubohu a klesne ti teplota vnútri, takze aj odvhlcovac menej vytiahne. Za mna je to kontraproduktívne... Ak nemas este kurenie, tak to bude cele menej ucinne. Odvlhcovac sa da napojit redukciou na odpad a nemusis behat vylievat vodu. To vacsinou maju ti co prenajimaju tie masiny na bazosi.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od mucha999:

@blazosvk Odvlhcovac ti najviac pomoze ked budes …
@mucha999 no už to je vybavene aj sa kúri aj sa odvlhčuje ale mam len jeden odvlhcovac ked uz bude odvlhcena jedna izba tak to potom do druhej a potom urobim druhe kolo.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od blazosvk:

@mucha999 no už to je vybavene aj sa kúri aj sa o…
@blazosvk My sme mali 1ks na cely dom (110m2 uzitkova). Kedze niesu dvere, tahal v podstate cely dom. Ani sme ho nepresuvali. Idealne umiestnit niekde do stredu domu nech taha z kazdej strany.
Odpovedať
Profilova fotka

Odpoveď na príspevok od blazosvk:

Zdravim, chcem sa spýtať že ako to je a čo s tým,…
@blazosvk Stretli sme sa s niečím podobným. Tam to bolo asi trochu zanedbané, ako sa dom postavil. Vetrať vo veľkom a minimálne jeden odvlčovač, ale to tiež potrvá, kým to zaberie. Treba zistiť, prečo tam toľko vlhkosti, lebo je možné, že sa jej zbavíte nateraz a začne sa objavovať opäť a s ňou aj plesne a to nie je nič príjemné.
Odpovedať
Článok sa načítava...
tiez sme mali podobne problemy, ale ocividne to nie je nic, s cim by si rekuperacia nevedela rady :-) my sme si davali konkretne od Wolfu. nastastie pomohlo 🙏
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od fundasa:

tiez sme mali podobne problemy, ale ocividne to n…
@fundasa nad tým som tiež uvažoval ale finančné nám to teraz nevida tak dúfam ze naskeabkam a v blízkej budúcnosti bude aj rekuperacia, ktorú pochopiteľne by bolo asi dat čím skôr.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od guesell:

@blazosvk Stretli sme sa s niečím podobným. Tam t…
@guesell vetram nárazový uplne cy dom aj to podľa toho aká je vonku vlhkosť a odvlhcovac mame jeden v strede domu a pri závratných oknach. Ja len dúfam ze to do 3 týždňoch vysusim.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od blazosvk:

@guesell vetram nárazový uplne cy dom aj to podľa…
@blazosvk My sme si tiez mysleli, ze rekuperacia bude panske huncutstvo nakoniec. Lenze kedze byvame 30km od stavby a od jesene sa kvoli omietkam uz nedalo nechat vetrat vetrackami (praskali nam kuty) tak sme to vyhodnotili ako prioritu a uz je na stavbe a vetra non stop. Holt kuchyna musi pockat kym dosetrime.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od mucha999:

@blazosvk My sme si tiez mysleli, ze rekuperacia …
@mucha999 ciže odporucate ju ... No na štastie ja som 15 km od stavy a pomerne idem po dobrej ceste tak tam chodim pravidelne..
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od blazosvk:

@mucha999 ciže odporucate ju ... No na štastie ja…
@blazosvk No zrataj si co prejazdis hore dole aby si tam kazde 2 dni behal vetrat ked sa neda vetrat prievanom... Tiez je dobre z ali kupit vlhkomer nech vieš na com si ked tam prides. Bez neho mas dobry pocit jak tam hafo vetras ale ked prides o 2h a zistis, ze si zas na 80% vlhkosti, bude mozno ta rekuperacia davat viac zmysel...Ja som ju fakt vyhodnotila ako prioritua nelutujem.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od mucha999:

@blazosvk No zrataj si co prejazdis hore dole aby…
@mucha999 vlhkomer uz tam mam a stale mam pod70% a staci mi ist už len 2x za den co do nedavna som chodil aj 4x ciže uz pohode. A uvazujem nad tou rekuperaciou a a su dve nejaka centralna a potom nejaka lokalna ci aka to je. Musim zistit rozdiely.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od blazosvk:

@mucha999 vlhkomer uz tam mam a stale mam pod70% …
@blazosvk Ahoj, centralna je ze mas rury natahane nad sadrokartonom a dovedene vsetky k 1 centralnej jednotke. To sa ale robi dopredu ako priprava. Jednotku dopojis kedykolvek.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?