Montáž plastových dverí do hliníkovej konštrukcie

Zdravím, chcel by som sa spýtať ako by sa dalo spraviť do tohto otvoru dať plastové otváracie dvere, hliníková konštrukcia a plus sádrokartón by bol vhodný podľa vás? Ďakujem pekne za info
Odpovedať
Profilova fotka

Odpoveď na príspevok od damo8397:

Zdravím, chcel by som sa spýtať ako by sa dalo sp…
@damo8397 Hliníková konštrukcia s akého dôvodu? Môžeš dať konštrukciu hliníkovú , drevenú, aká vyhovuje lepšie poveternostným vplyvom Môžeš dať tak ako píšeš , hliníkovú - myslíš sdk konštrukciu?
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od buminka555:

@damo8397 Hliníková konštrukcia s akého dôvodu? …
@buminka555 Asi hej mne len známy poradil že s hliníkovou konštrukciov by sa to dalo spraviť ale do tohto sa vôbec nevyznám a hľadal som nejaké videá alebo obrázky že ako myslel ale nič som nenašiel lebo ja som chcel s Dt-čkami vytiahnuť pár radou aby som mal do čoho dať dvere ale on poradil že to je úplne zbytočne. Len toľko viem že hliník sádrokartón a do toho ale ako nemám šajnu
Odpovedať
Profilova fotka

Odpoveď na príspevok od damo8397:

@buminka555 Asi hej mne len známy poradil že s hl…
@damo8397 Hkinik je dosť drahý - teda tie profily ak ti to bude robiť firma a máš dosť peňazí tak nieje problém Ak si to budeš robiť svojpomocne tak ušetríš Stále nechápem podľa tej fotky prečo chceš robiť konštrukciu a až potom do nej osadiť to presklenie, - možno kôli cene okien a dverí Skús sa opýtať nejakých kutilov , čo vyjde lacnejšie Ja osobne by som šiel do sdk profilov tiež a potom by som osadil to presklenie, alebo by som šiel do sdk profilov opláštil by som to OSB doskou a potom na to nejaký siding - plastový obklad
Odpovedať
Profilova fotka

Odpoveď na príspevok od buminka555:

@damo8397 Hkinik je dosť drahý - teda tie profil…
@buminka555 Hliník konštrukcia nieje sadrokartónová Sadrokartónová konštrukcia je - nerez Preto píšem že hliník je drahý
Odpovedať
Profilova fotka

Odpoveď na príspevok od buminka555:

@buminka555 Hliník konštrukcia nieje sadrokartón…
@buminka555 Ale ty to môžeš spravit aj tak ( teda podľa tej fotky to vyzerá že to je murované a ten prievlak nad stropom je betónový, že môžeš dať firme vyrobiť priamo na mieru a nemusíš nič dorabat
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od buminka555:

@damo8397 Hkinik je dosť drahý - teda tie profil…
@buminka555 Budem to ja robiť svojpomocne, a tam chceme normálne terasove dvere dvojkrídlové a už som pochopil tak že nie hliníkovú konštrukciu ale nerezovú. A presne ako píšeš mi poradil že mám dať nerezovú konštrukciu plus zelený sádrokartón a do toho dvere. Ale dobrý nápad je aj OSB dosky a plastový obklad. Len som nepochopil ako dať ten nerezový profil a do toho dvere.
Odpovedať
Profilova fotka

Odpoveď na príspevok od damo8397:

@buminka555 Budem to ja robiť svojpomocne, a tam …
@damo8397 Skús pozrieť na nete , videá kde robia sadrokartónové konštrukcie typu predsadena stena alebo konštrukcia dverí na sdk
Odpovedať
Profilova fotka
Nič náročné , to dáš
Odpovedať
Profilova fotka

Odpoveď na príspevok od buminka555:

@buminka555 Hliník konštrukcia nieje sadrokartón…
@buminka555 Sadrokartónová konštrukcia NIE je nerez.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od damo8397:

Zdravím, chcel by som sa spýtať ako by sa dalo sp…
@damo8397 asi to ozaj myslel ako klasickú SDK konštrukciu. Len klasický sadrokartón nie je do vonkajšieho prostredia a najmä ak na to prší a sneží. Keď to má byť akoby obvodová stena pre tú terasu, tak kľudne aj drevená konštrukcia a OSB doska s tým že na vrch tiež niečo musí ísť, aby bola krytá a nevsakovala vodu. Určite budú videá aj ako sa montujú dvere do stredomu a to je rovnaký princíp si by bol tu.
Odpovedať
Profilova fotka

Odpoveď na príspevok od eagleowl:

@buminka555 Sadrokartónová konštrukcia NIE je ner…
@eagleowl Ani pozink?😂
Odpovedať
Profilova fotka

Odpoveď na príspevok od buminka555:

@eagleowl Ani pozink?😂
@buminka555 je to samozrejme pozink....a ten má od nereze dosť ďaleko.
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka

Odpoveď na príspevok od eagleowl:

@buminka555 je to samozrejme pozink....a ten má o…
@eagleow Jedno majú spoločné
Odpovedať
Profilova fotka

Odpoveď na príspevok od buminka555:

@eagleow Jedno majú spoločné
@buminka555.....asi toľko čo lyžička a vidlička....tak že je to v podstate jedno 🙃
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?