Farba okien. Aké okná ste si do domčeku vybrali vy?

Zobraz úvodný príspevok
viem, že vybrať si farbu okien je čisto vec vkusu, ale i tak sa chcem spýtať aké okná ste si alebo by ste si vybrali vy do domčeku? my premýšľame nad plastovými s imitáciou dreva, len sa neviem rozhodnúť či z vonka aj z vnútra, alebo z vonka hnedé z vnútra biele. Snažím sa to brať aj z praktickej stránky (biele?!) ale aj estetickej-aby ladili vonkajšie parapety, vnútorné parapety, žalúzie, dokonca aj maľovka v izbách (určite farebná. moja drahá polovička mi už povedala, že začínam moc kombinovať a špekulovať, ale ja fakt neviem....
Odpovedať
1
2
ejco žiadny číslol renolitu je to isté
Odpovedať
Profilova fotka
Dakujem ti.Aj som si myslela.Rozhodujem sa medzi tymto a palisander.Mam maly vyber,kedze mi velmi zalezi na tom,aby som mala okna,dvere a branu v jedom odtieni.Zlaty dub nechcem.
Odpovedať
Profilova fotka
čo poviete na obojstranú farbu plastových okien oregon alebo zlatý dub, ten oregon sa mi páči lebo je svetlejší ale či kúpim aj vchodové dvere s touto faŕbou, to je otázka..
Odpovedať
Profilova fotka
Zozenies aj dvere v tej farbe,ale len tam kde vyrabaju v tej farbe okna.Jednoducho povedane okna a dvere od jedneho vyrobcu.
Odpovedať
Profilova fotka
Ale ja nechcem plastové a ani hlinikové.. buď to budem riešiť drevenými alebo zateplenými bezpečnostnými plechovými dverami. Chcem sa opýtať, či má niekto túto farbu okien OREGON tu na modrej streche, prípadne aj v albume nafotené.. VELKÉ DIKAS..
Odpovedať
ejco ja osobne by som do palisandru nešieľ je čierny a do budúcna aby nenastal problém s oknami, dverami alebo garážovou bránou. Hlanve ak budú na slnečnej strane!!! a k palisandru sa ťažko dá zohnať vzorová dverná výplň
Odpovedať
Profilova fotka
Dakujem za radu,ja sa skor priklanam k tmavemu dubu. :-)
Odpovedať
ejco, moji svokrovci majú všetko drevo na dome v odtieni palisander (všetky zábradlia, bránu, vchod. dvere aj drevené okná). pred cca 5 rokmi prerábali jednu izbu a potrebovali tam dať iné okno a vybrali si plastové. z vonku je palisander, z vnútra biele a vyzerá to pekne a pekne ladí k ostatným dreveným. je orientované na juh, a nezdá sa mi, že by nastal nejaký rozdiel v odtieni.
Odpovedať
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
Profilova fotka
Este nemam presne firmu od akej ich zoberiem,ale chcem kvalitne plastove okna tmave z vonku aj z vnutra.A musi byt odtien okien a dveri presne s garazou.No tak a tym sa mi to velmi zuzuje ten vyber.
Odpovedať
Profilova fotka
Prosim najde sa tu niekto kto ma plastove okna v sivej farbe???? A ma ja nejaku fotku? Veeeelmi by som to chcela vidiet. Dakujem
Odpovedať
Nám tento týždeň montovali plastové okná do novostavby. Zvonka vo farbe orech a vnútri biele. Takže neboj sa kombinovať.
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
Ahojte,mam jeden dost velky problem.Mam dom,kde z prednej casti domu nemam ziadne okna iba garazovu branu a vchodove dvere.No a problem je ten,ze trvam na rovnakom odtieni brany a dveri,lenze nechcem ani biele a ani zlaty dub a myslim,ze este sede mi ponukaju.Moja predstava bola orech a tmavsie od neho.Nechcem branu v nastreku,kedze by bola leskla a to by nebolo pekne.Nemate nejaku firmu,ktora Vam urobila tieto veci farebne totozne? :-(A to som sa este nedostala k parapetam.To budem asi zase v nemom uzase.
Odpovedať
Profilova fotka
Firma Hormann robi vchodove aj garazove dvere urcite v jednom odtieni a pouzivaju farby RAL(tam je strasne vela odtienov), velmi pekne, ale nie prave najlecnejsie :-((( .
Odpovedať
Profilova fotka
ejco: V kuchyni z vnutornej strany budeme mat sive okna, este na nich cakame. Mali by dojst vo februari, tak odfotim a pridam ked dojdu. Aj ja som zvedava ako to bude vyzerat :-) V Nemecku som to videla na vela domcekoch a pacilo sa mi to.
Odpovedať
Profilova fotka
Neni ten Ral moc leskly,ked je to nastrek?Asi budem musiet dat do Ralu branu a dvere :-|
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 2 mesiacoch
nemate niekto nahodou okna vo farbe siena rosso alebo soft cherry? dost by mi pomohla foto, kedze sa medzi nimi neviem rozhodnut:) diky
Odpovedať
my mame sice drevene okna, ale v mojom albume najdes nasu garaz - ta mala odtien "Siena Rosso" :-)
Odpovedať
jeeej, vdaka :) vyzera velmi pekne, dufam ze aj v skutocnosti. je to moj favorit, tak dufam, ze bude ok. :-)
Odpovedať
Profilova fotka
Ma niekto okna palisander,alebo schocobraun?
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 4 mesiacoch
akej farby mate klucky ku tmavohnedym oknam?
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 2 rokoch
Profilova fotka
ahojte, mate niekto okna farby vermont?
Odpovedať
1
2
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?