Tehly plnené minerálnou vlnou z Poľska

Dobrý deň. Má niekto skúsenosti s tehlami na stavbu domu plnené minerálnou vlnou z Poľska. Vraj nedosahujú takú kvalitu v pevnosti ako slovenské. Neviete či je ta cena podstatne nižšia ako na slovensku?. Ďakujem
Odpovedať
@lubo111 Uz mas ponuky od slovenskych dodavatelov? Aky je financny rozdiel vratane dopravy? Kolko % to robi z celkoveho rozpoctu na stavbu? Netvrdim, ze tie tehly su horsie, ale poliaci su smelinari. Aj na zmrazovanie masa si vybavili v EU vynimku a ako jediny mrazia vodou (co je velmi nehygienicke, inde je standard vzduch). Ja by som osobne do toho nesiel. Pocit.
Odpovedať
Nie, ešte len projekt riešim. Ale tak zisťujem si pomaly nejaké info do predu
Odpovedať
@lubo111 preco prave tehla? A este plnena =D. To je tak, ked niekto chce zly stavebny material vylepsit. http://expertnastavbu.blogspot.sk/201...
Odpovedať
Profilova fotka
@dominik_boksansky prestan davat stale link na ten tvoj "expertny" blog, lebo sa toho naozaj niekto chyti...
Odpovedať
@majkoj ved to je pravda tehla je proste zastaraly material. A este naplnena vatou bleee ☺
Odpovedať
Je aj možnosť naplniť prvé rady tehiel drveným polystyrénom. Neuvažoval si s niečím takým?
Odpovedať
nie o takej možnosti som ani nepočul ešte, dáva si tak niekto?
Odpovedať
Profilova fotka
@lubo111 Vypchatá tehla izoláciou (akoukoľvek) nemá zmysel pre použitie v obvodovom murive. Nosná stena nech je z nosného materiálu (stačí aj 25cm) a vonkajšia izolácia nech je z izolačného materiálu (napr. 20-25cm EPS 70F). Dodatočnou izoláciou zakryješ aj medzery a špáry medzi tehlami - ako by si obliekol kabát. V prípade tehly vyplnenej izoláciou je možné navlhnutie tejto izolačnej hmoty a potom je problém ju dostať von - odvetrať. Je potrebný komplexný tepelnotechnický výpočet obvodovej konštrukcie (rosný bod, kondenzovanie vodnej pary, jej odparenie,..).
Odpovedať
tak budem robiť asi 30 tehla + 20 polytstyrén, s polytyrénom to výde oveľa lacnejšie
Odpovedať
@laco17 Bezne sa prvy pas dutej tehly vysypava perlitom a nieje tam problem z vlhkostou....
Odpovedať
Profilova fotka
@lubo111 Prečo 30, keď stačí 25cm. Tehla P+D 25 má pevnosť v tlaku 15 N/mm2, a P+D 30 má 8 N/mm2. A už si ušetril. Ale si to daj spočítať projektantovi. @megdesign Aj ja som o tom uvažoval, len mi stačil pohľad na rozostavané múry po daždi a potom ešte dlho po daždi. Stále mokrý prvý rad, lebo perlit tú vlhkosť nechcel pustiť. Vyskúšaj, alebo sleduj okolo seba.
Odpovedať
Profilova fotka
@laco17 pevnost v tlaku je len cast rovnice, ale existuje ja vodorovne namahanie steny. To je na statika nie na rady na fore bez absolutnej znalosti projektu.
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
@majkoj Si asi nepostrehol vetu : "Ale si to daj spočítať projektantovi".
Odpovedať
Profilova fotka
@laco17 ale postrehol som "Prečo 30, keď stačí 25cm."
Odpovedať
@laco17 sledujem. ;-) Poznam minimalne piatich ludi, co to vysypali a nemajú ziaden problem. Samozrejme sa nemozu tahat mury a robit veniec dva roky ;-)
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?