HELUZ tehla

Zobraz úvodný príspevok
Dobrý deň. Chcel by som sa spýtať na skúsenosti s touto tehlou. (http://www.najlepsiatehla.sk/) Má tie medziotvory vyplnené polystyrénom a preto to vypadá zaujímavo. Začal som si obehávať stavebniny. Iba v jedných m navrhli aj toto a celkom to chválili. V ďalších dvoch mi povedali, že je to novinka a že by do toho nešli. Pretože sú vraj ešte neni známe všetky reálne vlastnosti tejto tehly. Takže moja otázka stojí, staval z toho niekto už a ak áno, spokojnosť? Ďakujem.
Odpovedať
1
12
13
Profilova fotka

Odpoveď na príspevok od davco3:

@bigger225 vzhladom na to, ze nebudes pouzivat ro…
@davco3 no a plus zalezi aj z akych stavebnin to bude kupovat. ceny su rozne, teraz som pozeral na nete, nasiel som aj dost dobre zlavy na tieto tehly, ci uz obvodove alebo ostatne typy. ale tak ono ked beries nejake velke mnozstva, tak vies vybavit nejaku mensie dodatocnu zlavu. ono pri tomto ti aj niekolko centov na tehlu spravi vela vo vyslednej sume.
Odpovedať
Profilova fotka
@davco3 tak chapem ze to bude zrejme zalezat asi aj od m2 kolko budem potrebovat. a na tie ibvodove priecky mozem v pohode pouzit tie akusticke tehly aby mi odburali zvuk z vonku? ci mi to vedia v poohde zabezpecit aj klasicke dostatocne hrube tehly? @maros_get a kde si to pozeral prosim ta? lebo miestne stavebniny teda zlavami moc nedisponuju 😅
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od bigger225:

@davco3 tak chapem ze to bude zrejme zalezat asi …
@bigger225 Obovodove akoze tie vonkajsie mury? Nie su praveze tie akusticke tehly na vnutorne priecky?
Odpovedať
Profilova fotka

Odpoveď na príspevok od bigger225:

@davco3 tak chapem ze to bude zrejme zalezat asi …
@bigger225 zemie ma pravdu, akusticke tehly su toto na foto a vidis, ze su to vnutorne priecky, ked potrebujes "odhlucnit" niektore miestnosti. ked chces zabranit hluku zvonku, tak treba pozerat nejake kvalitne obvodove murivo, ked tam das 50, tak nepokazis nic. parametre pozeraj.
Odpovedať
Profilova fotka

Odpoveď na príspevok od zemie:

@bigger225 Obovodove akoze tie vonkajsie mury? Ni…
@zemie hej tak som to myslel @davco3 cize ta 50 by mala v podstate dostatocne stacit aj na odhlucnenie zvonku aj keby nebola dodatocne zateplena?
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od bigger225:

@zemie hej tak som to myslel @davco3 cize ta 50 b…
@bigger225 Presne ako hovoris, no parametre si treba pozriet priamo pri konkretnych tehlach, aby si vedel, pri ktorej mas co ocakavat. Zase dalsia vec je, ze klasicke zateplenie z polystyrenu nema nejak vplyv na to, ze by ti odhlucnila mury, na to to nesluzi.
Odpovedať
Profilova fotka

Odpoveď na príspevok od marex4:

@bigger225 Presne ako hovoris, no parametre si tr…
@marex4 aha vidis a to som bol v tom ze cim sirsi ten obvod a teda aj zateplenie sa tam rata ze tym mi bude aj menej zvuku prenikat. akoze tento rok by sme chceli uz aj zakladovu dosku postavit. clovek by si povedal ze cez leto by na to bolo casu, ale vobec. skor to vidime tak az po septembri ked budu decka v skole,skolke. hadam to nebude problem zacat s tym takto na jesen az a neodlozi sa nam to zase.
Odpovedať
Profilova fotka

Odpoveď na príspevok od bigger225:

@davco3 tak chapem ze to bude zrejme zalezat asi …
@bigger225 najlepsie to mas obehat asi osobne, to sa da dohodnut, vies sa na vsetko informovat. ale na nete si vies tiez popozerat kadejake stranky, akcie a podobne.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od davco3:

@ivetik78 nemam no, neprislo mi to nejak potrebne…
@davco3 no tak nakoniec sme to preberali s projektantom, ten akoze nebol nejako proti tehle co sa stavby tyka, len neviem ci s tym bol uplne stotozneny, lebo nam prizvukoval stale take ze palena tehla ked sa prepali tak sa bude rozpadat a potom zbytocne vela odpadu budeme mat a budu len zbytocne opletacky a cakacky na dalsie palety, ktore budeme dufat ze budu v poriadku. ze pri takom ytongu sa nam to nemoze stat.
Odpovedať
Profilova fotka

Odpoveď na príspevok od ivetik78:

@davco3 no tak nakoniec sme to preberali s projek…
@ivetik78 zachytil som, ze sa moze taketo nieco pri tehle stat, ale netykalo sa to heluz ale o porotherme som to pocul. ako kazdopadne je to vasa volba, vy v tom dome budete byvat, takze vase slovo by malo byt hlavne pri rozhodovaniach. okrem toho, ani pri ytongu a inych moznostiach nemas sto percent istotu.
Odpovedať
Profilova fotka

Odpoveď na príspevok od maros_get:

@bigger225 najlepsie to mas obehat asi osobne, to…
@maros_get cize v pohode by sme mali tu dosku postavit aj na jesen hej? nemyslis ze by tam mohli byt nejake komplikacie? mozno akorat tak s pocasim, ale ved to by nam nemalo trvat nejako dlho, nejdeme stavat vilu 😄
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od davco3:

@ivetik78 zachytil som, ze sa moze taketo nieco p…
@davco3 ved toto ani mne nejde do hlavy ako moze niekto zastavat jeden nazor stale. predsa len chyba sa moze stat vsade, nikto a nic nie je dokonale. my si stale tvrdime ze proste chceme tehlu. tak sme si ju aj nakoniec presadili ved :)
Odpovedať
Článok sa načítava...

Odpoveď na príspevok od ivetik78:

@davco3 ved toto ani mne nejde do hlavy ako moze …
@ivetik78 A vy uz mate vlastne aj postavene? Pre aku tehlu ste sa rozhodli? Sami ste vyberali, ci ste si nechali pri tom vybere poradit, lebo znaciek a vyrobcov je vela 🙂
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od zemie:

@ivetik78 A vy uz mate vlastne aj postavene? Pre …
@zemie je to vsetko v stadiu riesenia :) dosku zakladovu prave dokoncujeme a uz samotnu stavbu aj s materialom chceme nechat na buduci rok na jar/leto uvidime ako nam to casovo vyjde. ved material bude na sklade stale 😃
Odpovedať
Profilova fotka

Odpoveď na príspevok od ivetik78:

@zemie je to vsetko v stadiu riesenia :) dosku za…
@ivetik78 tak uplne by som sa na to nespoliehal, ze material bude na sklade stale. uz boli obdobia, ked materialu bolo malo a muselo sa cakat a dodacie doby sa predlzovali pomaly na neurcito. takze aj pri tomto je lepsie si to rozplanovat nejak. aj ked hovoris, ze zacat by ste chceli az na buduci rok, tak pozri si heluz, co ma momentalne akciu, vola sa to heluz++. objednas tehly, musis ich sice odobrat, ale ked uz budete mat zakladovu dosku, tak ich mas kde uskladnit. a plynu ti potom dalsie vyhody z tej akcie samozrejme.
Odpovedať
1
12
13
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?