Akú značku tehly si vybrať? Aké máte skúsenosti?

Zobraz úvodný príspevok
Ahojte, prosim poraďte nam akú tehlu (značku) zvoliť? Chceme dať 30tku tehlu a 15 cm zateplenie. Je ich strašne veľa druhov, nevieme si poradiť Ake mate skusenosti? Ďakujem
Odpovedať
1
9
10

Odpoveď na príspevok od trubadurka4:

@eagleowl aha takze tiez su to nie overene inform…
@trubadurka4 ano jednemu zlavy hodia druhemu nie. Tak to je. Ak chces realne zateplit kvalitne dom, toto nikdy s jednovrstvovym murivom nedosiahnes. je to tak extremne narocne na remeselny detail, ze ti to ani 8/10 firiem tak nespravi nie to este svojpomocne.
Odpovedať
Profilova fotka

Odpoveď na príspevok od trubadurka4:

@eagleowl aha takze tiez su to nie overene inform…
@trubadurka4 "nie overene informacie ale len poznatky postahovane z netu??? " .....tak že podľa Vás sú "overené" informácie tie kde "jedna pani povedala že jej známi..."😂 Nuž ja som vychádzal z cien za ktoré mne stavali a ktoré boli platné v dobe keď som túto tabuľku zostavil....dnes sa ceny nepochybne zvýšili....všetky (ak si niekto dá námahu môže tabuľku prerobiť na aktuálne platné ceny).....ale ich pomer sa ZÁSADNE NEZMENIL...a podobnú tabuľku si vie zostaviť každý človek čo vie čítať a použiť kalkulačku. Nuž treba napísať KONKRÉTNE čísla.....inak sú to prázdne reči....a z tejto tabuľky vychádza že JEDNOVRSTVOVÉ MURIVO JE DVA KRÁT DRAHŠIE ako zateplné murivo ale užitkové vlastnosti nemá o nič lepšie....pridaná hodnota nie je ŽIADNA.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od trubadurka4:

@eagleowl aha takze tiez su to nie overene inform…
@trubadurka4 ano to mas pravdu, ono na nete si vies pozriet ceny v kadejakych stavebninach, ale ked prides osobne a pokecate atd atd, tak vacsinou daju nejaku zlavu. a ked to mas cez koho vybavit, ze ten je znamy toho a toho, tak este nejake percenta vedia zase spustit. cize na nete si vies cenu pozriet, to je fakt, ale realne ta to vyjde lepsie priamo v stavebninach.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od eagleowl:

@trubadurka4 "nie overene informacie ale len pozn…
@eagleowl z akeho obdobia je ta tabulka? kedy si staval?
Odpovedať
Profilova fotka

Odpoveď na príspevok od deddik:

@eagleowl z akeho obdobia je ta tabulka? kedy si …
@deddik staval som pred šiestimi rokmi.....ale nie je podstatné z akého obdobia je tabuľka....podstatné je zobrať dnes platné ceny materiálu a práce, dosadiť ich do rovnakej porovnávacej tabuľka a zverejniť.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od eagleowl:

@deddik staval som pred šiestimi rokmi.....ale ni…
@eagleowl len som bola zvedava, jasne, ze teraz su cenny vyssie, ale tak predpokladam, ze v kazdej firme sa zdrazovalo priblizne rovnako. do tabulky sa pustat nejdem, u mna by to bolo na dlho 😀
Odpovedať
Profilova fotka

Odpoveď na príspevok od deddik:

@eagleowl len som bola zvedava, jasne, ze teraz s…
@deddik presne tak...zdraželo všetko...materiál aj práca....ale pomer zostáva viac či menej zachovaný.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od eagleowl:

@trubadurka4 "nie overene informacie ale len pozn…
@eagleowl nie ze jedna pani povedala, ale realne skusenosti :) tabulka vyzera dobre no ked si tam nahodite ze vam daju na kazdu polozku v stavebninach nejakych 30-40% zlavu tak hned je ta vysledna suma podla mna nizsia. @deddik no a druha vec je ked ma este niekto platit firme navyse za realizaciu :)
Odpovedať
Profilova fotka

Odpoveď na príspevok od trubadurka4:

@eagleowl nie ze jedna pani povedala, ale realne …
@trubadurka4 ...nie je fotka faktúry = jedna pani napísala na MS. Ak dajú na každú položku 30-40% tak to platí pre jednovrstvové murivo rovnako ako pre všetky ostatné tehly aj EPS či nie ?🙃 Chápete význam slova pomer cien???
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od trubadurka4:

@eagleowl nie ze jedna pani povedala, ale realne …
@trubadurka4 no na to sa ti uz asi nepodari zohnat taku zlavu ako na stavebne materialy. to zase treba uvazovat, ci chces postavit rychlejsie a najat si nejakych ludi, alebo si budes pomalicky svojpomocne a usetris nieco. idealne je podla mna to nejak pokombinovat. lebo tak co sa tyka postavenia murov a celkove stien, tak to je rychlo, ked sa do toho pustia viaceri.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od okro1:

@dedkos Cize ste sa zapojili do oboch akcii? To v…
@okro1 ano ano stihli sme to nastastie :D presne ved som si pozeral ze kde vsade a na com mozem usetrit. no dost nam to veru pomohlo ked si clovek pozrie tie ceny len za obycajne listy 🙈
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od eagleowl:

@trubadurka4 ...nie je fotka faktúry = jedna pani…
@eagleowl jednovrstvove murivo nemoze byt drahsie uz len zo samotneho vyrazu "jednovrstvove" 🙂 "jedno" urcie nie je drahsie ako "dvoj". do tabulky by som pridal este ine materialy, z ktorych ludia stavaju a su lacnejsie ako ytong napriklad. okrem toho, ked tehla heluz, tak doporucujem pridat aj family 44 alebo 50. a vyjde na konci dna lacnejsie...
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka

Odpoveď na príspevok od vackoo:

@eagleowl jednovrstvove murivo nemoze byt drahsie…
@vackoo tabuľka primárne porovnáva jednovrstvové murivo s integrovaným zateplením s murivom zatepleným = dvojvrstvovým....murivo s integrovaným zateplením JE jednovrstvové murivo a vychádza drahšie.....podstatne drahšie. (Ytong ako jednovrstvové murivo nevýchádza lacnejšie ....a má nižší tepelný odpor ako murivo zateplené....) Heluz 44 má tepelný odpor R=5,72 a zvukovú nepriezvučnosť 43 dB.... Heluz 50 má R=7 a zvukovú nepriezvučnosť 43 dB.... Do tabuľky som dal murivá, ktoré majú podľa mňa dostatočné hodnoty R aj slušnú zvukovú nepriezvučnosť aby neboli na hrane noriem. Ak by si Ty pridal do tabuľky X Y .......NO TAK PRIDAJ🫠
Odpovedať
na nete mas dom aj za 80000... takze obvodove mury tam su lacnejsie ako hodnoty v uvedenej tabulke.
Odpovedať
podla mna by malo platit hlavne pomer cena-kvalita. osobne zvazujeme stavat dom niekedy buduci rok cez leto. este si chceme dotuknut nejake tie veci a pozistovat cez koho by to bolo najlepsie. neviem ci je uplne v pohode ist do stavby svojpomocne ked s tym nemam ziadnu skusenost.
Odpovedať
Profilova fotka

Odpoveď na príspevok od deddik:

@trubadurka4 ano to mas pravdu, ono na nete si vi…
@deddik treba si dat spravit vypocet spotreby materialu a podla toho si obehat stavebniny a dat si to ponacenovat vsetko. ceny su kazdu chvilu, vsade ti vedia inu zlavu poskytnut. mas to zadarmo, kazdy kto planuje stavat, tak vsetku potrebnu dokumentaciu ma isto niekde po ruke, staci to len preposlat na vypocet.
Odpovedať
vsetko je drahsie. to je vysledok inflacie a geo ekonomiky.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od eagleowl:

@trubadurka4 ...nie je fotka faktúry = jedna pani…
@eagleowl chapem velmi dobre. verim ze aj vy chapete to, ze aktualne ma jeden material inu cenu ako druhy. verim, ze vam to nemusim dodatocne vysvetlit, co to znamena pri zlavach :)
Odpovedať
Profilova fotka

Odpoveď na príspevok od trubadurka4:

@eagleowl chapem velmi dobre. verim ze aj vy chap…
@trubadurka4 ak chce niekto rozporovať vo vzťahu k murivu s integrovaným zateplením to, čo z tabuľky je na prvý pohľad jasné, tak stačí dosadiť reálne hodnoty zo svojej stavby .....všetko ostatné je zbytočné mlátenie prázdnej slamy....(.ja som tiež kupoval MBT za polovicu ceny, ktorá je v tabuľke uvedená...(dalo by sa povedať že komín stál toľko čo MBT na murované celého domu vrátane. priečok🤭)...no bolo to dávno a nebolo by to objektívne....ceny v tabuľke boli stiahnuté z webu všetky v rovnakom čase....)
Odpovedať
co hovorite na to, ked niekto stavia obvodove steny z 25 tehly, je to podla vas dostatocne? mne to pride strasne tenke. to skor by som o takej hrubke priecky spravil, ako obvody. ked si to porovnam, ze je moznost spravit ich aj raz take hrube.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od ernesti4:

co hovorite na to, ked niekto stavia obvodove ste…
@ernesti4 a aky zmysel to ma robit tak hrube steny? Niekedy sa robili este hrubsie a dnes sa uz nerobia lebo doba pokrocila. Ak staticky postacuju 25 naco plytvat priestorom?
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od sousedekovci89:

@ernesti4 a aky zmysel to ma robit tak hrube sten…
@sousedekovci89 zase som to nemyslel doslovne, ze je takato tehla nutna na vnutorne priecky. keby vychadzame cisto z hypotetickych predpokladov, ze miesta na pozemku mas dost, nemusis sa obmedzovat pri tych obvodovych.
Odpovedať
1
9
10
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?