Akú značku tehly si vybrať? Aké máte skúsenosti?

Zobraz úvodný príspevok
Ahojte, prosim poraďte nam akú tehlu (značku) zvoliť? Chceme dať 30tku tehlu a 15 cm zateplenie. Je ich strašne veľa druhov, nevieme si poradiť Ake mate skusenosti? Ďakujem
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od jaro_67:

@sousedekovci89 tak to by som si pozrel, ako bude…
@jaro_67 mila predstava :) no realne si myslim ze sa takymto veciam pri stavbe nevyhnes. ved staci mi ked sa pozriem ked panelaky zateplovali u nas na sidlisku, vsade to bolo.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od fundasa:

@jaro_67 mila predstava :) no realne si myslim ze…
@fundasa hej, trochu scifi by som povedal 😀 je z toho proste bordel, s tym nespravis nic. vyhnes sa tomu akurat tym, ze ten polystyren nebudes pouzivat. da sa tomu v pohode vyhnut, vsak nie kazdu tehlu musis nutne zateplit.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od jaro_67:

@fundasa hej, trochu scifi by som povedal 😀 je z …
@jaro_67 pocula som uz o tom, ale vraj ta to vyjde este drahsie ako keby normalne zateplujes. neviem nemam skusenost s nezateplovanim.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od jaro_67:

@sousedekovci89 tak to by som si pozrel, ako bude…
@jaro_67 uplne normalne tak ako som to urobil u seba ked som zateploval, resp. U rodicov v roku 2008 ked sme zateplovali. Nehovorim ze ludia nepozerali divne ale bolo mi to jedno, svoj ucel to splnilo. Nehovorim ze som vysal kazdu gulicku z pozemku ale tych 99% urcite. Pre upresnenie robil som ty priemyselnym nie beznym domacim.
Odpovedať
Profilova fotka

Odpoveď na príspevok od fundasa:

@jaro_67 pocula som uz o tom, ale vraj ta to vyjd…
@fundasa ono je aj rozdiel, co by si kupila na to zateplovanie, nieco je lacnejsie, nieco drahsie, nieco ma lepsie vlastnosti, nieco horsie. vsak ako pri vsetkom.
Odpovedať
@eagleowl no ved o to predsa aj ide nie? aby ti konecna stavba tvojho vlastneho domu vyhovovala a citil si sa v nom prijemne :) @sousedekovci89 a to mne pride divne ked zena vysava balkon 😃
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od dedkos:

@eagleowl no ved o to predsa aj ide nie? aby ti k…
@dedkos ked potrebujes spravit poriadky, tak je to je jedno. tebe je to divne, ale zase je to prakticke, ber to tak. u nas na ulici pan vysaval aj prijazdovu cestu od piesku. takze toto ja uz neberiem nijak zvlastne 😀 ved ono aj ten dom, ked je v procese, tak to nevyzera uplne ukazkovo alebo co. ale potom sa na to da omietka a je to.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od deddik:

@dedkos ked potrebujes spravit poriadky, tak je t…
@deddik to mi je jasne ze konecna finalna verzia vyzera uplne inak ako ked su cisto postavene len mury. zas clovek sa nemoze na to pozerat ze ako to vyzera v stadiu procesu lebo to by teda stavba domu potom odradila asi kazdeho 😃
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od dedkos:

@deddik to mi je jasne ze konecna finalna verzia …
@dedkos ved presne to ti hovorim, vsetko neporiadok, co vznikne sa da zlikvidovat. tym by som sa nejak extremne asi nezapodievala. skor sa treba zamerat na ine veci. aby si dobre postavil a dobre sa byvalo. to ci su tie tehly oranzove, zlte, farebne alebo ake, to ti tiez moze byt jedno.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od deddik:

@dedkos ved presne to ti hovorim, vsetko neporiad…
@deddik no inak aj o som uz videl ze bola tehla biela akoby od vapna, tak by ma zaujimalo celkom ci to ma nejaky vplyv na kvalitu 🤔 neviem ci si nieco take uz videla alebo si sa s tym stretla.
Odpovedať
My sme si vybrali kvôli jednoduchšej práce Ytong 300, tiež aj kvoli tomu aby sme nemuseli dávať striekané omietky.. avšak keby vieme aké nám prídu krivé tehly a že asi zrejme aj tak budeme dávať striekané zvolili by sme si asi tehlu :D
Odpovedať
Profilova fotka

Odpoveď na príspevok od michaeliss:

My sme si vybrali kvôli jednoduchšej práce Ytong …
@michaeliss ale vies, ze s tehlou tiez nie je narocna praca a nemusis davat striekane omietky? to bolo take argumenty, aby sa nepovedalo.
Odpovedať
Článok sa načítava...

Odpoveď na príspevok od pfabry:

@michaeliss ale vies, ze s tehlou tiez nie je nar…
@pfabry a čo si chcel touto odpoveďou povedať?
Odpovedať
@sousedekovci89 haha tak ako susedia museli mat zabavu ti poviem, mne stacila len predsatava ze niekto s vysavacom nahana polystyrenove gulicky po stavbe 😄 byt tvojou susedkou tak ta zavolam nech aj nam povysavas teda 😄 @michaeliss krive ytongy? to som este nepocula. ako zachytila som uz kadeco co sa tyka tychto problemov s materialom, ale ytong si praveze celkom pochvaluju ako aj porfix.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od trubadurka4:

@sousedekovci89 haha tak ako susedia museli mat z…
@trubadurka4 ved sme sa so susedom aj tak zasmiali 😃
Odpovedať
Profilova fotka

Odpoveď na príspevok od michaeliss:

@pfabry a čo si chcel touto odpoveďou povedať?
@michaeliss ze rozhodovat sa podla toho, ci musim a nemusim aku omietku davat, pricom tam nie je ziadna podmienka, mi neprislo ako argument, podla ktoreho by som sa riadil pri vybere toho, z coho budem dom stavat.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od evinina:

@fundasa ono je aj rozdiel, co by si kupila na to…
@evinina tak chapem ze to je pri vsetkom a kolkokrat ide aj o znacku a tieto aspekty. ale co som sa s muzom bavila tak vraj je na jendovrstvove murivo strasne draha ta omietka a moze sa narobit pri stavbe viac chyb ako ked sa zatepluje, teda hlavne ked to clovek nevie a nerobil s tym predtym vobec.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od fundasa:

@evinina tak chapem ze to je pri vsetkom a kolkok…
@fundasa tak strasne draha ako strasne draha. zase zober si, ze usetris tym, ze pouzijes jednovrstvove murivo. ono sa to vsetko nejak kryje a kompenzuje. ale ak sa ti to zda drahe, tak v heluze je akcia teraz nejaka, ze mas silikonovu omietku za evricko. to uz drahe nie je 😀
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od vackoo:

@fundasa tak strasne draha ako strasne draha. zas…
@vackoo suhlasim, my sme sa ved tiez konecne rozhybala s tou stavbou domu nedavno a tato akcia nam padla len vhod. este sme k tomu vyuzili aj tu ich druhu akciu kde sme usetrili aj na inych vecickach do domu. napriklad take obycajne listy - tak malo a ako vela to spravi ked si clovek prepocita kolko jedna lista vyjde :)
Odpovedať
Profilova fotka

Odpoveď na príspevok od vackoo:

@fundasa tak strasne draha ako strasne draha. zas…
@vackoo bolo by zaujímavé vyčísliť "úsporu" pri jednovrstvovom murive.....taká jednoduchá porovnávacia tabuľka s cenou za 1m2 ....to by som naozaj rád videl....lebo podľa mne dostupných informácií je jednovrstvové murivo len čistá finančná strata.
Odpovedať
Profilova fotka

Odpoveď na príspevok od dedkos:

@vackoo suhlasim, my sme sa ved tiez konecne rozh…
@dedkos Cize ste sa zapojili do oboch akcii? To v konecnom vysledku mate usetris par tisic. To isto nie je na skodu.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od vackoo:

@fundasa tak strasne draha ako strasne draha. zas…
@vackoo tiez som pocula o tom ze to jednovrstvove murivo ma nejaky hacik a to konkretne ta omietka ze tam ide nejaka specialna a konecna cena sa az tak moc nelisi od domu so zateplenim, dokonca vyjde este viac lebo tie zateplene tehly tiez nie su lacny spas.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od fundasa:

@vackoo tiez som pocula o tom ze to jednovrstvove…
@fundasa tak zase je logicke to je, ze budu drahsie, kedze je v nich navyse ta izolacia oproti obycajnej tehle. cize to mi nepride take sokujuce 😀
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od okro1:

@dedkos Cize ste sa zapojili do oboch akcii? To v…
@okro1 ano ano stihol som aj tu druhu akciu este skrz tu registraciu :) myslim si ze na stavbu domu nebol vhodnejsi cas ako teraz. alebo teda aspon na objednanie materialu. konecne sme to nejako doriesili aspon v tomto smere a zrejme sa oplati niekedy pockat :D
Odpovedať
Profilova fotka

Odpoveď na príspevok od dedkos:

@okro1 ano ano stihol som aj tu druhu akciu este …
@dedkos Potom velmi dobre, to sa vam oplati. Vsetko pojde zase od noveho roka isto hore, tak aspon takto si nejak pomoct treba. Ked su take moznosti, bola by skoda, to nevyuzit, ked to vyslo takto vhod.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od eagleowl:

@vackoo bolo by zaujímavé vyčísliť "úsporu" pri j…
@eagleowl a k sa smiem spytat odkial mate vy tieto dostupne informacie? pracujete pre stavebniny nejake?
Odpovedať
Profilova fotka

Odpoveď na príspevok od trubadurka4:

@eagleowl a k sa smiem spytat odkial mate vy tiet…
@trubadurka4 aké informácie ?
Odpovedať
Profilova fotka

Odpoveď na príspevok od eagleowl:

@trubadurka4 aké informácie ?
@eagleowl asi myslela, ze odkial mas tie informacie, co si pisal v prispevku predtym 🙂
Odpovedať
Profilova fotka

Odpoveď na príspevok od evinina:

@eagleowl asi myslela, ze odkial mas tie informac…
@evinina na to aby si človek vedel spočítať koľko stojí 1m2 steny z akéhokoľvek stavebného materiálu a porovnať ceny navzájom, stačí prístup na internet a základné vzdelanie.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od eagleowl:

@trubadurka4 aké informácie ?
@eagleowl aha takze tiez su to nie overene informacie, ale len poznatky postahovane z netu. lebo zase podla mne dostupnych informacii ked si dal moj znamy nacenit stavbu cez stavebniny tak mu tam pohadzali aj nejake zlavy a to vo vysledku dost urobilo na celej cene. vyslo ho to jednoznacne vsetko menej ako ked ratal z cien dostupnych na internete :)
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?